• פארק עתידים, בניין 2 כניסה B, תל אביב
  • משרד אדריכלים מוביל - פינוי בינוי

מעוניין לעשות פינוי בינוי? צור קשר עם חברת כנען שנהב אדריכלים

דירוגי החברה על פי מדד ההתחדשות העירונית

הקש על השנה הרצויה כדי לראות את הדירוג

פינוי בינוי

מתחמים (תב"ע)

סה"כ מתחמים

19

סה"כ דירות אחרי

6,000-6,500

פרויקטים (מסלול רישוי)

סה"כ פרויקטים

15

סה"כ דירות אחרי

3,500-4,000

הנהלת חברת כנען שנהב אדריכלים

אדר' גיל שנהב

שותף מייסד

אדר' דנית שנהב

שותפה מייסדת

אדר' זמיר תירוש

שותף

אדר' מושיק בן דור

שותף

אודות חברת כנען שנהב אדריכלים

משרד כנען שנהב אדריכלים משלב בין שתי חוזקות המרכיבות שלם ייחודי בנוף: מצד אחד ניסיון והיסטוריה מלאת הישגים ופרויקטים אייקונים, ומצד שני אופי צעיר, דינאמי, מקורי וחדשני. בכל פרויקט, צוות המשרד לוקח את המורשת והניסיון הרב של המשרד בתור בסיס ומשתמש בו כדי לפרוץ גבולות חדשים ולהמציא ולפתח פתרונות יצירתיים שמושכים את עולם האדריכלות קדימה.

 

המשרד הוקם ב-1992 על ידי האדריכלים עדינה וניסן כנען ודנית וגיל שנהב. לאחר פרישת עדינה וניסן לגמלאות, הצטרפו למשרד שותפים חדשים: האדריכלים זמיר תירוש ומושיק בן דור והכלכלנית עירית בקר, מנכ"לית המשרד.

 

המשרד שם לעצמו למטרה להוביל כל תחום שהוא עוסק בו. בתחום המגורים המשרד מתכנן כ-15,000 יח"ד בשנה בבנייה רוויה, במגדלים עד 45 קומות, בשכונות רחבות היקף של מאות ואלפי יח"ד, והוא מוביל את תחום המגורים על כל גווניו, החל ממיזמי מחיר למשתכן ועד לפרויקטים יוקרתיים.

 

המשרד הוא המתכנן המוביל והגדול בישראל בתחום הדיור המוגן. בין לקוחותיו ניתן למצוא את קבוצת עזריאלי, רשת פרוטיאה של שפונדר, בית בלב ועוד. האדריכלית דנית שנהב היא אושיה מקצועית מרכזית בתחום, בין היתר בתכנון, בהרצאות באוניברסיטאות ובכתיבת מאמרים.

 

תחום המסחר והמשרדים נמצא בהתפתחות מתמדת ונכון להיום המשרד עוסק בתכנון של מאות אלפי מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר במגוון ערים.

 

הראייה האינטגרטיבית שהופכת את המשרד למוביל בתחום ההתחדשות העירונית

כנען שנהב אדריכלים הוא המשרד המוביל בישראל, ומחלוצי תחום ההתחדשות העירונית. המשרד עוסק בתחום כ-20 שנה במהלכן רשם יותר מ-1,500 דירות מאוכלסות במיזמים של פינוי-בינוי. נכון להיום המשרד מתכנן כ-50 פרויקטים של פינוי-בינוי בהיקף של יותר מ-30,000 יח"ד ו-15 תב"עות גדולות שאושרו, לרבות תכניות שאושרו בותמ"ל.

 

ההצלחה של כנען שנהב נובעת מהיכולת לראות כל פרויקט משלושה כיוונים התלויים אחד בשני:


זווית חברתית - אנשי המשרד נפגשים עם בעלי הדירות לפני, תוך כדי ואחרי בניית הפרויקט. עבור כנען שנהב, בעלי הדירות הם שותפים מלאים בתכנון.

 

זווית אורבנית-תכנונית - היכולת להבין כיצד פרויקט התחדשות עירונית לא רק מחדש את עצמו אלא תורם לרחוב, לשכונה ולעיר. בזכות דגש זה, עבודת המשרד מול הרשויות פורייה מאוד.

 

זווית יזמית - מציאה והמצאה של פתרונות אדריכליים המאפשרים להגיע לפרויקט רווחי מבחינה יזמית על גבי תאי שטח קטנים, על מנת להוציא אותו לפועל בוודאות הגבוהה ביותר.

