להורדת אפליקציה

מועצת העיר הרצליה אישרה את הסכם הפיתוח עם חברת אזורים

מדובר בפרויקט שבו מתוכננות לקום כ-1,850 יחידות דיור חדשות – ושכבר זכה להיכלל בהכרזת הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית • "הפרויקט ישנה את פניה של העיר"

מנכ"ל אזורים, רון אבידן, על רקע הדמיית מתחם ויצמן בהרצליה (מרכז הנדל"ן; 3dvision)
מנכ"ל אזורים, רון אבידן, על רקע הדמיית מתחם ויצמן בהרצליה (מרכז הנדל"ן; 3dvision)

צעד חשוב בהוצאתה לפועל של תוכנית הפינוי-בינוי במתחם ויצמן בהרצליה: חברת אזורים מעדכנת כי מועצת העיר הרצליה אישרה לאחרונה את הסכם הפיתוח עם החברה, וכעת היא תועבר לאישורה הסופי בטרם מתן היתרי הבנייה.

שכונת ויצמן בהרצליה היא שכונה ותיקה של שיכונים, במקום אסטרטגי על ציר הכניסה לעיר, סמוך לקניון שבעת הכוכבים, לרכבת הרצליה, לפארק הרצליה ולצירי תנועה ראשיים. השכונה, שהיום מאופיינת בתשתיות מוזנחות ובסיסיות, צפויה לעבור מתיחת פנים משמעותית בעקבות יישום התוכנית, שתשפיע על האזור כולו. השינוי הסביבתי הוא אחד מן התנאים המרכזיים שעיריית הרצליה הציבה ליזמית הפרויקט "אזורים" כתנאי לקידום הפרויקט. השכונה, השוכנת כאמור על ציר הכניסה לעיר, מהווה סוג של חלון ראווה לעיר כולה, שכיום נראה ישן ומוזנח.

הפרויקט רחב ההיקף המתוכנן ייצור תמהיל חכם של מגורים ואזורי שירות ומסחר לנוחות התושבים, אשר ישדרג את איכות המגורים במקום ויהפוך את האזור כולו לאטרקטיבי, עכשווי ומזמין"

במסגרת התוכנית, שהוכרזה זה מכבר על ידי הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית במסלול המיסוי, ייהרסו כ-576 יח"ד ב-30 בניינים ישנים בני 3-2 קומות, אשר נבנו בשנות ה-60 וה-70, ובמקומם ייבנו כ-15 בניינים בני 30-9 קומות, ובהם 1,843 יח"ד על פי התכנון הנוכחי. 

התוכנית כוללת גם הקמת פארק מרכזי שימוקם באמצע השכונה, וחזית מסחרית מקורה בפרגולה לרחוב הראשי, הרב קוק, ולרחוב ויצמן, שתיצור שדרת חנויות רחבת ידיים בעלת אופי עירוני נעים. עוד היא מציעה הקמת גני ילדים ובתי ספר חדשים. נוסף על כך, במסגרת הסכם הפיתוח יורחב כביש הרב קוק ב-15 מטרים, וייסלל בו נתיב תחבורה ציבורית לטובת התושבים. לבקשת עיריית הרצליה, 50 יחידות דיור בפרויקט יימכרו בהנחה משמעותית לבני המקום.
 
ראש העיר, משה פדלון: "זוהי בשורה של ממש לתושבי שיכון ויצמן, ולעיר הרצליה כולה. הפרויקט רחב ההיקף המתוכנן ייצור תמהיל חכם של מגורים ואזורי שירות ומסחר לנוחות התושבים, אשר ישדרג את איכות המגורים במקום ויהפוך את האזור כולו לאטרקטיבי, עכשווי ומזמין". 

ההסכם שנחתם עם חברת אזורים הוא הגדול מסוגו שנחתם עד היום. התוכנית מביאה לידי ביטוי בצורה מיטבית בנייה עירונית, המאופיינת בעירוב שימושים, בנייה מרקמית, תמורות ציבוריות משמעותיות, ומגורים איכותיים"

מהנדסת העיר, חנה חרמש: "ההסכם שנחתם עם חברת אזורים הוא הגדול מסוגו שנחתם עד היום. התוכנית מביאה לידי ביטוי בצורה מיטבית בנייה עירונית, המאופיינת בעירוב שימושים, בנייה מרקמית, תמורות ציבוריות משמעותיות, ומגורים איכותיים - ומביאה לידי ביטוי את שמירת האינטרס הציבורי והדאגה לכלל הדיירים בקהילת שיכון ויצמן".

הצלחנו ליצור תכנון איכותי שישפיע לטובה על חייהם של כל תושבי הרצליה והסביבה. ההליך התכנוני נעשה בשיתוף פעולה מלא עם עיריית הרצליה, ששמה לנגד עיניה את טובת התושבים ובני המקום"

משה קורן, סמנכ"ל פיתוח עסקי באזורים: "פרויקט הפינוי-בינוי בשיכון ויצמן ישנה את פניה של העיר הרצליה. בזכות גודלה של השכונה הצלחנו ליצור תכנון איכותי שישפיע לטובה על חייהם של כל תושבי הרצליה והסביבה. ההליך התכנוני נעשה בשיתוף פעולה מלא עם עיריית הרצליה, ששמה לנגד עיניה את טובת התושבים ובני המקום, ומדגישה בפנינו לאורך כל הדרך את החשיבות הרבה שבתוספת שטחי ציבור ושבילי אופניים, בחיבור לפארק הרצליה ובהתייחסות גם לתנועה. 

מבחינתנו מדובר בפרויקט דגל שני בהרצליה, לאחר הצלחת 'הרצליה הילס'. חברת אזורים החלה בתכנון המתחמים, ואנו מקווים שכבר בחודשים הקרובים נוכל להתקדם בהליכים לקבלת היתרים - ומשם הדרך לתחילת הבנייה קצרה".

מדובר בראש ובראשונה בפרויקט חברתי מהמעלה הראשונה, שעתיד לשדרג משמעותית את חייהם של תושבי המקום. עד היום כ-520 משפחות חתמו על הסכם פינוי-בינוי עם חברת אזורים, ומדובר בהישג חסר תקדים בפרויקטים מסוג זה"

עו"ד עודד ישראלי, המייצג את בעלי הדירות במתחם: "מדובר באחד המתחמים הגדולים והחשובים בהרצליה, פרויקט מאתגר שמתקדם לשלב משמעותי של אישור הסכם הפיתוח על ידי העירייה. מדובר בראש ובראשונה בפרויקט חברתי מהמעלה הראשונה, שעתיד לשדרג משמעותית את חייהם של תושבי המקום. עד היום כ-520 משפחות חתמו על הסכם פינוי-בינוי עם חברת אזורים, ומדובר בהישג חסר תקדים בפרויקטים מסוג זה. בזכות ההתמדה של כל המעורבים בפרויקט – העירייה, חברת אזורים ובעלי הדירות – הוא מתקדם עתה לשלב הכנה ואישור של היתרי ההריסה של הבניינים הישנים בשכונה, והבנייה של הבניינים החדשים".

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כל ההרצאות, הדיונים והפאנלים של פסגת הנדל"ן 2021 מחכים לכם עכשיו באתר! לחצו כאן!

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search