להורדת אפליקציה

המועצה הארצית צפויה לאסור על קידום תמ"א 38 בקרבת מתחמי המטרו

הוולנת"ע, ועדת המשנה של המועצה הארצית, תמליץ על הפסקת מתן היתרים לתוכניות אשר לא מנצלות את הקרקע באופן מיטבי בקרבת תחנות המטרו

מטרו גוש דן (יח"צ)
מטרו גוש דן (יח"צ)

ועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים (הוולנת"ע) דנה היום (ג') בתוכנית תמ"א 70 - תוכנית המתאר הארצית לתכנון סביבת תחנות המטרו, וצפויה להמליץ שלא לאשר פרויקטי תמ"א 38 ברדיוס של 300 מטרים מתחנות המטרו. זאת בשל האופי הלא יעיל שבו פרויקטים מסוג זה מנצלים את הקרקע בניגוד לקווים המנחים של המתחמים בקרבת המטרו המעודדים ציפוף.

מטרת התוכנית היא לקדם ולהתאים את המרחבים בסביבת תוואי המטרו כך שלא תהיה פגיעה בפיתוח ותכנון עתידיים באזורים הללו אשר יהפכו למרכזים משמעותיים, בעלי ערך כלכלי גבוה. אישור תוכנית סביבת תחנות המטרו היא שלב בעל משמעות רבה בקידום הפרויקט כולו. בהמשך התהליך, תדון המועצה הארצית לתכנון ובנייה בתוכנית זו ולאחר דיונים נוספים התוכנית תוכל לעבור לאישור ממשלה. 

מנכ"לית מינהל התכנון ויו"ר הוולנת"ע דלית זילבר אמרה כי "התוכנית למרחב תחנות המטרו (תמ"א 70) היא אחת מהתוכניות האורבניות החשובות המקודמות היום והחשובה במטרופולין תל אביב. מבחינה תכנונית היא מגלמת את כל עקרונות התכנון הנכונים והעדכניים שהם דוגמה לאג'נדה שמוביל מינהל התכנון ובהם תכנון מוטה תחבורה ציבורית, העצמת הבינוי סביב תחנות המטרו, תמהיל שימושים מגוון, הגברת קישוריות ונגישות של המרחב לתחנות המטרו וכן התייחסות לממשקים תחבורתיים עם תחנות הסעת המונים נוספות במרחב ולאמצעי תחבורה משלימים, הנחיות למענה לצרכי ציבור בנויים ופתוחים במרחב המצטופף, מאפייני המרחב הציבורי בדגש על הגברת הליכתיות, הנחיות בנושא דיור מכליל על מנת לעודד מגוון רחב של אוכלוסיות, הנחיות בדבר מדיניות חניה ועוד. לאחר ששמענו את כלל הגורמים הרלוונטיים ובכלל זה מעל ל-20 רשויות מקומיות, ההחלטה התקבלה פה אחד פה אחד כולל הרשויות המקומיות".

הצטרפו למאות חברות נדל"ן מובילות המשתתפות ב- "פסגת הנדל"ן אילת"- ועידת בכירי הנדל"ן
והבטיחו מקומכם עכשיו: לחצו כאן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search