פרויקט הטורבינות בגולן מתקדם: נחתם הסכם הקמה תמורת 260 מיליון שקל

החברות מנרב ונקסטקום סיכמו עם חברת אנלייט על הקמת הפרויקט בסמוך לתל פארס שבמזרח הרמה • יקימו 39 טורבינות רוח בתוך 23 חודשים, שייצרו 190 מגה ואט חשמל

פרויקט הטורבינות בגולן מתקדם: נחתם הסכם הקמה תמורת 260 מיליון שקל
פרויקט הטורבינות בגולן מתקדם: נחתם הסכם הקמה תמורת 260 מיליון שקל

פרויקט טורבינות הרוח מעורר המחלוקות ברמת הגולן מבשיל אט-אט, למרות הכול: החברות מנרב ונקסטקום מעדכנות היום (א') לרשות לניירות ערך כי חתמו על הסכם להקמת פרויקט "רוח בראשית" שבמהלכו ייבנו 39 טורבינות רוח בפרויקט האנרגיה המתחדשת בסמוך לתל פארס שבמזרח הרמה. מדובר בטורבינות שאמורות לייצר חשמל בהספק של כ-190 מגה וואט, באמצעות אנרגיית הרוח. 

הפרויקט אמור להימשך כ-23 חודשים, על פי שתי החברות, והתמורה הצפויה ממנו היא 260 מיליון שקל. יש לציין כי שתי החברות, מנרב ונקסטקום, יבצעו את הפרויקט כמיזם משותף בחלקים שווים – לכל חברה החזקות בשיעור של 50% בפרויקט. 

נזכיר כי הפרויקט המדובר – השני מסוגו בגולן (הפרויקט הראשון, שפועל במקום מ-1992, נמצא בהר בני רסאן שבצפון-מזרח הרמה וכולל עשר טורבינות) – זכה להתנגדויות רובת מצד הארגונים הירוקים, בעיקר בשל החשש לפגיעה בציפורים הנודדות ובנשרים המעטים שעוד חיים באזור. כ-4,500 התנגדויות הוגשו לתוכנית, אך בחודש יוני האחרון דחה אותן בג"צ ולמעשה אישר את הקמת החווה.

עוד קודם לכן, בינואר השנה, אישר קבינט הדיור את הקמת התוכנית. מדובר בפרויקט שמקדמת חברת אנלייט, שעלותו הכוללת מוערכת במיליארד שקל. זהו פרויקט שבו שותפים גם יישובים שונים ברמת הגולן - יונתן, אלוני הבשן, רמת מגשימים, מבוא חמה, נטור, כנף, אבני איתן ומעלה גמלא. ההערכה היא שהוא יחל לפעול בעוד שנים ספורות.

112 הרצאות, 80 דוברים, 3 אולמות ו-1,500 משתתפים. 100% פרקטיקה, 100% חומר מעשי.
שריינו כבר עכשיו מקום באירוע המקצועי של ענף הנדל"ן ב-7 בנובמבר - פסגת הנדל"ן 2019. להרשמה - https://bit.ly/2TKCUiA

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search