• מגדל V- tower, בר כוכבא 23, בני ברק
  • משרד עורכי דין מוביל - ייצוג דיירים

מעוניין לעשות פינוי בינוי? צור קשר עם משרד דן הלפרט משרד עורכי דין ונוטריון

פעילות משרד דן הלפרט משרד עורכי דין ונוטריון בהתחדשות העירונית

ייצוג דיירים

בשלב מוקדם:*

פרויקטי תמ"א 38 | 150-200
מתחמי פינוי בינוי | 42
סה"כ דירות לפני | 5,500-6,000

בשלב מתקדם:*

פרויקטי תמ"א 38 | 50-55
מתחמי פינוי בינוי | 2
סה"כ דירות לפני | 750-800

מאוכלס:

פרויקט תמ"א 38 | 1-5
סה"כ דירות לפני | 35-40

ייצוג יזמים

בשלב מוקדם:*

מתחמי תמ"א 38 | 5-10
מתחמי פינוי בינוי | 1
סה"כ דירות אחרי | 1,000-1,500

בשלב מתקדם:*

פרויקט תמ"א 38 | 5-10
סה"כ דירות אחרי | 200-250

מאוכלס:

הנהלת משרד דן הלפרט משרד עורכי דין ונוטריון

עו״ד דן הלפרט

מייסד ובעלים

אודות משרד דן הלפרט משרד עורכי דין ונוטריון

דן הלפרט משרד עורכי דין ונוטריון מציע שילוב אופטימלי של ניסיון רב, איכות, מקצועיות, שירותיות והבנה עמוקה של תחומי המשפטים, התכנון, היזמות והעסקים, התורמת לראייה רחבה של התחום כולו.

 

דן הלפרט משרד עורכי דין ונוטריון הוא משרד בוטיק המתמחה בתחומי הנדל"ן, המקרקעין וההתחדשות העירונית, ונמנה עם המשרדים המובילים בארץ. למשרד, בראשותו של עו"ד הלפרט, ניסיון עשיר בליווי בעלי דירות ויזמים ואלפי לקוחות מרוצים במאות פרויקטים מסוג תמ"א 1/38 (שיפוץ וחיזוק בניין קיים), תמ"א 2/38 (הריסה ובנייה) ופינוי־בינוי, הפרושים בערים רבות בכל רחבי הארץ ובעיקר בערי המרכז, בדגש על תל אביב. ייחודו של המשרד הוא ביכולת לגבש את בעלי הדירות לקבוצה הומוגנית ולהניעם לעבר המטרה תוך כדי מציאת פתרונות יצירתיים למצבים מורכבים. 

 

עו"ד הלפרט משלב ידע וניסיון רב בחוקי הנדל"ן, המקרקעין, והתכנון והבנייה ובמיוחד תמ"א 38 ופינוי־בינוי, לצד ידע מוכח בעולם העסקים. לעו"ד הלפרט תואר ראשון ותואר שני במשפטים, וכן תואר ראשון במנהל עסקים, שמאפשר שילוב אופטימלי של עסקים ומשפטים וראייה רחבה של התחום כולו. 

 

מאז שהקים את משרדו ב־2004 ייצג וליווה עו"ד הלפרט יזמים ואלפי בעלי דירות במאות פרויקטים ומגה־פרויקטים בכל הארץ, וצבר ניסיון אדיר בעבודת שטח. בעיר תל אביב לבדה הוא מלווה יותר מ־ 140 פרויקטים, ובסה"כ יותר מ־350 פרויקטים ברחבי ישראל. 

 

עו"ד הלפרט מקפיד למצוא את היזם המתאים לפרויקט. נוסף על בדיקת חוסנו הפיננסי, נבדקת גם זהותו התאגידית, ניסיונו בפרויקטים דומים (בעיר הרלוונטית), התמורות שהוא מציע לבעלי הדירות ובמיוחד סוג הערבויות שהוא מעניק להם. סוגיית הערבויות היא מכרעת ואקוטית לבעלי דירות, וקיים חשש שבעלי דירות שלא מיוצגים כהלכה יעשו טעות במישור הזה ויסתפקו בערבויות חסרות, דבר המסכן את רכושם. לשם כך מעמיד עו"ד הלפרט בפני היזמים דרישות ברורות וקשוחות לקבלת ערבויות מיטביות ומקדיש לעניין זה מקום נרחב בתהליך המכרז. רק יזמים העומדים בדרישות מחמירות אלו יתמודדו במכרז. לצורך בחירת היזם המיטבי לפרויקט מנפיק עו"ד הלפרט חוברת מכרז מובנית וסדורה, שנתפרת בשלמות לכל פרויקט לפי מאפייניו וכוללת יותר מ־145 שאלות בפרמטרים הקריטיים של העסקה.

