התקדמות בתוכנית פינוי-בינוי גדולה בנס ציונה: פורסמו תנאים לפי סעיפים 77 ו-78 במתחם נחמיה

המתחם נמצא בשכונת נחמיה בעיר, והתוכנית מגדירה את העקרונות הכלליים להתחדשותו • ביולי האחרון התקיים כנס שיתוף, וכעת נקבע כי לא יינתנו היתרים במתחם לתוספת של שטחי בנייה, לתוספת יח"ד או להקמת מבנה חדש

ראש עיריית נס ציונה, שמואל בוקסר (עיריית נס ציונה)
ראש עיריית נס ציונה, שמואל בוקסר (עיריית נס ציונה)

מתחם נחמיה שבשכונת נחמיה בנס ציונה מתקדם צעד קדימה: אתמול (ד') פורסמו התנאים להוצאת היתרי בנייה במתחם, בהתאם לסעיפים 77 ו-78 לחוק התכנון והבנייה. תנאים אלו כוללים את העקרונות הללו:

• לא יינתן היתר בנייה לתוספת של שטחי בנייה, לתוספת יח"ד או להקמת מבנה חדש, למעט היתרים לביצוע תשתיות ולצורך תחזוקה שוטפת, חיזוק, מיגון והנגשה
• התנאים לא יחולו על שטחים ציבוריים בתחום התוכנית
• התוכנית בהכנה תהיה גם בהתאם לסעיף 23 לתמ"א 38
• מגבלות אלה לא יחולו במקרים שבהם קיימת החלטה בתוקף למתן היתרי בנייה, שניתנה לפני 30.11.20.

התנאים הללו תקפים לשנה מיום פרסומם ברשומות.

המתחם משתרע על פני כ-50 דונם, והסעיפים הללו הם שלב נוסף בדרך לקביעת מדיניות ההתחדשות העירונית הכוללת בו. על פי דברי ההסבר, מטרת המיזם היא "הכנת תוכנית להתחדשות עירונית במתחם נחמיה: העלאת איכות החיים של התושבים בשכונה ושדרוג תנאי המגורים והמרחב הציבורי על ידי קביעת זכויות, הוראות והגדלת שטחי ציבור. התוכנית תקבע הנחיות בנייה שיאפשרו את הריסת המבנים הקיימים, ובניית מבני מגורים חדשים בפרויקטים של פינוי-בינוי במתחם, ובמתחמי השלמה אחרים שיתוכננו במקביל".

בכנס שיתוף הציבור, שבו השתתפו כ-100 איש, הוסבר כי שלב פרסום התנאים להיתרי בנייה לפי סעיפים 77 ו78 הוא "שלב ראשון והכרחי בקידום התוכנית". פרסום הסעיפים נידון בוועדה המקומית בינואר שעבר, וכעת פורסם, כאמור, על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז

נציין כי ביולי האחרון התקיים כנס שיתוף ציבור, בהיוועדות חזותית מרחוק, עבור התושבים המתגוררים בשכונת נחמיה, במטרה להציג עבורם את המתחם ואת עקרונות התוכנית המוצעת. בכנס השתתפו ראש העיר שמואל בוקסר, מנכ"לית העירייה, דפנה קירו-כהן, מהנדס העיר בועז גמליאל, ראש המנהלת להתחדשות עירונית לנה פייפרמן-שחר, נציגי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ועובדי עירייה נוספים מהמחלקות השונות.

בכנס, שבו השתתפו כ-100 איש, הוסבר כי שלב פרסום התנאים להיתרי בנייה לפי סעיפים 77 ו78 הוא "שלב ראשון והכרחי בקידום התוכנית". פרסום הסעיפים נידון בוועדה המקומית בינואר שעבר, וכעת פורסם, כאמור, על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה במחוז מרכז.

עוד נציין כי בדצמבר 2018, כלומר לפני כשנתיים, הוכרז מתחם נחמיה בעיר כמתחם להתחדשות עירונית במסלול רשויות. התוכנית מקודמת על ידי עיריית נס ציונה, במימון ובסיוע הרשות להתחדשות עירונית.

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search