ירושלים: העירייה אישרה את הקמת המגדל השני במתחם הפינוי-בינוי "המקשר"; יכיל 128 יח"ד

המתחם נחשב לראשון שבו יושם מהלך פינוי-בינוי בעיר הבירה • למגדל השני כבר ניתן היתר בנייה, והריסת המבנים שתחתם ייבנה התבצעה עוד בשנת 2018 • הפרויקט יכלול 258 יח"ד בסך הכול

הדמיית צמד הבניינים החדשים שיוקמו במתחם "המקשר" (VIEWPOINT)
הדמיית צמד הבניינים החדשים שיוקמו במתחם "המקשר" (VIEWPOINT)

עיריית ירושלים הודיעה היום (ה') כי אישרה את הקמת המגדל השני בפרויקט הפינוי-בינוי במתחם "המקשר" בעיר, בין הרחובות שדרות הרצל וחיים פיק שבכניסה לעיר. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה העניקה להקמתו אישור רשמי אך לאחרונה.

המגדל, שייבנה על ציר הרצל המרכזי, בסמוך לפרויקט הכניסה לעיר, הוא כאמור חלק ממתחם "המקשר" או "רובע 1", שנחשב למעשה לפרויקט הפינוי-בינוי הראשון שיצא לדרך בעיר הבירה. אירוע ההריסה הראשון במתחם, שהיה גם מעין אירוע היסטורי בסקטור ההתחדשות העירונית בבירה, התקיים בשנת 2018.

הדמיית מתחם המקשר - VIEWPOINT

המגדל החדש, השני בפרויקט, יהיה בן 128 יח"ד ב-22 קומות מגורים, מעל שלוש קומות חניון תת-קרקעי. במסגרת פרויקט "רובע 1" כולו ייהרסו 13 בנייני מגורים ישנים בני 3-2 קומות שנבנו בשנת 1936, הכוללים 68 יחידות דיור. במקומם יקומו שני מגדלים בני 25 קומות כל אחד ובהם 258 יחידות דיור חדשות. למגדל הראשון, שבו מתוכננות 130 יחידות דיור חדשות, כבר ניתן היתר בנייה. תוכנית הפרויקט מציעה גם שטחי ציבור נרחבים, שישתרעו על שטח של כ-4.5 דונם, שיכללו פארק פרטי ומתקני שעשועים, וכן דונם שיוקצה עבור מבנים ומוסדות ציבור.

את פרויקט הפינוי-בינוי "רובע1" יזמו החברות גלנור ויסודות צור מגורים, שהתאחדו לטובת הקמת הפרויקט המשותף. הפרויקט קודם בשיתוף עיריית ירושלים, הוכרז על ידי משרד הבינוי והשיכון כמיועד להתחדשות עירונית ולווה על ידי מנהלת התחדשות עירונית ברשות לפיתוח ירושלים. אדריכל התוכנית הינו ביטמן בן-צור בועז, ממשרד האדריכלים ביטמן-בן צור.

מתחם המקשר הוא למעשה שכונה הקימה חברת האוטובוסים "המקשר", שפעלה בירושלים החל בשנות ה-30 של המאה הקודמת, עבור עובדיה ובני משפחותיהם. החברה התמזגה אל תוך אגד בשנת 1951, והמבנים הישנים הם למעשה זכר אחרון לאותה תקופה ולאותה חברה. כעת הם יפנו את מקומם לטובת מתחם מגורים חדש.

הדמיית מתחם המקשר - VIEWPOINT

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "התחדשות עירונית היא המענה העירוני והחברתי הנכון לעיר. בירושלים קיים פוטנציאל להקמת עשרות אלפי יחידות דיור בדרך זו, ובאמצעותה נוכל לעזור לזוגות הצעירים לבנות את ביתם כאן, לתת תשובה לביקושי הדיור ולהעלות את רמת המחיים של תושבי העיר".

קראו עוד במרכז הנדל"ן

האירוע המקצועי של הענף חוזר! פסגת הנדל"ן 2021, עם עשרות הרצאות מקצועיות מפי בכירי ענף הנדל"ן הישראלי –  על הנושאים החשובים והבוערים ביותר! לחצו כאן לפרטים נוספים

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search