 

פרויקטים לדוגמה:

אאורה רמת השרון: הריסת 180 יח"ד ובניית שישה בנייני מגורים בני 687 יח"ד לצד 750 מ"ר מסחר, מבני ציבור ופארק ציבורי. היזם: אאורה.

 

TLV YARD, הצנחנים, תל אביב: הריסת 128 יח"ד ובניית שני מגדלי מגורים בני 25 קומות ו-370 יח"ד, בנייה מרקמית ומסחר לאורך הרחוב. היזם: אקרו נדל"ן.

 

רימוני תדהר, רמת השרון: הריסת שלושה מבנים קיימים בני 48 דירות והקמת שני מגדלים בני 19 קומות ו-192 יח"ד. היזם: תדהר.

פרויקטים לדוגמה של כנען שנהב אדריכלים

TLV YARD, הצנחנים, תל אביב. יזם_ אקרו נדל׳׳ן. (קרדיט_ Ando Studio)
TLV YARD, הצנחנים, תל אביב. יזם_ אקרו נדל׳׳ן. (קרדיט_ Ando Studio)
רימוני תדהר, רמת השרון. יזם_ תדהר. (צילום_ אסף פינצ׳וק)
רימוני תדהר, רמת השרון. יזם_ תדהר. (צילום_ אסף פינצ׳וק)
אאורה רמת השרון. יזם_ אאורה ישראל. (קרדיט_ Ando Studio)
אאורה רמת השרון. יזם_ אאורה ישראל. (קרדיט_ Ando Studio)

כתבות אחרונות אודות חברת כנען שנהב אדריכלים

"הפסקתי לומר את המלה 'פריפריה'. המרחבים מחוץ לגוש דן הם לא שליליים, הם בעלי פוטנציאל אינסופי"

בכל שבוע, מרכז הנדל"ן מאיר בזרקור את הפינות הפחות מוכרות של בכירי הענף. והפעם - אדריכל גיל שנהב, שותף מייסד בכנען שנהב אדריכלים, שמספר על הבית של אחד האדריכלים החשובים בעולם שגילה לו את הייעוד שלו, איך למד בדרך הקשה שדברים חשובים לא דוחים, ולמה בנדל"ן הטיימינג חשוב מהלוקיישן

2024-03-21

"לאדריכלות יש את הכוח לקחת אירועים קשים ולהפוך אותם למשהו אופטימי"

"הפנים מאחורי ההתחדשות העירונית" עם גיל שנהב, שותף-מייסד במשרד כנען-שנהב אדריכלים, שמספר איך ג'ון לנון קשור להתחדשות עירונית, למה הוא לא לעולם לא יתכנן פרויקט תמ"א 38 ואיך היה הלילה הראשון אחרי שנכח במעמד ההריסה של הפרויקט בנווה-שרת בתל-אביב.

2024-02-18

כשאבא הוא גם הבוס: שבע חברות נדל"ן משפחתיות פותחות הכל

מיוחד ליום המשפחה: במשפחת דמרי נמנעים מלשוחח על עסקים סביב שולחן השבת, במשפחת קטה לא מדברים על שום דבר אחר. במשפחת לוטן (משולם לוינשטיין) מביאים את הילדים לאירועי הריסה, ובמשפחת הניג (אפגד) לא ממהרים להכניס את הדור הצעיר לעסק. שבע חברות משפחתיות מספרות על היתרונות, הקשיים, ולמה במקרה שלהן - משפחה ועסקים דווקא הולכים ביחד נהדר

2024-02-07

פינוי בינוי של גרופית ל-200 דירות במקום 50 ברחובות אושרה להפקדה

במסגרת הפרויקט ברחוב הצנחנים במזרח העיר, ייבנו 5 בניינים בני 10 קומות כל אחד מעל קומת קרקע. תמהיל הדירות כולל 3-5 חדרים ופנטהאוזים. בעלי הדירות הקיימות יקבלו תוספת של 20 מ"ר לדירה, מרפסת שמש, מחסן וחניה תת קרקעית

2023-11-27

פאנל המומחים: תשתיות והתחדשות עירונית; האתגרים וההזדמנויות שבדרך

ישראל גל על מגמת צמצום תקני החנייה: "בסופו של יום אנשים יתרגלו שלא יהיה להם מקומות חניה, זה קיים בכל הערים הכי גדולות בעולם" • יעל סלומון: "בעוד עשור צפוי תוספת של עוד מיליון נפש במרכז ובת"א, בין השאר בעקבות המטרו"

2022-04-05

אנשי המקצוע מסכמים את 2021: "'רכבת ההרים' בשוק המשרדים - חסרת תקדים"; "חוסר ודאות היא הוודאות החדשה"

