להורדת אפליקציה

450 דירות - אושרה תוכנית "רכבת החאן" בירושלים

התוכנית שקידמה רשות מקרקעי ישראל במתחם התחנה כוללת 200 דירות ו־250 יחידות לדיור מוגן ומשתרעת על שטח של כ־30 דונם

הדמיה תוכנית מתחם התחנה א3, א4. קרדיט להדמיה: נעמה מליס אדריכלות ובינוי ערים.
הדמיה תוכנית מתחם התחנה א3, א4. קרדיט להדמיה: נעמה מליס אדריכלות ובינוי ערים.

תוכנית "רכבת החאן" במתחם התחנה בירושלים אושרה בוועדה המחוזית לתכנון ובניה ירושלים. התוכנית כוללת הקמה של 200 יח"ד ו־250 יחידות לדיור מוגן, כמו גם שטחי מסחר. התוכנית שוכנת דרומית לתחנת הרכבת הישנה בשטח של כ-30 דונם.

התוכנית חלה על שטח בין הרחובות: דרך חברון במזרח, מרים החשמונאית בדרום, דרך בית לחם ופארק המסילה ומוקפת בבתים, בניינים והיא כוללת את השלד הציבורי של הדרכים והשטחים הציבוריים הפתוחים משאר המתחמים בחלק הדרומי של תוכנית האב למתחם התחנה הישנה. התוכנית משתרעת על שטח של כ-30 דונם, עם מגורים בהיקף של כ-18,500 מ"ר עיקרי, דיור מוגן של כ-19,400 מ"ר עיקרי בבנייה רוויה בגובה של כ-5-10 קומות.

בתכנון הושם דגש על מרקם עירוני מעורב שימושים, מוטה הליכה ברגל, המקושר היטב לסביבתו ומשתלב בסביבה הקיימת. המתחם מציע תמהיל שימושים הכולל מגורים בתמהיל מגוון כולל דיור מוגן ומסחר לצד שטחים פתוחים ומערך ציבורי היקפי מוטה הולכי רגל. את התוכנית ערכו האדריכלים נעמה מליס ואמיר אלכופר ממשרד "נעמה מליס אדריכלות ובינוי ערים".

יעקב קוינט, מנהל רשות מקרקעי ישראל בירך על אישור התוכנית בוועדה ואמר: "מדובר בתוכנית נוספת בעיר ירושלים שתעניק פתרונות מגורים מגוונים בהיקף של מאות יח"ד, והיתרון שלה בכך שתאפשר לדיירים תנועה חופשית ללא צורך לנוע ברכב פרטי צמוד. רמ"י פועלת להסרת חסמים בשיווק קרקעות ומתן פתרונות רחבי היקף להגדלת היצע יחידות הדיור בכל רחבי הארץ".

הצטרפו למאות חברות נדל"ן מובילות המשתתפות ב- "פסגת הנדל"ן אילת"- ועידת בכירי הנדל"ן
והבטיחו מקומכם עכשיו: לחצו כאן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search