אודות רון רודיטי - שמאות מקרקעין וייעוץ כלכלי:

משרד השמאות רון רודיטי, אשר הוקם בשנת 1994 על ידי רון רודיטי, שמאי מקרקעין ומשפטן, נחשב לאחד המובילים בתחומי ההתחדשות העירונית והמיסוי. 

במהלך שנות פעילותו צבר המשרד ידע, ניסיון ומומחיות בתחומי הערכת מקרקעין, מיסוי והיטל השבחה, ליווי תב"ע והתמודדות עם התנגדויות. במשרד מועסקים שמאי מקרקעין ויועצים מנוסים בתחומי המשפט, ההנדסה והכלכלה. בין לקוחותיו: חברות יזמיות, דיירים ו־ועדי בתים במתחמי תמ"א 38 ופינוי־בינוי, לקוחות פרטיים ועסקיים, חברות בנייה וגופים מובילים בתחום הנדל"ן, חברות משכנות, רשויות מקומיות וגופים ציבוריים, הבנקים המובילים בישראל וחברות ניהול פרויקטים.

המשרד פועל באמינות, בשקיפות, בשירותיות, ומקפיד על תקינה, על סטנדרטים מחמירים ועל אתיקה מקצועית. למשרד תו תקן ואיכות לשנת 2020 של לשכת שמאי המקרקעין בישראל הוא חבר האקדמיה למחקר ויישום שמאות המקרקעין בישראל, ונבחר כאחד ממשרדי השמאים המובילים בהתחדשות עירונית על פי מדד ההתחדשות העירונית ל־2019 של מרכז הנדל"ן ומדלן.

פעילות נרחבת בתחום ההתחדשות העירונית 

המשרד מתמחה בליווי פרויקטי תמ"א 38 ופינוי־בינוי על כל שלביו, לרבות ייזום ראשוני ובחינת תמורות ראויות לדיירים, ייעוץ בבחירת תמהיל וחוות דעת לפי תקן 21 לצורך אישור ברשויות התכנון. המשרד ליווה בהצלחה פרויקטי ייזום והתחדשות עירונית עד אכלוס בהיקף של אלפי יחידות דיור, ומלווה בימים אלה פרויקטים רבים ברחבי הארץ, ביניהם מתחמי פינוי־בינוי בביצוע בערים רמת גן, רעננה, קריית אונו ורמת השרון, לצד פרויקטי תמ"א 38 ברמת גן ובתל אביב.

התחדשות עירונית היא תהליך מורכב המערב גורמים רבים שיש להם אינטרסים מנוגדים. המשרד דוגל באידאולוגיה של איזון בין אינטרס בעלי הדירות מחד ושמירה על רווחיות סבירה למימון והיתכנות פרויקט מאידך, כשהעיקרון המנחה הוא למקסם את התועלת לשני הצדדים על ידי קיצור משך הפרויקט, הסרת חסמים והגדלת תמורות לצדדים בתכנון נכון, הן בהיבט האופרטיבי והן בהיבט המיסוי. רודיטי, שהחל את דרכו בתחום האדריכלות וההנדסה, הוא גם משפטן בהשכלתו ובכך, לצד הצוות המקצועי, מתאפשר למשרד לספק נקודת מבט ייחודית על האתגרים בתחומי המיסוי, הכלכלה והמשפט. ליווי תהליך דורש יצירתיות והבנה שמאית, משפטית ועסקית. בזכות ראייה רב־מערכתית וידע מולטי דיסציפלינרי, המשרד מאתר פתרונות יצירתיים שממקסמים את הערך לצדדים המעורבים.

"במקרים שבהם אני מעניק שירות לדיירים, לעיתים אני מתבקש לסייע בבחירת היזם. כשמאים, אנו בוחנים את הפרויקט מבחינת התכנון והתמורות, אך אני גם מדגיש כי אין זה הקריטריון היחיד, וכי עליהם לבחון היבטים לא פחות חשובים, כגון חוסן כלכלי, ניסיון ומוניטין, בדיקת הנושא החוזי והערבויות, ועוד נושאים שעליהם אמונים בעלי מקצוע אחרים", אומר רודיטי. היבט נוסף משמעותי להצלחת פרויקט הוא ההיבט האנושי: המשרד פועל ברגישות ובנחישות לקידום תהליכים בין דיירים ובין יזמים וגם בין הדיירים לבין עצמם, וזאת תודות להיכרות עם הרגישויות של הדיירים, בהתאם לקבוצות גיל ומספר נפשות. 

תחומי עיסוק נוספים  

  • המשרד מבצע הערכת שווי מקרקעין לצורך מכירה, תקן 19 ,שכוללת הערכות לבטוחות לאשראי לאגף מסחרי ולמימוןפרוייקטים.
  • ליווי תב"ע: ליווי ויעוץ הליכי תכנון, הכנת טבלאות הקצאה ואיזון, והערכות לפי תקן 21, ייעוץ בנושאי חשיפה לתביעות לפי סעיף 197 לחוק התכנון והבניה.
  • היטלי השבחה: עריכת שומות ועדה לצורך חיוב בהיטל השבחה, בדיקת חיובי היטל השבחה וסיוע בערעור על שומות השבחה

חוות דעת מומחה: המשרד מציע כתיבה והכנת חוות דעת בהתאם לפקודת הראיות וכן חוות דעת כמומחה מטעם בית המשפט.

הנהלת החברה

רון רודיטי

שמאי מקרקעין, משפטן

כפיר עטרי

שמאי מקרקעין, כלכלן

נדל"ניוזלטר

מעוניינים לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדלן?
  • © כל הזכויות שמורות
search