מעוניין לעשות פינוי בינוי? צור קשר עם חברות נדל"ן מובילות:

פעילות משרד דורון אריאל ושות' משרד עורכי דין בהתחדשות העירונית

ייצוג דיירים

בשלב מוקדם:*

פרויקטי תמ"א 38 | 8
מתחמי פינוי בינוי | 7
סה"כ דירות לפני | 588

בשלב מתקדם:*

פרויקטי תמ"א 38 | 1
מתחמי פינוי בינוי | 1
סה"כ דירות לפני | 100-200

מאוכלס:

פרויקט תמ"א 38 | 1-5
סה"כ דירות לפני | 1-50

ייצוג יזמים

בשלב מוקדם:*

מתחמי תמ"א 38 | 24
מתחמי פינוי בינוי | 28
סה"כ דירות אחרי | 13190

בשלב מתקדם:*

פרויקט תמ"א 38 | 15-20
מתחמי פינוי בינוי | 2
סה"כ דירות אחרי | 2000-2500

מאוכלס:

פרויקט תמ"א 38 | 5-10
סה"כ דירות אחרי | 100-200

הנהלת חברת דורון אריאל ושות' משרד עורכי דין

עו"ד דורון אריאל - שותף

עו"ד יעל אריאל - שותפה

עו"ד רותם מדואל - שותף

עו"ד אלעד בן יורם - שותף

עו"ד רקפת סגל - שותפה

עו"ד ענת כהן - שותפה

אודות משרד דורון אריאל ושות' משרד עורכי דין

דורון אריאל ושות' נחשב למשרד מוביל בתחום ההתחדשות העירונית ולמתמחה בכל רובדי ההתחדשות העירונית - הן בייצוג יזמים, הן בייצוג דיירים והן בייצוג תאגידים בנקאיים. המשרד בקיא בכל נדבכי עסקאות ההתחדשות העירונית המורכבות ביותר, וכן ברבדים אשר משרדים אחרים אינם מצויים בהם. המשרד מטפל ביותר מ-100 פרויקטי התחדשות עירונית בהיקף של כ-16,000 יח"ד ומסחר. בין לקוחות המשרד: קבוצת אאורה, קרינסקי גוטליב, ים סוף, פיבקו ועוד.

 

הליווי המשפטי שמעניק המשרד בתחום ההתחדשות העירונית מצריך הבנה רחבה ומומחיות בתחום הנדל"ן על כלל סוגיותיו, לרבות הליכי תכנון ובנייה, מימון ועוד, תוך התאמה לפרטים ולמאפיינים הייחודיים של תחום ההתחדשות העירונית. המשרד מעניק ליווי וייעוץ מקיף החל משלב הייזום והתכנון של הפרויקט, דרך בדיקת ההיבטים התכנוניים והמיסויים, בניית מתווה העסקה, עריכת הסכמי ההתקשרות וביצועם, ליווי מימון העסקה, ניהול המו"מ ועריכת הסכמי יועצים וקבלנים, ורישום הזכויות לאחר השלמת הפרויקט.

עסקאות התחדשות עירונית הן מעצם טיבן עסקאות מורכבות. המאפיינים הייחודיים והשונות בין עסקה לעסקה מצריכים פתרון עסקי ומשפטי התפור למידותיו של כל פרויקט. הבנת האינטרסים הכלכליים והמשפטיים של השחקנים הראשיים בתחום ההתחדשות העירונית, ובכלל זה: בעלי הזכויות, היזמים, רשויות התכנון והתאגידים הבנקאיים ודרישות רשויות המס - מאפשרת למשרד להעניק ללקוח מתווה סדור וליווי מקצועי בלתי מתפשר, החל מהשלבים הראשוניים וכלה בהשלמת הפרויקט.

למשרד ניסיון רב בניהול הליכי ליטיגציה והתדיינות משפטית בתחום ההתחדשות עירונית, לרבות ייצוג בפני בתי המשפט ובפני ועדות התכנון. במסגרת זו, מתמחה המשרד בניהול מו"מ מול בעלי זכויות להסדרי פינוי, בהליכים משפטיים כנגד דיירים מוגנים, פולשים ועוד, וכן הליכים משפטיים מול דיירים סרבנים.

