אלקטרה נדל"ן מתרחבת מחוץ לארה"ב: רכשה בניין בלונדון ב־17.5 מיליון ליש"ט

הנכס ממוקם באזור Farringdon במרכז העיר לונדון; זהו נכס ראשון של קרן ההשקעות של החברה המתמקדת בבנייני משרדים בבריטניה; מנכ"ל החברה אמיר יניב: "ניישם תוכנית השבחה וניהול כדי להביא לצמיחה משמעותית ברווח התפעולי של הנכס"

שיתוף הכתבה
אמיר יניב, מנכ"ל אלקטרה נדל"ןאמיר יניב, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן

חברת אלקטרה נדל"ן , מקבוצת אלקו ובניהולו של אמיר יניב, דיווחה היום על עסקה בלונדון, עסקה ראשונה מחוץ לארה"ב. בהמשך לדיווח החברה על הרחבת פעילות קרנות ההשקעה תחת ניהולה וכניסה לתחום המשרדים בבריטניה, מודיעה החברה כי הקרן רכשה בניין משרדים בשטח כולל של כ-1,900 מ"ר בתמורה לכ-17.5 מיליון ליש"ט (כ-75 מיליון שקל). הנכס ממוקם באזור Farringdon במרכז העיר לונדון. לדבריה, האזור מאופיין בצמיחה משמעותית וביקושים קשיחים מצד חברות טכנולוגיה ושירותים פיננסיים. אלקטרה מוסרת כי הנכס צפוי לעבור תהליך של שיפוץ והשבחה במטרה להעלות את הרווח התפעולי.  

באמצעות החברות הבנות, היא פועלת עם שותף מקומי לגייס לקרן כספים באמצעות שותפים מוגבלים. היא מצפה להגיע ליעד גיוס בהיקף של 200 מיליון ליש"ט. השותף המקומי הוא בעל ניסיון של יותר מ-25 שנה בתחום המשרדים בבריטניה, שבמהלכן ביצע עסקאות בהיקף נרחב, לרבות עם גופים מוסדיים מישראל ומבריטניה.

בתוך כך, דיווחה החברה לאחרונה על סגירה ראשונה של קרן ריט (REIT) המלונאות בארה"ב שהוקמה בשנה שעברה, וזאת לאחר שהגיעה ליעד הגיוס הראשוני שנקבע ל-500 מיליון דולר. החברה נמצאת בתהליך מתקדם מול מספר גופים להתחייבויות נוספות בסך כולל של כ-200 מיליון דולר.

העסקה לאחר רווחי שיא

אלקטרה נדל"ן סיכמה את שנת 2021 עם תוצאות שיא ודיווחה על רווח נקי, שטיפס בכ-306% לשיא של כ-423.1 מיליון שקל בשנה כולה, ועל הכנסות שצמחו בכ-310% לכ-635.7 מיליון שקל. ברבעון הרביעי של 2021 גדל הרווח הנקי של החברה בכ-568% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה לכ-161.2 מיליון שקל וההכנסות ברבעון הרביעי צמחו בכ-381% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה לכ-223.5 מיליון שקל. החברה גייסה בחמש השנים האחרונות כ-3.6 מיליארד דולר ממשקיעים מישראל ומחו"ל ומנהלת כיום הון של כ-3.2 מיליארד דולר.

אלקטרה נדל"ן מקבוצת אלקו מנהלת כיום כ-30 אלף יחידות דיור ב-95 מקבצי דיור בארה"ב. זו העסקה הראשונה שלה מחוץ לארצות הברית. אמיר יניב, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן , מוסר: "אנחנו מעדכנים היום על אבן דרך חשובה במסגרת הרחבת פעילות קרנות ההשקעה של החברה- עסקה ראשונה לקרן המשרדים בבריטניה. מדובר בבניין משרדים הממוקם באזור מצוין במרכז העיר לונדון. בהתאם לאסטרטגיית הקרן, בכוונתנו לנצל את הביקוש המשמעותי לנכסי משרדים מסוג A וליישם תכנית השבחה וניהול כדי להביא לצמיחה משמעותית ברווח התפעולי של הנכס. אנו פועלים יחד עם שותפנו המקומי לאיתור נכסים נוספים תואמי אסטרטגיה".


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:משרדיםאמיר יניבאלקטרה נדל"ןלונדוןFarringdonקבוצת אלקו
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...