סוף סוף: פינוי-בינוי למתחם המגורים המוזנח באילת, הסינג סינג

השכונה תזכה להיות הראשונה בעיר שבתחומה יבוצע פרויקט פינוי-בינוי, לאחר עשור של תכנונים • חברת ענב תפנה 194 יח"ד ישנות ותבנה 350 יח"ד במקומן

אפי כץ, מנכ"ל חברת ענב
אפי כץ, מנכ"ל חברת ענב

פינוי-בינוי ראשון באילת – בשכונת מגורים מהמוזנחות ביותר בעיר: מועצת עיריית אילת אישרה לאחרונה ללא מתנגדים את קידום הפרויקט בשכונת ה"סינג סינג" שבמרכז העיר, אשר במסגרתו ייהרסו 194 יחידות דיור ישנות וייבנו במקומן 350 יחידות דיור חדשות. כמו כן ייבנו במתחם הפרויקט כ-3,000 מ"ר של שטחי מסחר ועוד 450 חניות במרתף תת-קרקעי. התוכנית משתרעת על פני כ-10 דונם, בשדרות התמרים באילת.

את הפרויקט תבצע חברת הבנייה ענב, אשר החתימה עד כה 80% מבעלי הדירות במתחם. החברה פועלת זה כמה שנים לקידום התוכנית ולהוצאתה לפועל, בעוד העירייה עצמה מנסה להביא להתחדשות המתחם המתפורר כבר כעשור. לאחר דיונים רבים החליטה העירייה כי בשל חשיבות המתחם הפרויקט יקודם במסלול רשויות מקומיות. במסלול זה יזכה המתחם לקידום מהיר יותר, לפטור מהיטל השבחה ולתוספת לקרקע המשלימה, כדי שיהיה רווחי. ההערכות הן כי הפרויקט יצא לדרך במהלך השנה הבאה, שנת 2020.

מתחם ה"סינג סינג" נודע לשמצה בעיר, ונחשב לאחד המוזנחים בה. במתחם, שהוקם ב-1961, מתגוררים מהגרי עבודה ואוכלוסייה במצב סוציו-אקונומי נמוך. הוא קרוי על שמו של בית הכלא "סינג סינג" שבמדינת ניו יורק בארה"ב, המפורסם בתנאי המחייה הירודים שבו. 

[quote]

אפי כץ, מנכ"ל חברת ענב, המקדמת את הפרויקט, אמר: "אנו שמחים על החלטת מועצת העיר. מתחם הסינג סינג במרכז העיר סובל מהזנחה רבת שנים. התחדשות עירונית במתחם מתבקשת, ויפה שעה אחת קודם. חידוש המתחם יאפשר לשדרג את איכות החיים של תושבי השכונה בפרט ולהוביל לשינוי דמוגרפי במרכז העיר בכלל. כעת, לצד העירייה והחברה הכלכלית לאילת, נפעל לקדם מהר ככל שניתן את תכנון המתחם החדש".

ראש העיר אילת, מאיר יצחק הלוי, ציין בעקבות אישור התוכנית: "נפעל בכל דרך לקדם את הפרויקט לרווחת הדיירים, להשבחת איכות חייהם ולשיפור המראה והמרקם העירוני".

112 הרצאות, 80 דוברים, 3 אולמות ו-1,500 משתתפים. 100% פרקטיקה, 100% חומר מעשי.
שריינו כבר עכשיו מקום באירוע המקצועי של ענף הנדל"ן ב-7 בנובמבר - פסגת הנדל"ן 2019. להרשמה - https://bit.ly/2TKCUiA

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search