אושרה הקמת מתחם מגורים חדש בגבעת משואה בירושלים

הוועדה המקומית המליצה למחוזית על אישור התוכנית, שתוקם בדופן הצפונית של השכונה • המתחם משתרע על פני 75 דונם .

הדמיית השכונה החדשה בצמוד לגבעת משואה (משרד קולקר אפשטיין אדריכלים)
הדמיית השכונה החדשה בצמוד לגבעת משואה (משרד קולקר אפשטיין אדריכלים)

עיריית ירושלים אישרה הקמת מתחם מגורים חדש בשכונת גבעת משואה: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה המליצה לאחרונה לוועדה המחוזית לאשר את הקמתו של מתחם מגורים חדש בדופן הצפונית של שכונת גבעת משואה - על דרך חיים קוליץ הראשית. המתחם כולל 710 יחידות דיור, לצד מבני ציבור, מסחר, תעסוקה ושטחים פתוחים לציבור.
 
מדובר, למעשה, בהקמת שכונת מגורים חדשה בשטח של 75 דונם, בצמוד לשכונה שבמערב העיר. השטח שעליו תוקם מתאפיין בטופוגרפיה תלולה, כיאה להרי ירושלים. במרכז שטח התוכנית יועד שטח נרחב כשטח ציבורי פתוח וכשטח למבנה ציבור. עוד כוללת התוכנית תשומת לב רבה להשתלבות השכונה בטופוגרפיה הקיימת, תוך שמירה על פתיחותו של הוואדי בלב הפרויקט. במתחם גם מתוכננת דרך פנימית המשרתת את כל מבני המגורים ומבני הציבור הבנויים לאורכה. כמו כן, מציעה התוכנית בניית דופן מגורים לצידה הדרומי של דרך חיים קוליץ.

אושרה הקמת מתחם מגורים חדש בגבעת משואה בירושלים

מעניין לגלות כי התוכנית מאמצת מהלך מאתגר: קירוי מעל דרך ראשית, שיאפשר חיבור בין שני אזורים נפרדים – מהלך שאחד דומה לו, גדול ומשמעותי פי כמה, אושר אך לאחרונה בידי העירייה, והוא קירוי דרך בגין, מתוכניות הדגל של העיר. כאן מציעה התוכנית קירוי צנוע יותר, מעל דרך חיים קוליץ, שיאפשר חיבור בין מרכזי השכונות גבעת משואה ועיר גנים, ובכך יאפשר שיתוף בשירותים ציבוריים ובשצ"פים, ואינטגרציה אורבנית בין שכונות שכיום קיים ביניהן נתק.

"התוכנית תאפשר את עיבוי שכונת גבעת משואה בבנייה חדשה, ואת המשך פיתוחו של אזור דרום-מערב ירושלים תוך שימוש יעיל ואופטימלי בתשתית העירונית הקיימת", נכתב בהודעת העירייה. מגישת התוכנית היא רשות מקרקעי ישראל, והעורך הראשי הוא אדריכל רנדי אפשטיין ממשרד קולקר אפשטיין אדריכלים.

אושרה הקמת מתחם מגורים חדש בגבעת משואה בירושלים
 
ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אנו ממשיכים בתנופת הבנייה הירושלמית, אשר הינה אחת המשימות המרכזיות שהגדרנו לפיתוח ירושלים. הבנייה בעיר מצויה בשנים האחרונות בתהליך מואץ של התחדשות. המגמה העירונית הנמשכת לקידום בניית אלפי יחידות דיור, ממשיכה לתרום לפיתוח העיר ותסייע לזוגות צעירים להשתקע בבירה".

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search