נוסף על כך, למשרד ניסיון רב במימון עסקאות התחדשות עירונית. המשרד מייצג את: בנק מזרחי טפחות, בנק הפועלים, בנק דיסקונט לישראל ומוסדות פיננסים נוספים - במימון עשרות פרויקטים בתחום, ביניהם פרויקטים מהגדולים במשק. ייצוג המערכת הבנקאית במימון עסקאות התחדשות עירונית מעניק למשרד דורון אריאל ראייה כלל מערכתית, ויכולת למתן פתרונות יצירתיים לבעיות מורכבות שמתעוררות לא אחת בפרויקטים מסוג זה.

למשרד יתרון ייחודי בולט בהשלמת פרויקטים של התחדשות עירונית ש"נתקעו" עקב יזמים שנקלעו להליכי חדלות פירעון, תוך שהם מותירים רוכשים ודיירים בפני שוקת שבורה. דרך קבע, בתי המשפט ממנים את עו"ד דורון אריאל להשלמת הבנייה בפרויקטים של התחדשות עירונית, אשר לא אחת מסתיימים בתוצאות פנומנליות - הודות לחשיבה יצירתית, לרבות באמצעות חידוש היתרים ותבע"ות, הוספת יח"ד להיתר כדי לאפשר את מימון השלמת הפרויקט ועוד.

עו"ד דורון אריאל מרצה באופן קבוע במגוון כנסים ופורומים לעורכי דין וליזמים בתחום ההתחדשות העירונית.

 

פרויקטים נבחרים:

קריית ביאליק (1,700 יח"ד) – אאורה.

מתחם ברוריה, ירושלים – אאורה.

קצין סילבר, ירושלים – אאורה.

חצור 9, רמת גן – קרינסקי גוטליב.

פישמן מימון 14, תל אביב – קרינסקי גוטליב.

מטמון כהן 5, תל אביב - קרינסקי גוטליב.

ויצמן, גבעתיים – ים סוף.

העצמאות, בת ים – פיבקו.

רמז 32, תל אביב – חושן.

אנשי בראשית, בני ברית, הוד השרון – חושן.

שכונת ידידיה, תל אביב - בעלי הדירות.

הרא"ה 397-399, 305-307, רמת גן - בעלי הדירות.

ויצמן 48-52, יהוד - בעלי הדירות.

ועוד עשרות פרויקטים...

כתבות אחרונות אודות משרד דורון אריאל ושות' משרד עורכי דין

"כשהעו"ד נקב בשכר הטרחה, הוריי כמעט התמוטטו. אז החלטתי להיות עורך דין"

בכל שבוע, מרכז הנדל"ן מאיר בזרקור את הפינות הפחות מוכרות של בכירי הענף. והפעם - עו"ד דורון אריאל, הבעלים של "דורון אריאל ושות'", שמספר על ההחלטה להפוך את משרדו לחמ"ל לאיסוף ציוד לחיילים, על בנו שלוחם כעת בעזה, ומדוע אם היה שר השיכון היה מסייע בהלוואות: "מדינה לא צריכה למכור דירות בזול, ההקלה צריכה להיות בריבית"

2023-11-08

מאפודים קרמיים ועד סוללות הטענה: עולם הנדל"ן מתגייס לסייע בשורת מיזמי התרמה ללוחמים

על רקע התמונה העולה מהשטח אודות מחסור בציוד לחיילי ולוחמי צה"ל, עולם העסקים והנדל"ן מתגייס לסייע, כאשר במוקד עומדים איסופי הכסף לטובת רכישת אפודים קרמיים וסוללות טעינה, וכן העמדת דירות חדשות שטרם אוכלסו עבור המפונים. בין המארגנים: עו"ד דורון אריאל, איש השיווק ניר שמול, היזם שי אלרם, עמרם אברהם ואמפא-יובלים. בואו לגלות היכן תוכלו לתרום

