אושרה להפקדה: תוכנית התחדשות עירונית ראשונה בטירת כרמל, ל-458 יחידות דיור

התוכנית היא לשטח כולל של כ-30 דונם במרכז העיר, בין הרחובות הרצל וביאליק. הדירות ייבנו ב-5 מבנים של 30-8 קומות; כ-95 מהדירות יוקצו עבור דירות קטנות

שיתוף הכתבה
איתמר בן דוד, ראש הוועדה המחוזית חיפה (עינבל מרמרי)איתמר בן דוד, ראש הוועדה המחוזית חיפה (עינבל מרמרי)

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, בראשות איתמר בן דוד, אישרה להפקדה בפה אחד תוכנית התחדשות עירונית במתחם הרצל שבטירת כרמל. מדובר בפרויקט ההתחדשות העירונית הראשון בעיר.

התוכנית היא לשטח כולל של כ-30 דונם,במרכז העיר, בין הרחובות הרצל וביאליק. התוכנית כוללת הקמת 485 יחידות דיור שייבנו ב-5 מבנים של 30-8 קומות. מכלל יחידות הדיור בתוכנית, כ-95 יוקצו עבור דירות קטנות.

כיום קיימים במתחם 5 מבנים ישנים בני 4-2 קומות, הכוללים כ-80 יחידות דיור שיפונו לטובת הפרויקט החדש.  

בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 33,000 מ"ר עבור מבני ציבור, וכ-1,000 מ"ר שטחי מסחר ותעסוקה, שיוקמו בחזיתות ובקומות הראשונות של המבנים.  עוד מדווחים בוועדה כי התוכנית כוללת כ-5 דונם עבור שטחים פתוחים שיפוזרו לאורך המתחם. המתחם צמוד לתוואי המטרונית העתידי, קו חיפה-טירת הכרמל, לאורך רחוב הרצל.

לדברי מ"מ מתכנן מחוז חיפה במינהל התכנון, רונן סגל: "התוכנית מבשרת את התחלת ההתחדשות העירונית במרכזה של העיר טירת הכרמל. מדובר במתחם מגורים חדש שישלב מסחר ותעסוקה בציר הרצל הנמצא בתנופה, לאורכו מתוכנן בימים אלה קו המטרונית החדש חיפה-טירת כרמל. התוכנית הינה חלק ממהלך כולל של תוכניות שישנו את פני העיר הוותיקה".


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:התחדשות עירוניתהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפהטירת הכרמלרונן סגל
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...