אודות חברת פז כלכלה והנדסה:

פז כלכלה והנדסה, חברת ייעוץ הנדל"ן המובילה בישראל, הוקמה לפני 25 שנה במטרה להיות במרכז העשייה של ענף הנדל"ן בישראל. החברה מביאה מקצוענות, ניסיון ושיטות עבודה מתקדמות לענף, מעניקה מידע מדויק, חלופות פרקטיות לפעולה ותוכניות יישום מפורטות לגורמי התכנון והביצוע בתחום.

דניאלה פז ארז, מנכ"לית ובעלת החברה, היא כלכלנית ושמאית מקרקעין מוסמכת, ומובילה כיועצת בכירה את שירותי הייעוץ של פז כלכלה והנדסה ומוכרת כבעלת מומחיות רחבה וייחודית בתחום הנדל"ן על כל היבטיו. ניסיונה הרב של דניאלה, ומעמדה כבת־סמכא, עומדים בבסיס שיתופה בצוותי חשיבה, ועדות היגוי ופורומים מקצועיים של משרדי ממשלה וגופים ציבוריים אחרים, והופכים אותה למרצה מבוקשת במסלולי ההכשרה בתחום הנדל"ן באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ.

פז כלכלה והנדסה מונה יותר מ־70 מומחים מתחומי השמאות, הכלכלה, ההנדסה והתכנון. מומחי החברה מציעים סל שירותים מלא הכולל שמאות מקרקעין, פיקוח על ליווי פיננסי, ייעוץ כלכלי וייעוץ וניהול תכנוני והנדסי. במסגרת זו מלווה פז כלכלה והנדסה את לקוחותיה משלב הרעיון ועד לביצוע בפועל, בהתבסס על הבנה וידע רחבי היקף - בין אם מדובר במיזם נדל"ן מסחרי או במדיניות ציבורית בתחום המגורים. פז כלכלה והנדסה מבצעת ליווי שמאי וכלכלי לעשרות תוכניות פינוי־בינוי (תקן שמאי 21) הן לגופים ציבוריים והן ליזמים הפועלים בתחום, החל בשלב הרעיון ועד מתן תוקף לתוכנית, תוך מתן טיפול מתמחה בהיבטי איחוד וחלוקה. לאחר אישור התוכנית והליכי הרישוי, במסגרת פיקוח על ליווי פיננסי, פז מלווה את פרויקטי ההתחדשות העירונית בהליך קבלת מימון בנקאי ובפיקוח פיננסי, מהיתר הבנייה ועד לטופס 4. 

התחדשות עירונית 

פז כלכלה והנדסה שותפה לתהליכים לאומיים בתחום ההתחדשות העירונית והפינוי־בינוי זה שנים ארוכות - הן ברמת קביעת המדיניות והן בליווי מאות פרויקטים יזמיים, עם התמחות בפינוי־בינוי. במסגרת זו ניתן ייעוץ לרשות להתחדשות עירונית ולקובעי המדיניות בארץ בנושאי ישימות כלכלית, הסרת חסמים למימוש על ידי עדכון מכפילי הציפוף ויצירת מודלים כלכליים ופתרונות המצריכים מגרשי השלמה. כמו כן, ניתן שירות לרשויות מקומיות בגיבוש מדיניות להתחדשות עירונית ותוכניות מתאריות ובליווי מנהלות עירוניות. המתכננים במחלקת הייעוץ משלימים את סל הייעוץ המוצע בניהול תוכניות בניין עיר ובייעוץ פרוגרמטי, אשר יחד עם הייעוץ השמאי כלכלי הינם מפתח ליישום התכנית. במסגרת שירותנו בתחום ההתחדשות העירונית פז כלכלה והנדסה מלווה יזמים משלב ההתכנות הכלכלית למתחמים ועד ייצוג מול ועדות התכנון לאישור התכניות. 

מודל דינאמי  

פז כלכלה והנדסה, בשיתוף עם משרד הבינוי והשיכון, פיתחה מחשבון ראשון מסוגו המאפשר לעיריות ולרשויות, ליזמים ולבעלי בתים לבצע באופן עצמאי בחינה של סף הכדאיות של פרויקטי פינוי־בינוי. באמצעות המודל ניתן, על ידי הקלדה של כמה פרמטרים, להגיע להערכה מהירה וקרובה לממצאי תקן 21 (בדיקה שמאית מקיפה לפרויקטי פינוי־ בינוי), ולקבל הערכה קרובה למציאות של הכדאיות הכלכלית ושל השפעת היבטי תכנון שונים על ההיתכנות של הפרויקט. המודל מאפשר לראשונה שקיפות שהייתה דרושה ליצירת אמון ומכנה משותף בין הצדדים. 

