4 תוכניות גדולות בירושלים הופקדו; עוד ועוד קניונים נפתחים

הוותמ"ל הפקידה את תוכנית ההתחדשות העירונית הגדולה בעיר הבירה, והמחוזית הפקידה עוד שלוש – באותו שבוע

יו"ר הוותמ"ל, אריאל יוצר. התוכנית הגדולה בי-ם להתחדשות עירונית אושרה (יח"צ)
יו"ר הוותמ"ל, אריאל יוצר. התוכנית הגדולה בי-ם להתחדשות עירונית אושרה (יח"צ)

• הוותמ"ל החליטה השבוע להפקיד את התוכנית הגדולה ביותר להתחדשות עירונית בירושלים - "מתחם הנורית", הכולל 1,700 יחידות דיור, שטחים לטובת בית ספר יסודי, גני ילדים ומעונות וכן שטחים פתוחים. התוכנית קודמה על ידי עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים, במתחם המשתרע על פני 111 דונם בשכונת קריית מנחם. כיום מצויים במתחם מבנים מגורים טוריים ומבנים בני 8-4 קומות, רובם במצב תחזוקתי ירוד, ובהם 646 יחידות דיור קיימות. התוכנית החדשה מציעה, כאמור, 1,700 יחידות דיור חדשות שיוקמו ב-19 מבנים חדשים בני 34-10 קומות.

 4 תוכניות גדולות בירושלים הופקדו; עוד ועוד קניונים נפתחים

• הוועדה המחוזית ירושלים החליטה השבוע להפקיד שלוש תוכניות בעיר, המשלבות תעסוקה, מגורים, מלונאות ודירות קטנות להשכרה במרכז העיר. התוכניות שאושרו - בהתאם למדיניות הבינוי לאורך הרכבת הקלה, ובהתאם לצורך בעירוב שימושים במרכז העיר. הדיונים התקיימו באמצעות וידאו מרחוק (ZOOM), בהתאם לנוהל עבודת מוסדות התכנון בעת משבר הקורונה והנחיות משרד הבריאות. התוכניות: מגדל פזגז, בין רחוב קינג ג'ורג' ורחוב מבוא המתמיד, שייבנה בצורת משושה ויכלול 30 קומות, 250 יחידות דיור, תעסוקה ומסחר; מלון בפינת הרחובות יפו והחבצלת, שייבנה על בסיס שני בניינים היסטוריים בגובה 4-3 קומות בתוספת שבע קומות חדשות, וגשר המחבר בין המבנים, בקומה העשירית – ובו יהיו בסך הכול 300 יח"ד; ותוכנית לדיור להשכרה, במבנה היסטורי המשולב בנייה חדשה בן עשר קומות, שבו יהיו 75 יח"ד קטנות, חללי שהייה משותפים, חלל עבודה משותף בקומת הקרקע ושטחי מסחר.

 4 תוכניות גדולות בירושלים הופקדו; עוד ועוד קניונים נפתחים

• חברת הכשרת הישוב, כמו קבוצת עזריאלי וחברת מליסרון, מודיעה על פתיחת הקניונים שברשותה – ועל התחשבות בשוכרים שחנויותיהם היו סגורות זמן רב. "מתוך הבנה לצורכיהם של השוכרים בקניון, למעט שוכרים אשר הפעלתם נמשכה כרגיל, ובנכסים נוספים המושכרים על ידי החברה, אם הפעלתם נמנעה עקב הנחיות הממשלה בתקופת הסגר, החברה הודיעה לשוכרים על הסדרי דחייה ופרישה של דמי השכירות והניהול בגין חודש אפריל", נכתב בהודעת החברה לרשות לניירות ערך. "יובהר כי החברה לא מסרה הודעה כלשהי בדבר ויתור, מלא או חלקי, על תשלומים המגיעים לה בהתאם להסכמי השכירות אשר נחתמו עימה, והחלטותיה של החברה לעניין זה, אם תתקבלנה, כפופות להתבררות היקף התמיכה והסיוע הממשלתיים לעסקים בעקבות המשבר ולצורך יציאה ממנו, ובכלל זה היקף הפיצוי שיינתן לשוכרים בגין הוצאותיהם הקבועות בתקופת הסגר, וכן להיקף הפיצוי ו/או סיוע ממשלתי אחר אשר יינתן לחברה עצמה בגין אובדן הכנסותיה בתקופת הסגר. בכפוף לאמור לעיל, החברה תפעל ליצירת האיזונים הנדרשים בין שאיפתה למציאת פתרונות אשר יאפשרו הקלה והתחשבות בשוכרים, לבין אחריותה כלפי נושיה, בעלי מניותיה ועובדיה".

• חברת גירון עדכנה גם היא על פתיחת הקניון שבבעלותה, קניון גירון באשקלון, ועל גיבוש תוכנית הקלות משלה עבור השוכרים. ההקלות המתוכננות על ידי החברה, משקפות ירידה חד-פעמית בהכנסות החברה לשנת 2020, המוערכות על ידיה בכ-6-5 מיליון שקל.

• גזית גלוב הודיעה השבוע כי אורן הוד, מנכ"לה הפורש של אפריקה מגורים ישראל, מצטרף להנהלה הבכירה של החברה כמשנה למנכ"ל וכ-COO של החברה. מגזית נמסר כי במסגרת תפקידו ירכז הוד את הפעילות התפעולית של הקבוצה, בדגש על אירופה וישראל, וכן יתרום מניסיונו העשיר בייזום, בהשבחה ובפיתוח של נדל"ן מניב, לרבות מגורים להשכרה, משרדים ומסחר בכל אזורי הפעילות של הקבוצה. הוד ייכנס לתפקידו בחברה במהלך יוני 2020, לאחר שיסיים את תפקידו באפריקה ישראל מגורים.

אורן הוד

• קבוצת שפונדר-פדלון הודיעה השבוע על אכלוס שני בניינים בכפר סבא הירוקה, בפרויקט love שהיא מקימה בשכונה. החברה מעדכנת כי למרות משבר הקורונה וההאטה בפעילות הוועדה המקומית, הצליחה לקבל טופס 4 לשני הבניינים הראשונים הפרויקט, וכי הדיירים ייכנסו לדירות החדשות בשבועות הקרובים. בפרויקט שלושה בניינים שבכל אחד מהם עשר קומות ושתי קומות של מרתפי חניה. כל בניין כולל 114 יחידות דיור בסך הכול. בשני הבניינים הראשונים שזכו לאישור האכלוס 76 דירות.

• פרויקט סי פלאזה, מלון בוטיק בשכונת בת גלים בחיפה, יוצא לדרך – למרות אי-הוודאות בענף התיירות והמלונאות בשל משבר הקורונה. היזם ואיש הנדל"ן חסן ג'בארין, ושותפו, איש העסקים חמודי אלשי'ח, מוציאים לפועל בימים אלו לפועל תוכנית חדשה לפיתוח בית מלון קיים בשכונה, מרחק לא רב מחוף הים. קבוצת הבנייה אלשי'ח-ג'בארין קיבלה בימים אלה את המבנה לבעלותה, ומתחילה בשיפוץ ושדרוג המבנה. הפרויקט התחיל בימים אלו וצפוי להסתיים בעוד כחודשיים. במלון המשודרג יהיו 120 חדרים.

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search