פורסמו הזוכים במכרז ברחובות שתמורותיו הכספיות יועברו לקרן להתחדשות עירונית

מדובר בשבעה מתחמים לבנייה בשכונת קריית משה בעיר; במסגרת התוכנית תפונה כל השכונה וייבנו 9,854 יח"ד; הזוכים הגדולים במכרז הם אלמוג ב. ז בנייה, אמפא ואפרידר - כמה הם ישלמו?

שיתוף הכתבה

רשות מקרקעי ישראל הכריזה  הבוקר על הזוכים במכרז פומבי לרכישת זכויות חכירה לבניית כ-1,017 יח"ד ב-7 מתחמים לבנייה רוויה בקריית משה, רחובות שפורסם בינואר השנה. למכרז הוגשו 41 הצעות. מדובר במכרז ייחודי, שלפיו התמורות הכספיות של המכרז יועברו לקרן ייחודית, אשר תתמוך בפרויקטים התחדשות עירונית בשכונת קריית משה ברחובות.

הזוכים במכרז הם אלמוג ב. ז בנייה והשקעה על מגרש בשטח כ-7,000 מ"ר ו-283 יח"ד תמורת 232.55 מיליון שקל לא כולל הוצאות פיתוח;  אמפא ישראל בשטח כ-4460 מ"ר ו-154 יח"ד תמורת 133.55 מיליון שקל לא כולל הוצאות פיתוח; אפרידר יוזמה והשקעות על כ-3,961 מ"ר ו-126 יח"ד תמורת 93.45 מיליון שקל לא כולל הוצאות פיתוח; בסט ייזום ב-3,390 מ"ר ו-133 יח"ד תמורת 102.50 מיליון שקל לא כולל הוצאות פיתוח; מזמור (אזולאי) לדוד קרית השרון ב-3,165 מ"ר ו-135 יח"ד תמורת כ-155.25 מיליון שקל לא כולל הוצאות פיתוח; פרץ בוני הנגב עם כ-2,565 מ"ר ו-93 יח"ד תמורת כ-82.51 מיליון שקל; וכן מוטי אמסילי עם 2,185 מ"ר וגם כן 93 יח"ד תמורת כ-78 מיליון שקל.

פינוי בינוי לכל השכונה שבו ייבנו 9,854 יח"ד

המכרז הוא חלק מתוכנית תמל/1086, שכונת קריית משה שנמצאת בדרום מערב רחובות והמבנים שבה ברובם משנות ה-60 וה-70 של המאה הקודמת. ב-2019 אושרה תוכנית התחדשות שקודמה על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית שבמסגרתה יבוצע פינוי בינוי לכלל השכונה, יבוצע טיפול כולל בתשתיות ובפיתוח, יוקמו מרכזי מגורים ותעסוקה, ישודרגו מחלפים ותוגבר הנגישות לתחבורה ציבורית. במסגרת התוכנית ייבנו 9,854 יח"ד, מעונות סטודנטים ודיור מוגן שייבנו במבני מגורים בני 20-7 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור בתוכנית, כ-2,000 יוקצו עבור דירות קטנות.

יתר על כן, כוללת התוכנית כ-470,000 מ"ר עבור שטחי מסחר ותעסוקה, כ-120 דונם של שטחים פתוחים וכ-350 אלף מ"ר שטחים למבנים ולמוסדות ציבור. התוכנית מציעה גם הקמת מחלף המחבר בין הכבישים הסמוכים לשכונה, 410 ו-411, ומסוף תחבורה ציבורית שישתרע על פני 14 דונם.

זוהי בשורה גדולה להתחדשות העירונית ויציאה לדרך חדשה אחרי שנים של עיכובים" (ינקי קווינט, מנהל רמ"י)

לדברי יעקב (ינקי) קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל , "אני מברך על הצלחת המכרז. זוהי בשורה גדולה להתחדשות העירונית ויציאה לדרך חדשה אחרי שנים של עיכובים. המהלך שאותו יזמה רשות מקרקעי ישראל בשיתוף   הרשות להתחדשות עירונית לשיווק פומבי של מגרשי ההשלמה, ממקסם את התועלות ויתמוך בהליכי התחדשות העירונית."

ראש העיר רחובות רחמים מלול, הוסיף: "אנחנו שומרים על הצלחת השלב הראשון של המכרז ברחובות. זה מוכיח שפרויקט ההתחדשות העירונית של קריית משה ברחובות מושך את מיטב היזמים וחברות הבנייה המובילות בישראל. ההכנסות של המדינה משיווק הקרקע תשמשנה את הקרן להתחדשות עירונית שתאפשר את הפינוי בינוי של תושבי השכונה הוותיקה".

אלעזר במברגר, מנכ"ל הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, אמר: "הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית פועלת שנים רבות בשיתוף עם עיריית רחובות כדי לקדם את חידוש שכונת קריית משה, שהתקדם היום עוד צעד משמעותי למימושו. מדובר בתוכנית שתהווה מודל לתכניות נוספות, שבהן תקבולים ממכירת קרקעות מדינה ישמשו מנוף כלכלי לחידוש מתחמים ותיקים באותה עיר."

עינת גנון, סמנ"כלית הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, סיכמה: " הרשות להתחדשות עירונית שמחה על הבעת האמון של השוק הפרטי בפרויקט הדגל שקידמה יחד עם עיריית רחובות - התכנית לפינוי בינוי לשכונת קרית משה ברחובות. זהו הצעד הראשון החיוני לקידום תהליכי ההתחדשות, שבמסגרתו ההכנסות מהשיווקים המוצלחים ישמשו להשלמת הכדאיות הכלכלית בשכונה הוותיקה".


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:רשות מקרקעי ישראלקבוצת בסטעיריית רחובותפרץ בוני הנגברחמים מלולאפרידרהרשות להתחדשות עירוניתאלמוג ב. ז בנייהאמפאזמור (אזולאי) לדוד קרית השרוןמוטי אמסילישכונת קריית משה
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...