להורדת אפליקציה

הופקדה תוכנית "הסביון" באור יהודה: 808 יח"ד במבנים עד 18 קומות

הוותמ"ל החליטה על הפקדת התוכנית – פרויקט פינוי-בינוי שבמהלכו ייבנו גם 12 אלף מ"ר מבני ציבור ו-1,000 מ"ר שטחי מסחר • 106 מהדירות – דירות קטנות

הופקדה תוכנית "הסביון" באור יהודה: 808 יח"ד במבנים עד 18 קומות
הופקדה תוכנית "הסביון" באור יהודה: 808 יח"ד במבנים עד 18 קומות

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה היום (ד') על הפקדת תוכנית להתחדשות עירונית באור יהודה. התוכנית, פרויקט פינוי בינוי בשכונת קריית גיורא, כוללת 808 יחידות דיור שייבנו בשמונה מבנים שגובהם עד 18 קומות. 1,000 מ"ר יוקצו עבור שטחי מסחר משולבים בחזיתות מבני המגורים, ו-12 אלף מ"ר ייבנו עבור מבני ציבור. 106 מהדירות שייבנו במסגרת הפרויקט הזה יהיו דירות קטנות.

במתחם מצויים כיום תשעה מבנים, במצב פיזי ותחזוקתי ירוד, ובהם 184 יחידות דיור, שיפונו לטובת הפרויקט החדש. התוכנית משתרעת על שטח של 29 דונם, וממוקמת מדרום לצומת סביון. באזור יעבור בעתיד הקו הסגול העתידי של הרכבת הקלה. במסגרת התוכנית מתוכנן לקום גם שטח ציבורי פתוח, במקביל לכביש 461 ובסמוך לפארק קנדה העירוני, אשר יאפשר חיבור להולכי רגל בין ציר הרכבת הקלה וכביש 461, אל תוך השכונה והעיר. עוד ניתן בתוכנית דגש על חיזוק קישוריות ונגישות להולכי רגל ויצירת מרחב משותף עבור דיירי המתחם.

ממנהל התכנון נמסר כי התכנון נעשה תוך שיתוף ועבודה שוטפת מול נציגות דיירים פעילה. תכנון המתחם נערך תוך התייחסות למערך התחבורה הציבורית באזור, זאת בראיית פני עתיד המעניקה חשיבות להסתמכות על תחבורה ציבורית. התוכנית קודמה ע"י חברת י.ח.דמרי, בשיתוף עיריית אור יהודה ובאמצעות מילוסלבסקי אדריכלים.

יש לציין כי במאי האחרון אישרה הוותמ"ל למתן תוקף תוכנית פינוי-בינוי נוספת באור יהודה, גם היא בסמוך לצומת סביון – תוכנית הכלנית שבין הרחובות הכלנית והאיריס. מדובר בפרויקט שבמסגרתו ייבנו 656 יחידות דיור, 20% מהן דירות קטנות, ב-8 בניינים בני 17 קומות.

יו"ר הוותמ"ל וסגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אריאל יוצר, ציין כי "התוכנית מהווה בשורה לדיירים המתגוררים במתחם ולמשפרי הדיור בעיר. היא קודמה בשיתוף פעולה עם הדיירים והרשות המקומית, תוך הקפדה על מתן פתרונות לכלל הסוגיות באופן שיאפשר את מימושה בשנים הקרובות". 

112 הרצאות, 80 דוברים, 3 אולמות ו-1,500 משתתפים. 100% פרקטיקה, 100% חומר מעשי.
שריינו כבר עכשיו מקום באירוע המקצועי של ענף הנדל"ן ב-7 בנובמבר - פסגת הנדל"ן 2019. להרשמה - https://bit.ly/2TKCUiA

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כל ההרצאות, הדיונים והפאנלים של פסגת הנדל"ן 2021 מחכים לכם עכשיו באתר! לחצו כאן!

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search