עופר בביוף: "מדינת ישראל צריכה להוציא לדרך בכל מחיר את כל סוגי הפרויקטים של התחדשות עירונית"

עו"ד אלעזר במברגר, יו"ר הרשות להתחדשות עירונית: "יש לנו אתגר גדול בפריפריה, אנחנו בוחנים את הפתרונות השונים והתקווה שלי שעוד בשנה הזאת נביא אותם לכדי הכרעה בממשלה" • עו"ד אפרת פרוקצ'יה, יועמ"ש משרד השיכון: "אחד הדברים הכי חשובים ברגולציה זה קודם כל לשמוע את השוק"

שיתוף הכתבה

הפעם בשולחן העגול, עורכי דין מתחום ההתחדשות העירונית פגשו את מקבלי ההחלטות לדון כיצד ניתן לצמצם את הפערים בחוק ההסדרים ולקדם פרויקטים בהתחדשות עירונית, הבאנו לכם את הקולות מהשטח:

 

עופר בביוף סמנכ"ל התחדשות עירונית בקבוצת נרשא, קורא לקובעי המדיניות לקדם פרויקטים להתחדשות עירונית בכל דרך: "המטרה העיקרית במדינת ישראל היום, להוציא פרויקטים של התחדשות עירונית לדרך בכל מחיר, בין אם זה פינוי בינוי , ובין אם זה תמ"א 38/2 ".

 

עו"ד אפרת פרוקצ'יה, יועמ"ש משרד השיכון, תיארה את המפגש בין הרגולטורים לעובדים מן השטח: "אחד הדברים הכי חשובים ברגולציה זה קודם כל לשמוע את השוק, לשמוע את מי שעוסק ביום יום. בסוף רואים מלמעלה כל מיני דברים, לא רגישים למקרים שהם יותר נדירים. נפתחנו היום לכמה דברים חדשים שלא הכרנו ואני מאוד שמחה על המפגשים האלה".

 

עו"ד אלעזר במברגר יו"ר הרשות להתחדשות עירונית , הסביר כי בכוונתו לקדם תיקוני חקיקה שישוו בין תמ"א 38 לבין פינוי בינוי : "יצרנו בחקיקה האחרונה הסדרים לגבי פינוי בינוי. הצהרתי על כך שאנחנו, אני לפחות, ואני חושב שרוב השותפים הממשלתיים, נוטים לעמדה שיש לכוון לצמצום הפער, כלומר להכלה של אותם הסדרים שיצרנו בפינוי בינוי גם בעולם של תמ"א 38".

 

עופר בביוף סמנכ"ל התחדשות עירונית בקבוצת נרשא, העלה את החשיבות בקידום ההתחדשות העירונית באזורי הפריפריה: "לקדם את המענה של התחדשות עירונית בכלל בפריפריה, אני חושב שזה צו השעה, ומדינת ישראל הגיע הזמן שתפשיל שרוולים ותיתן מענה לאותם יזמים על ידי הוצאת כסף מהכיס, לתת מענקים לאותם יזמים פר כל דירה שיוצא לה היתר, הקלות במיסוי, וכן, גם לעודד תמ"א 38 -2 במרכזי ערים בפריפריה, ולא רק ללכת על פינוי בינוי ".

 

עו"ד אלעזר במברגר יו"ר הרשות להתחדשות עירונית הצהיר: "יש לנו אתגר גדול בפריפריה, אנחנו מודעים לאתגר הזה, ואני חושב שפעם ראשונה גם מבקשים להתמודד איתו, התמ"א לא נתנה פתרון, הממשלה צריכה להתערב, מכיוון שכוחות השוק לבדם לא יוכלו לתת את הפתרון במקומות שבהם ערכי הקרקע נמוכים. ומעבר לכך, מנסים לגבש כלים נוספים, בין אם זה הטבות מס, בין אם זה קרקע משלימה. אנחנו בוחנים את הפתרונות השונים, והתקווה שלי שעוד בשנה הזאת נביא אותם לכדי הכרעה בממשלת ישראל".

 

לסיכום, עו"ד ענת בירן אמרה: "אני מאוד מקווה שבזכות השולחן העגול הזה אנחנו נראה תיקוני חקיקה בהקדם שיתנו פתרונות למצבים שאנחנו בשטח נתקלים בהם כל הזמן ואפשר לפתור אותם בקלות אם תהיה נכונות לתקן את החקיקה בהתאם".


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:עו"ד ענת בירןשולחן עגולאלעזר במברגראמין רמאלמרכז הנדל"ןהרשות להתחדשות עירוניתקבוצת נרשאעופר בביוףאפרת פרוקצ'יה
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...