עומדים למכור נכס ומודאגים ממס השבח? שימו לב לזכויות הבנייה

עומדים למכור נכס ומודאגים ממס השבח? שימו לב לזכויות הבנייה

כאשר המכירה כוללת גם זכויות בנייה שטרם נוצלו – וזה נכון לכל בניין ישן – המס יכול להגיע עד ל-40% משוויין • גלעד המאירי מסביר: איך נשלם פחות מס שבח?

גלעד המאירי (מרכז הנדל"ן)
גלעד המאירי (מרכז הנדל"ן)

כולנו רוצים לשלם כמה שפחות מס שבח – זה לא דבר מפתיע, ואפילו מובן לגמרי. אז איך משלמים כמה שפחות מס כזה, וממה כדאי להיזהר? כידוע, ישנו כיום פטור הקבוע בחוק בכל הנוגע למס שבח, פטור על מכירת דירת מגורים יחידה. 

אבל מה אם אינכם זכאים לפטור שכזה? ולא פחות חשוב מזה – מה לגבי זכויות הבנייה, שרבים כלל לא לוקחים אותן בחשבון לעניין זה? חשוב שתדעו שבכל מקרה ניתן ליהנות מהטבה כלשהי ולהפחית את מס השבח, בכמה דרכים. למעשה ישנן שמונה שיטות מקצועיות לפחות שניתן לנקוט מראש, ואשר יאפשרו לכם לצמצם את המס.

כדי שזה יקרה חשוב לנקוט בכמה צעדים כללים ומקדימים: ראשית - לא להתעלם מהעניין, ולהצטייד בעת הדיווח בחוות דעת של שמאי מקרקעין. שנית, להבטיח ביצוע ניתוח נכון של הערך הכלכלי האמיתי של זכויות הבנייה ושל הנכס הקיים. צעד שכזה יכול לשנות את סכום המס מהקצה אל הקצה.

רוצים לדעת עוד? גלעד המאירי – כלכלן, משפטן ושמאי מקרקעין, מספר על כל מה שצריך לעשות כדי לשלם פחות מס שבח. 

לאתר אהוד המאירי ושות' - כלכלנים ושמאי מקרקעין

קראו עוד במרכז הנדל"ן

האירוע המקצועי של הענף חוזר! פסגת הנדל"ן 2021, עם עשרות הרצאות מקצועיות מפי בכירי ענף הנדל"ן הישראלי –  על הנושאים החשובים והבוערים ביותר! לחצו כאן לפרטים נוספים

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search