מגוריט קונה 56 הדירות בפרויקט הפרדס בפ"ת תמורת 130 מיליון שקל

מדובר בפרויקט קיים בשכונת כפר גנים ג', שהדירות בו יוצעו להשכרה לטווח ארוך • 15 מיליון שקל מהסכום שנקבע בעסקה ישולמו באמצעות הקצאת מניות החברה

ארז רוזנבוך
ארז רוזנבוך

קרן הריט למגורים "מגוריט ישראל" מעדכנת היום (ב') כי תרכוש 56 דירות בפתח תקווה, בפרויקט "הפרדס" שבשכונת כפר גנים ג', תמורת 130 מיליון שקל. החברה דיווחה הבוקר לרשות לניירות ערך, בהמשך לפרסום בתחילת יוני, כי חתמה על הסכם לרכישת 7 יחידות דיור בפרויקט בטווח מיידי, לצד הצעת רכישה מחייבת מטעם המוכרים לרכישת יתרת 49 הדירות. מדובר במתחם שבו ארבעה בנייני בוטיק המושכרים במלואם.

כפי שהיא נוהגת לעשות ביתר הדירות שנמצאות בבעלותה, קרן מגוריט מתכוונת להציע את יחדות הדיור שתרכוש להשכרה ארוכת טווח. הערכת השמאי אומדת את שווי השוק של הדירות שנרכשו ב-145 מיליון שקלים – מחיר הגבוה בכ-11.5% מהמחיר שנקבע במסגרת העסקה. עוד נקבע במסגרתה כי 15 מיליון שקל מהסכום ישולמו באמצעות הקצאת מניות החברה. 

[quote]

חברת מגוריט מסרה כי הדירות שנרכשו נמצאות ב-4 בניינים בני 14 יח"ד כל אחד, שהוקמו לפני כ-5 שנים. תמהיל הדירות כולל דירות 4 ו-5 חדרים, וכן דופלקסים עם מחסנים וחניות צמודות. הדירות במתחם מושכרות כולן, וכוללות מפרט מלא וניהול צמוד. שטח הדירות כולן הוא 7,200 מ"ר, בתוספת 760 מ"ר מרפסות, 100 חניות עיליות ו-56 מחסנים.
 
"שכונת כפר גנים ג' נחשבת לאחת השכונות היוקרתיות והמבוקשות ביותר בפתח תקווה וסביבותיה, ומאופיינת בבנייה חדשה ומרווחת, בבניינים לא גבוהים", מציינת החברה. "בשכונה שטחים ירוקים נרחבים, לצד מבני ציבור רבים המשרתים את תושביה. מקומה, בדרום-מערב העיר, מאפשר גישה נוחה ומהירה לצירי התנועה המרכזיים. בין תושבי השכונה ניתן למצוא משפרי דיור מתוך העיר בעלי רקע סוציואקונומי גבוה, וכן תושבים מערי לוויין קרובות. מתחם הדירות שנרכש נחשב לאחד השקטים בשכונה ובמרכזו גינה גדולה, מטופחת ומתוחזקת".

[quote]

עם השלמת העסקה תחזיק החברה בכ-820 דירות, מתוכן כ-307 דירות בפרויקטים הממוקמים באזורי ביקוש: בתל אביב, ברמת גן, בירושלים, ברמלה, בגבעת שמואל, בפתח תקווה ובהרצליה. נוסף על אלו, לחברה ארבעה מיזמים משותפים עם חברת מנרב, במסגרתם מתכוונות החברות להקים כ-510 יח"ד נוספות בירושלים, בבאר יעקב, בחולון ובראשון לציון, במסגרת פרויקטים של החברה הממשלתית 'דירה להשכיר'.
 
"מתכונתה של העסקה בפתח תקוה טומנת בחובה יתרונות רבים עבור הקרן", אמר היום מנכ"ל מגוריט, מתי דב. "מדובר בשילוב בין מקום מבוקש, במתחם שלם, המאפשר שליטה מלאה בניהול והנבה מיידית בתפוסה מלאה, לבין מחיר עסקה אטרקטיבי, המהווה תוספת כוח משמעותית עבורנו".
 
יו"ר מגוריט, ארז רוזנבוך, הוסיף: "אנו ממשיכים לממש את אסטרטגיית הצמיחה של הקרן, שהינה חלוצה ומובילה בתחום הדיור להשכרה לטווח ארוך, ומציעה פתרון שקיימת לו דרישה רבה בקרב הציבור. די אם נביט בביקוש העז לשכירות בפרויקטים שלנו, על מנת להבין את הפוטנציאל הגלום. העובדה שחלק מתמורת העסקה תשולם בדרך של הנפקת מניות החברה מאפשרת לנו גידול בהון העצמי ומעידה על אמון המוכרים בפעילות החברה, זאת לצד הצלחת גיוסי האג"ח והמניות שהושלמו לאחרונה, המביעים אמון דומה מצד שוק ההון וגופים מוסדיים מובילים".

לפני כשלושה שבועות התארח מנכ"ל מגוריט מתי דב בפודקאסט "מגדל בבל" של מרכז הנדל"ן, ושוחח על תפיסתה ועל פעילותה של החברה. האזינו:

שריינו כבר עכשיו מקום באירוע המקצועי של ענף הנדל"ן ב-7 בנובמבר - 80 הרצאות, 100% פרקטיקה. להרשמה - http://bit.ly/2KkfFZA

קראו עוד במרכז הנדל"ן

האירוע המקצועי של הענף חוזר! פסגת הנדל"ן 2021, עם עשרות הרצאות מקצועיות מפי בכירי ענף הנדל"ן הישראלי –  על הנושאים החשובים והבוערים ביותר! לחצו כאן לפרטים נוספים

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search