 

כותב מאמרים ומרצה מבוקש בתחום

מקצועיותו של עו"ד הלפרט באה לידי ביטוי במגוון התפקידים בהם הוא מבוקש ומומחיותו נדרשת: עו"ד הלפרט משמש סגן יו"ר ועדת ההתחדשות העירונית הארצית בלשכת עורכי הדין, הוא מוזמן מעת לעת לדיונים בכנסת בנושאי התחדשות עירונית, פינוי־בינוי ותמ"א 38. עו"ד הלפרט משמש גם כבורר מוסמך וכמגשר בסכסוכים משפטיים ומסחריים בתחום הנדל"ן וההתחדשות העירונית, ומכהן כדיין בבית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין. נוסף על כך, מופיע עו"ד הלפרט כליטיגטור בפני המפקח על רישום המקרקעין ובתי המשפט בתביעות נגד דיירים סרבנים, בוועדות תכנון (מקומית וערר), ואף מונה על ידי בית המשפט המחוזי בבאר שבע כמפרק לחברה יזמית שנקלעה לקשיים בפרויקט תמ"א 1/38 באשדוד. למעשה הוא 'חי ונושם' את התחום, חובק אותו מכל הכיוונים, ועושה בו לילות כימים ועל כך תעיד כמות הבניינים החדשים שאנשיהם פונים אליו לייצוג מדי יום. לאחרונה אף נבחר עו"ד הלפרט במספר משאלי דעת קהל כאחד מהמשרדים המובילים בתחום ודורג על ידי BDI ו־DUN's 100 כאחד מבעלי המקצוע המובילים בישראל בתחום ההתחדשות העירונית. מומחיותו של עו"ד הלפרט והובלתו את התחום באים לידי ביטוי גם במאמרים רבים שהוא מפרסם בנושאי הנדל"ן, תמ"א 38 ופינוי־בינוי המתפרסמים בקביעות בעיתונים הכלכליים המובילים בישראל, כמו גם בהרצאות שהוא מעניק בפורומים שונים - לשכת עורכי הדין, מרכז 'הלכה ומעשה', לשכת השמאים, לשכת המודדים, איגוד המתווכים, פורומים יזמיים ומכללות.

וידאו אודות משרד דן הלפרט משרד עורכי דין ונוטריון

כתבות אחרונות אודות משרד דן הלפרט משרד עורכי דין ונוטריון

"יש רשויות שחוץ מקשיים שגומרים את הפרויקט בהתחדשות עירונית, לא מקבלים בהן שום דבר"

ועידת מרכז הנדל"ן אילת 2024: במהלך פאנל שעסק ביחסי יזם-דיירים-רשות מקומית, תקף משנה למנכ"ל אורון נדל"ן: "מטלות שונות יכולות לנגוס גם 800 מטר בפרויקט ואז אין פרויקט". בכיר ברשות להתחדשות עירונית: "דורשים שכל עירייה תייצר את המדיניות התכנונית שלה". ראש העיר רעננה: "יש לנו 4,000 תושבים בלי ממ"דים. אנחנו במציאות בלתי אפשרית". מנכ"ל פרשקובסקי גרופ: "גוש דן היא ג'ונגל של יזמים, לבוא לעשות התחדשות עירונית בקרית ביאליק זו החוכמה"

2024-03-27

הסתכנות עירונית: כך בוחרים חברה יזמית בשוק קורס

קשיי היזמים והקבלנים אינם עניין פנימי שמשפיע עליהם בלבד. גם מבחינת בעלי דירות המבקשים לקדם פרויקט של התחדשות עירונית, מדובר בנורת אזהרה מהבהבת. אז איך מבטיחים פרויקט מוצלח בתקופה כזו ונמנעים מהפסדים כספיים כבדים? עו"ד דן הלפרט מסביר

2024-01-14

"מבול ההודעות מיזמים על עיכובי מסירה לא מקובל עליי. לא בכל המקרים המלחמה מביאה לעיכובים"