עורכי דין, אדריכלים ושמאים מהמובילים בענף מסכמים עבורנו את שנת 2021 מהזווית שלהם • כתבה ראשונה בסדרת כתבות המסכמת את השנה מנקודת מבטם של גורמי הנדל"ן השונים

2022-01-04

רגע לפני החגים: שתי דירות בפרויקט "חלומות צוקי השמורה" בנתניה נמכרו תמורת כ-11.5 מיליון שקל

שתי הדירות, בפרויקט של שיכון ובינוי, נמכרו באותו יום – מעט לפני ראש השנה • דירה אחת, בשטח 176 מ"ר, נמכרה תמורת כ-6.5 מיליון שקל, ודירה שנייה, בשטח 134 מ"ר, תמורת כחמישה מיליון שקל

2021-09-23

רגע לפני שבת: הכתבות הנצפות ביותר השבוע באתר מרכז הנדל"ן 20.08.21

עוד עלייה במחירי הדירות - גם ביוני • מכרז "משולש הבורסה" - לב.ס.ר ולישראל-קנדה • והוועדה המחוזית שוקלת שינויים רבים בתוכנית המתאר של באר שבע • רגע לפני שבת, 20.08.21

2021-08-19

אדריכל גיל שנהב: "תפקידו של המגדל לשפר את העיר ולא לקלקל אותה"

בהרצאתו המיוחדת למרכז הנדל"ן על החידושים האחרונים והעדכניים ביותר בתחום גורדי השחקים, אמר עוד אדריכל גיל שנהב: "השאלה בישראל היא לא אם לבנות לגובה – אלא כיצד"

2021-08-18

בשבוע הבא - הרצאה שלא כדאי לפספס: אדריכל גיל שנהב על "חידושים בעולם גורדי השחקים"

האדריכל המוביל גיל שנהב, שותף במשרד כנען שנהב אדריכלים, יעביר הרצאה חד-פעמית ומיוחדת במסגרת סדרת ההרצאות "ערב של נדל"ן" – הרצאה שתעניק השראה לכל יזם המעוניין להגיע לשמיים

2021-08-10

שיתוף הפעולה בין אאורה לדניה סיבוס נמשך: הקמת 4 בניינים בפרויקט "אאורה רמת השרון" תמורת כ-446 מיליון שקל

דניה תקים את שלב ב' של הפרויקט, בהמשך לשלב א' שהיא מבצעת בימים אלה • בתחילת השבוע סיכמו החברות כי דניה תבצע גם את פרויקט "אאורה בן שמן" בלוד, תמורת כ-400 מיליון שקל

2021-07-28

רגע לפני שבת: הכתבות הנצפות ביותר השבוע באתר מרכז הנדל"ן 02.07.21

האם המספרים מראים שמשבר הדיור לא כל כך חמור? • ד"ר חוה ארליך התארחה בפודקאסט "החזית העירונית" • ופסיקה חשובה של העליון בנוגע למיסוי עסקאות קומבינציה • רגע לפני שבת, 02.07.21

2021-07-02

אדריכל גיל שנהב: "יש לנו הזדמנות חד-פעמית לבנות מחדש את העיר, לעשות משהו של פעם במאה שנה"

אירוע "תוכניות העיר תל אביב-יפו", בהובלת מרכז הנדל"ן ומנהל ההנדסה בעירייה, כינס שלל אנשי מקצוע לשיחה על התחדשות ת"א • אדריכל גיל שנהב: "אני פוגש רצון לשפר את איכות העיר" • אילי בר: "ההנחיות המרחביות צריכות להיזרק לפח הזבל של ההיסטוריה"

2021-06-29

דירוגי מדד ההתחדשות העירונית 2021: אאורה – החברה המצטיינת בפינוי-בינוי; אשדר בתמ"א 38

אפריקה התחדשות עירונית נבחרה כחברה פורצת הדרך בפינוי-בינוי • משרד גינדי כספי ושות' נבחר כמשרד המשפיע ביותר על תחום ההתחדשות העירונית והמניע אותה

2021-06-10

חדשות הנדל"ן: שלוש תוכניות חשובות קודמו השבוע בירושלים

תוכנית האב לוואדי ג'וז אושרה, וכן גם תוכנית פינוי-בינוי • אושרה בקשת ההיתר לתוכנית המשלבת מגורים ובית מלון בסמוך לשוק.

2020-11-06
הכתבות הנצפות ביותר

הצטרפו לניוזלטר של מרכז הנדל"ן

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם

 
מחפש...