שירותי שמאות מקרקעין 

הערכות השווי וחוות הדעת השמאיות של החברה משמשות לצרכים מימוניים וחשבונאים ומשרתות יזמים בקבלת החלטות רכישה ובהצעות למכרזים. החברה מספקת סל שירותים כולל בתחום, ובכלל זה שומות לביטחון (תקן 19) תקן 21 להתחדשות עירונית, IFRS, איחוד וחלוקה והשגה על היטלי השבחה. חוות הדעת של המחלקה מקובלות בכלל הבנקים והגורמים החוץ־בנקאיים בישראל, בחברות הדירוג, ברשות לניירות ערך, במשרדי רואי חשבון ובחברות ציבוריות ופרטיות. המחלקה מייעצת בין היתר גם למגזר הציבורי ולמשרדי הממשלה השונים, ואף משמשת כיועצת לשמאי הממשלתי.

הנהלת החברה

דניאלה פז ארז

בעלים ומנכ"ל

ראובן ברייננברג

סמנכ"ל

מולי שפיגל

סמנכ"ל ייעוץ

כתבות אחרונות

פודקאסט "החזית העירונית", פרק 6: דניאלה פז-ארז על העולם של תקן 21 - בהתחדשות עירונית ובכלל

מנכ"לית ובעלי חברת פז כלכלה והנדסה מדברת על תקן 21, הסעיפים שמרכיבים אותו, הבעיות שנגזרות ממנו והפתרונות האפשריים • אילי בר מארח לשיחה את מי שעומדת בראש הארגון שבימים אלו חוגג 25 שנה

מערכת מרכז הנדל"ן |04.07.21

אטרקצ'י, על רקע כוונות האוצר: "סבור ומקווה שהתפכחנו כבר מחוויית תמ"א 38"

בעלי ומנכ"ל אאורה דיבר בכנס "תוכניות העיר תל אביב-יפו", בהובלת מרכז הנדל"ן ומנהל ההנדסה בעיריית תל אביב-יפו • מהנדס העיר, אדריכל אודי כרמלי: "המטרה שלנו היא קודם כול לייצר תהליכי תכנון ודאיים, מהירים, קלים שקופים וברורים"

יובל ניסני |28.06.21

הופקדה התוכנית להקמת 78 יח"ד ברחוב פיק"א בראשל"צ

מדובר בפרויקט שבמסגרתו יוקמו שני בניינים, 39 יחידות דיור בכל אחד – ו-14 דירות קטנות בכל בניין • היוזמה – של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

יובל ניסני |09.11.20

להאזנה: שוק השכירות הקונצרני בישראל צובר תאוצה

האזנה להרצאת זום מיוחדת למרכז הנדל"ן עם דניאלה פז ארז, שהתקיימה ב-13.10.2020

מערכת מרכז הנדל"ן |16.10.20

רגע לפני שבת: הכתבות הנצפות ביותר השבוע באתר מרכז הנדל"ן

מדד מחירי הדירות ירד באוגוסט ב-0.3% • יותר מ-4,000 צווי בטיחות חולקו באתרי בנייה מתחילת השנה • ועדיאל שמרון מסיים את תפקידו כמנהל רמ"י .

מערכת מרכז הנדל"ן |16.10.20

פז ארז: "היקף גדול ליח"ד מאושרות לשכירות ארוכת טווח"

דניאלה פז ארז, מנכ"לית ומייסדת חברת פז כלכלה והנדסה, דיברה בהרצאת זום מיוחדת על צמיחתו של שוק השכירות הקונצרני בישראל, וקבעה: "רואים ביקוש גדול לפתרון הזה מצד הדור הצעיר" • ההרצאה המלאה - בכתבה

יובל ניסני |14.10.20

רגע לפני שבת: הכתבות הנצפות ביותר השבוע באתר מרכז הנדל"ן

הפועלים הפלסטינים עוזבים את אתרי הבנייה לקראת הרמדאן • קצב הבנייה בענף הולך ויורד • ומחירי הדירות המשיכו לעלות גם בפברואר • רגע לפני שבת, 17.4.2020

מערכת מרכז הנדל"ן |17.04.20

"קצב הבנייה ירד בכ-40% מאתרי הבנייה; ההאטה – בשיעור של כ-30% בממוצע"

זאת על פי סקירה מיוחדת של חברת פז כלכלה והנדסה הכוללת 120 אתרים • ברוב אתרי הבנייה חלה ירידה ממוצעת של כ-25% במספר הפועלים המגיעים לעבודה • הסקירה המלאה - בכתבה

יובל ניסני |12.04.20

בלעדי באפליקציית מרכז הנדל"ן: המדריך המלא לדוח אפס

דניאלה פז, בעלים ומנכ"לית פז כלכלה והנדסה, מסבירה מהו דוח אפס, איך הוא מסייע בניתוח הכדאיות הכלכלית בעסקאות נדל"ן, בהשגת מימון לפרויקטים ועוד

מערכת מרכז הנדל"ן |14.01.19

נדל"ניוזלטר

מעוניינים לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדלן?
  • © כל הזכויות שמורות
search