2023-10-09

יו"ר הוועדה המחוזית מרכז מזהיר: ״חלופת שקד לא נותנת ודאות, היא מחזירה אותנו אחורה"

עו״ד מיכה גדרון דיבר בפורום Duns 100 של בכירי ענף המשפט בהתחדשות העירונית מטעם דן אנד ברדסטריט. ראש מחלקת הנדל"ן במשרד ליפא מאיר: "אפשר להכריז על מותו של הבניין הבודד בפרויקטים של תמ"א ומעבר לפינוי בינוי בכמה בניינים". עו"ד רן ברא"ז: "אפשר להפחית את הרוב הנדרש לתמ"א 38 ל-51% מבעלי הדירות"

2023-01-26

עלות משכנתה ממוצעת התייקרה ב-224 אלף שקל: "הנגיד מתעקש להפיל את שוק הדיור"

תגובות זועמות בענף הנדל"ן בעקבות הודעת בנק ישראל על ייקור הריבית בפעם ה-7 ברציפות, לשיעור של 3.75%. נשיא התאחדות הקבלנים: "המשך העלאת הריבית מסכנת את יכולתו של ענף הבנייה לבצע את המשימות שמוטלות עליו ומסכנת את יציבות המשק כולו"

2023-01-02

"הממשלה חייבת להתעשת ולחזק את מחלקות ההנדסה ברשויות - מעל הראש של האוצר" פאנל בהנחיית מיכאל אסף

כך אמר יו"ר איגוד מהנדסי הערים בועידת "פסגת הנדל"ן אילת", בפאנל על אתגרי הרשויות המקומיות בהנחיית מיכאל אסף מנכ״ל משותף במרכז הנדל״ן. ראש עיריית דימונה בני ביטון הסביר כיצד בנה אלפי יח"ד תוך שמירה על יציבות כלכלית. מנהל מחוז מרכז במשרד השיכון: "ראשי הרשויות המקומיות הם לא הבעיה – הם הפתרון"

2022-10-27

בתוך חצי שנה: משכנתה של מיליון ש"ח התייקרה בכ-100 אלף ש"ח

כך עולה מתחשיב של חברת ייעוץ המשכנתאות "דרכנו". בענף הנדל"ן מבקרים את החלטת בנק ישראל שצפויה לפגוע בביקוש לדירות: "תחזק רוכשים עם הון עצמי זמין"

2022-08-22

מדד ההתחדשות העירונית לשנת 2022 יצא לדרך: אלו הזוכים בקטגוריות הנחשקות

מדד ההתחדשות העירונית לשנת 2022 הושק בטקס חגיגי שנערך במסגרת אירוע פסגת הנדל"ן בת"א • בטקס נבחרו שמונה זוכים בקטגוריות המובילית של ענף ההתחדשות העירונית בישראל • מרכז הנדל"ן בשיתוף מדלן מציג את הזוכים לשנת 2022

2022-04-05

מתחם בית הפסנתר בת"א מתממש: אלקטרה תשקיע 120 מ' שקל בהקמתו

החברה נבחרה על ידי קבוצת ניצן גרופ כחברה המבצעת של הפרויקט • בחודשים האחרונים נבחרה החברה להקים פרויקטים שהיקפם עולה על 2.1 מיליארד שקל

2019-12-09

מימון נדל"ן - הקושי והמורכבויות בהשגת מימון בתקופה של מחנק אשראי, רגולציה, העולם החוץ בנקאי והאלטרנטיבה המתגברת

אטילה שומפלבי, עיתונאי ופרשן פוליטי - YNET, מראיין את עו"ד דורון אריאל, שותף בדורון אריאל ושות' משרד עורכי דין, ואת טלי ריצ'מן, מייסדת ומנכ"לית ארכימדס מימון נדל"ן

2022-11-10

עורכי דין מומלצים בהתחדשות עירונית

הכתבות הנצפות ביותר

הצטרפו לניוזלטר של מרכז הנדל"ן

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם

 
מחפש...