85 ראשי ערים קוראים לבצע סקר לכל הבניינים הישנים במדינה; "מדובר בפצצה מתקתקת"

זאת בעקבות שרשרת האירועים שבהם התגלו מבנים רעועים, בסכנת קריסה • המכתב נשלח לשרת הפנים ולשר הבינוי והשיכון ושם נכתב: "מדובר בצו השעה, ושומה על כולנו להתגייס לשמירה על שלומם – ועל חייהם - של תושבינו"

יו"ר השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס (יוסי אלטרמן, גיל מגלד)
יו"ר השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס (יוסי אלטרמן, גיל מגלד)

בהמשך לסדרת הגילויים של בניינים בסכנת קריסה ברחבי הארץ, שלחו 85 ראשי ערים דרישה לשרי הממשלה, בקריאה לבצע סקר לכל הבניינים הישנים במדינה, וזאת במקביל לקידום תוכנית שיקום שתכלול אישור פרויקט התחדשות עירונית בהליך מזורז, ותיקון ליקויים בבניינים מסוכנים בפריפריה שנעדרים היתכנות כלכלית להתחדשות עירונית. 

את המכתב שלחו ראשי הערים לשרת הפנים, איילת שקד, ולשר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, וחתומים עליו אנשי פורום ה-15, ועוד שורה של ראשי ערים מרכזיות בישראל: ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, יו"ר השלטון המקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבס, ראש עיריית חולון מוטי ששון, ראש עיריית בני ברק אברהם רובינשטיין, ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם, ראש עיריית לוד יאיר רביבו, ראש מועצת ירוחם טל אוחנה, ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, ראש עיריית אשקלון תומר גלאם וראשי רשויות נוספות.

במכתב שנשלח לשני השרים נכתב כי "מדובר בפצצה מתקתקת, ובסכנת חיים של ממש לדיירי המבנים, שעלולים לקרוס בכל רגע". ראשי הערים מתריעים כי "מדובר בצו השעה, ושומה על כולנו להתגייס לשמירה על שלומם – ועל חייהם - של תושבינו".

לעיון במכתב לחצו כאן

נזכיר כי לפני ימים אחדים התבטא שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, בגלי צה"ל, כשאמר כי הוא ואנשי משרדו מקדמים יוזמה לפיה במבנים שיוגדרו מסוכנים ניתן יהיה לקדם פרויקטי התחדשות עירונית כאשר הרף התחתון להסכמה יהיה 51% בלבד.

קראו עוד במרכז הנדל"ן

האירוע המקצועי של הענף חוזר! פסגת הנדל"ן 2021, עם עשרות הרצאות מקצועיות מפי בכירי ענף הנדל"ן הישראלי –  על הנושאים החשובים והבוערים ביותר! לחצו כאן לפרטים נוספים

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search