חזרה
להורדת אפליקציה

תחום ההתחדשות במרכז הארץ מצוי בתקופה זו בצומת דרכים. לאחר שנים ארוכות שבהן הייתה יוזמת ההתחדשות המובילה, צפויה בשנים הקרובות תמ"א 38 לצאת מחיינו ולפנות את מקומה לתוכניות "התחדשות בניינית" במסגרתן כל עיר ועיר תגבש מדיניות התחדשות עצמאית משלה ברמת הבניין הבודד.

אירחנו את מהנדס העיר נס ציונה בועז גמליאל, שסיפר איך אגף ההנדסה בראשותו נערך לשינוי, ובכלל - מהן תוכניות ההתחדשות של עיר. "יש לנו מאות יח"ד שקידמנו בתמ"א 38 ויש לנו 7 מתחמים להתחדשות עירונית, 1,500 יח"ד קיימות שאותן אנחנו הופכים לכ-4,500 יח"ד, שיקבלו גם מיגון", סיפר. 

גמליאל סיפר עוד על תוכנית המתאר שקידמה העירייה, ועל המחלוקת סביבה מול הוועדה המחוזית: "נס ציונה היא מאוד ייחודית בסביבה, משופעת בשטחים ירוקים ועם בנייה נמוכה, ובמסגרת תוכנית המתאר הכוללנית קידמנו פרויקטים של 8-9 קומות ואפילו 12-14 קומות. משהו שהעיר יכולה לקבל.

"ב-2019 תוכנית המתאר הועברה לוועדה המחוזית, אבל בגלל המטרו החליטה הוועדה לדאבוננו להכניס את התוכנית לדיון חוזר, וזה יצר פריש מיש אחד גדול. יש קונפליקט בין הרצון שלנו לשמר את הצביון של העיר לבין הרצון של תמ"א 70 לעלות לגובה, וזה לא עולה בקנה אחד עם ה-DNA של העיר. לאחרונה הצלחנו להגיע לפתרון מוסכם לפיו נוציא את החלקים של המטרו מתוכנית המתאר, ואני מאמין שזה יפתור את הבעיה".

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

הצטרפו לניוזלטר של מרכז הנדל"ן

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם
  • © כל הזכויות שמורות למרכז הנדל"ן ישראל - סקאלה ד.מ בע"מ Scala Group D.M
search