להורדת אפליקציה

ת"א: הופקדה תוכנית למלון עירוני על דרך בגין, מול מתחם שרונה; יכלול 30 יח"ד ולפחות 160 חדרי מלון

מדובר במבנה בן 14 קומות שישלב גם שטחי מסחר ושטחי ציבור • המלון הוא חלק ממהלך עירוני שמקדמת עיריית תל אביב לטובת "חיזוק דופן דרך מנחם בגין ועידוד התחדשות שכונת מונטיפיורי"

דרך בגין, תל אביב (שאטרסטוק)
דרך בגין, תל אביב (שאטרסטוק)

ועדת המשנה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב-יפו הודיעה היום (ב') על הפקדת תוכנית מפורטת להקמת "מלון עירוני" על דרך בגין בעיר, וזאת כחלק מהמהלך ל"חיזוק דופן דרך מנחם בגין ועידוד התחדשות שכונת מונטיפיורי, על ידי בניית בית מלון בשילוב עם מגורים, מסחר ושטחי ציבור".

בדברי ההסבר לתוכנית נכתב כי היא "חלה על מגרש ברחוב מנחם בגין מספר 114 (פינת רחוב יוסף קארו), בשכונת מונטיפיורי" – מול מתחם שרונה ומעט דרומית לצומת קפלן המפורסם, היכן שניצבים מגדלי עזריאלי.

מטרת התוכנית היא לאפשר הקמת מיזם משולב למלונאות, מגורים ומסחר, שבמסגרתו יוקם מבנה בן 14 קומות עיליות במפלס רחוב בגין + קומת גג עליון, אשר יכלול כ-30 יחידות דיור ו-160 חדרי מלון לפחות, לצד הקמת שטח ציבורי בנוי לטובת הציבור"

"מטרת התוכנית היא לאפשר הקמת מיזם משולב למלונאות, מגורים ומסחר, שבמסגרתו יוקם מבנה בן 14 קומות עיליות במפלס רחוב בגין + קומת גג עליון, אשר יכלול כ-30 יחידות דיור ו-160 חדרי מלון לפחות, לצד הקמת שטח ציבורי בנוי לטובת הציבור. התוכנית תואמת את תוכנית המתאר הכוללנית לעיר תל אביב, תא/5000, המייעדת את שטח התוכנית וסביבתו ל'אזור תעסוקה מטרופוליני סמוך להסעת המונים'".

הוראות התוכנית כוללות בין היתר שינוי ייעוד הקרקע מאזור מסחרי לייעוד מגורים, מסחר ותיירות; ג. קביעת שטחים בנויים לשימושים ציבוריים, וקביעת הוראות לגביהם; קביעה כי שטח יחידות המגורים יהווה עד 25% מסך השטחים הסחירים הבנויים העל-קרקעיים; קביעת שטחים עבור מרפסות למגורים ולמלונאות; קביעת הוראות בינוי ועיצוב חזיתות, לרבות קווי בניין ותכסית; וקביעת זיקת הנאה למעבר הציבור במפלס דרך בגין ובמפלס רחוב יוסף קארו.

שטח התוכנית הוא כדונם. היזמית והמגישה שלה היא דינסהיל פרופרטיס. העורך הראשי הוא אדריכל יהודה פייגין ממשרד פייגין אדריכלים; השמאי הוא המשפטן ושמאי המקרקעין ארז כהן מחברת ז.כ מחקר וסקרים; את עבודות המדידה מבצעת חברת גטניו ושות' מודדים מוסמכים; ויועץ התחבורה הוא עירד שרייבר ממשרד דגש הנדסה.

לעיון במסמכי התוכנית המלאים לחצו כאן

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כל ההרצאות, הדיונים והפאנלים של פסגת הנדל"ן 2021 מחכים לכם עכשיו באתר! לחצו כאן!

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search