להורדת אפליקציה

ירושלים: אלה היזמים המובילים בהתחדשות עירונית בעיר

מדד ההתחדשות העירונית דירג השנה לראשונה את היזמים הבולטים ביותר ב-18 ערים שונות בישראל • החברה המובילה בירושלים: קבוצת מנוס

ירושלים
ירושלים

מדד ההתחדשות העירונית של מרכז הנדל"ן ומדלן התרחב השנה: מודל 2019-2018 מציג כמה וכמה דירוגים חדשים, וביניהם אחד הדירוגים המעניינים ביותר – דירוג היזמים המובילים לפי ערים. המדד, הנערך זו השנה השלישית ברציפות, כולל דירוגים מפורטים ב-18 ערים שונות, אשר מהם אפשר ללמוד בקלות מיהו היזם החזק ביותר ומיהי החברה החזקה ביותר בהתחדשות עירונית באותה העיר. פילוח חסר תקדים שכזה הופך את התמונה כולה לברורה עוד יותר.

החברה המובילה בתמ"א 38 בירושלים היא קבוצת מנוס, עם 19 פרויקטים בירושלים. למעשה, כל הפרויקטים של החברה בתחום ההתחדשות העירונית הם בירושלים, שנחשבת ל'עיר הבית' שלה. לחברה 11 פרויקטים בביצוע, 5 בהיתר בתנאים ועוד 3 בבקשה להיתר. אחרי קבוצת מנוס מדורגות החברות יסודות שיתוף חברה לבנין בע"מ (עם 18 פרויקטים בעיר) וקפיטל גולד נדל"ן (עם 11 פרויקטים בעיר).

העיר ירושלים היא עיר מורכבת לא רק מבחינה פוליטית-מדינית, אלא גם מבחינה נדל"נית: למרות היותה עיר הבירה של ישראל, היא נותרת מאחור בסקטורים נדל"ניים רבים, וכך היה במשך שנים גם בתחום ההתחדשות העירונית, ובמשך תקופה ארוכה כמעט לא יצאו פרויקטים כאלו לפועל בעיר.

בשנים האחרונות נראה שהדברים הולכים ומשתנים. בשכונות שונות ברחבי העיר יוצאים לדרך עוד ועוד פרויקטים להתחדשות עירונית, מכל הסוגים, והיזמים – כפי שניתן לראות בדירוג העירוני של מדד ההתחדשות העירונית לשנת 2019-2018 – פועלים במרץ בעיר. התקווה היא כי מגמה זו תימשך, גם בעזרת העירייה, בדרך לריבוי פרויקטים להתחדשות עירונית בירושלים.

לחדשות נדל"ן, עדכונים יומיומיים, דעות וניתוחים, הורידו את  אפליקציית מרכז הנדל"ן
אנשי נדל"ן, בואו לשמוע ולהשמיע את דעתכם. הצטרפו לקבוצת הפייסבוק רק נדל"ניסטים ותיחשפו לתכנים בלעדיים לתעשייה

קראו עוד במרכז הנדל"ן

כל ההרצאות, הדיונים והפאנלים של פסגת הנדל"ן 2021 מחכים לכם עכשיו באתר! לחצו כאן!

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search