להורדת אפליקציה

הפעם בשולחן העגול, ודאות היא מילת המפתח. יזמים ועורכי דין התכנסו לשמוע על תיקוני החקיקה האחרונים ומה צופה העתיד כשחלופת שקד באופק. 

ד"ר איריס פרנקל כהן יועמ"ש הרשות להתחדשות עירונית: "אני חושבת שהתחום הוא כל כך מורכב שכל תיקון חקיקה שאנחנו עושים הוא איזשהו צעד בלנסות לתקן, לנסות לשפר, לראות איפה החסמים, לנסות להתגבר עליהם, הם צעד קטן. בסופו של דבר את ההשפעות אנחנו רואים בטווח הארוך. זה לא מהיום למחר, אבל זה כן יוצר איזושהי תנועה. אנחנו רוצים לתקן ואנחנו נמשיך לתקן, אבל אנחנו גם צריכים מאוד להנגיש את הנושא ולעשות את זה מתוך הבנה לכך שהספינה המאוד גדולה הזאת של התחדשות עירונית צריכה לדעת להתנהל עם האדוות האלה שאנחנו יוצרים בשוק".

ג'קי דרעי, מנכ"ל ובעלים קבוצת ג'ק לוי: "התחלנו להבין מה זה החלופה של שקד. זה נתן יותר חומר רעיוני לדעת איך לתפעל ואיך להיות מוכנים לעבודה מבחינת זכויות, מבחינת מיסוי, שזה יכול להשפיע על כל הכלכליות של הפרויקטים שלנו. זה נתן הרבה אינפורמציה שאנחנו צריכים אותה עכשיו בתקופה הזאת".

עו"ד תום פישר, יועץ חקיקה (אזרחי) במשרד המשפטים: "במסגרת חוק ההסדרים האחרון נעשו הרבה שינויים שנועדו להגביר את הוודאות בכל שוק ההתחדשות העירונית גם ליזמים, גם לתושבים, לדיירים וגם לרשויות המקומיות. אחד השינויים המרכזיים בהקשר הזה זה היה היטל השבחה שמועד לקביעת שיעור היטל ההשבחה בתוכניות פינוי בינוי במקום שיינתן רגע לפני היתר הבנייה, הוקדם לשלב קליטת התוכנית במשרד התכנון, וכל רשות מקומית בעצם רשאית לקבוע את שיעור היטל ההשבחה שיכול בתחומה לטווח של חמש שנים קדימה. 

עו"ד בתיה בראף שותפה בכירה במשרד הררי טויסטר ושות': "השינויים הם לחם חוקינו. אנחנו מדינה דינמית, כל הזמן קורים דברים, והחקיקה בנושא של התחדשות עירונית, היא מתבקשת כי זה נושא מאוד חדש, יחסית כן, נושא חדש, והדברים מתבררים תוך כדי פעילות". 

עו"ד אבי ארד, שותף במשרד גולדפרב זליגמן ושות': "ההארכה של תוקף התמ"א הנוכחית נמצא רק בתקשורת ולא קרה בפועל. כלומר, אנחנו נמצאים במצב שבו אנחנו על סף סיומה של התמ"א במתכונת הנוכחית, תמ"א 38, אני לא מדבר כל כך על פינוי בינוי שיש בו הרבה יותר ודאות בשלב הזה, ומעניין היה לראות איך הולכת להיראות החלופה ועד כמה אנחנו קרובים באמת למימוש שלה ביחס למצב הנוכחי הקיים". 

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

נדל"ניוזלטר

מעוניינים לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדלן?
  • © כל הזכויות שמורות
search