עו"ד דן הלפרט נשא הרצאה על השפעותיה הצפויות של המלחמה על תחום ההתחדשות העירונית במסגרת "בוקר של נדל"ן" והסביר למה למרות הכל, הערכתו היא כי עתידו של תחום ההתחדשות העירונית הוא ורוד: "יהיה זינוק במספר הפרויקטים מתוך ההבנה שחובה לבצע אותם, בין היתר כדי לבנות מיגון". צפו בהרצאה המלאה

2023-12-07

חצי בעלות, חצי שכירות: משרד השיכון חושף את מודל "הדיור המשולב"

מודל רכישה חדש שאמור לפתור את חסם ההון העצמי הנמוך של רוכשי דירה ראשונה הוצג אתמול לראשונה ע"י מנכ"ל משרד השיכון יהודה מורגנשטרן והממונה על חוק המכר עמית גריידי במסגרת אירוע של מרכז הנדל"ן מול עשרות יזמים, שברובם נותרו סקפטיים. מנהל אגף השיווק אריאל רוזנברג: "ירידת מחירי הדירות - עובדה בשטח". עו"ד דן הלפרט: "680 יזמים וקבלנים צפויים לקרוס ב-2023. חברות נרתעות משיתופי פעולה בשל פגיעה במוניטין"

2023-08-06

"היכולת שלנו לזהות יזמים בקשיים שניגשים למכרזי דיירים מוגבלת - וזו בעיה קשה"

עו"ד דן הלפרט, המתמחה בהתחדשות עירונית וחדלות פירעון, התארח בפודקאסט החזית העירונית ודיבר עם אילי בר על מאות חברות ההתחדשות העירונית שלפי ההערכות מצויות בסכנת חדלות פירעון, על השיטות לזהות חברה בקשיים ולמה זה עדיין לא מספיק, ויש לו גם המלצות ליזמים שניגשים למכרזי הדיירים

2023-03-09

"אנחנו בוואקום: תמ"א 38 תקפה עד אוקטובר, וחלופת שקד גם אם תהיה תקפה – לא ישימה"

עו"ד דן הלפרט, המתמחה בהתחדשות עירונית, טוען שבמצב הנוכחי. אחרי רעידות האדמה בטורקיה, אסור לבטל את תמ"א 38. לדבריו, "תמ"א 38 מסתיימת באוקטובר השנה. את הבקשה היזם צריך להכין עד סביבות מאי, כדי שבאוקטובר יוכל לממש את התמ"א. זה זמן לא אפשרי ולא הגיוני"

2023-02-09

תלמי באבאי: "יזמים, רוצים עוד קומה-שתיים? קחו. רק תבואו לבנות"

כך אמרה יו"ר הוועדה המחוזית ירושלים במהלך ועידת פסגת הנדל"ן אילת. מנכ"ל החברה לפיתוח והתחדשות עירונית, ניר שמול: "לא תמיד היזם הגדול זוכה בפרויקט, אלא זה שיודע לדבר עם דיירים"

2022-10-27

רגע לפני שבת: הכתבות הנצפות ביותר השבוע 26.08.22

4 הרוגים בשלוש תאונות עבודה במהלך השבוע; בנק ישראל מעלה את הריבית לערכה הגבוה זה עשור; ומה הן ההשלכות של ההחלטה הדרמטית בוועדת הערר תל אביב?

2022-08-25

השוק מעכל את ההחלטה הדרמטית: "עדיף לממש זכויות בבנייה ולא במכר; יש צורך בשמירה על מעמד השמאי"

לדברי עורכי דין העוסקים בהתחדשות עירונית, ההחלטה צפויה להגיע לערכאות גבוהות יותר, וייתכן ששם תשונה ההחלטה. "הקביעה משפיעה באופן ניכר על הכדאיות הכלכלית של היזמים לקדם פרויקטים של תמ"א"

2022-08-24

שדרוג באיכות החיים? האנשים שלא יוכלו לחזור לדירתם החדשה בסוף הפרויקט

עבור דיירים רבים בפרויקטים של פינוי-בינוי, החזרה לדירה החדשה מלווה בקשיים לא מבוטלים – וכמעט לא מדוברים. עו"ד דן הלפרט: "לפני אינטרסים של יזמים ועיריות, התחדשות עירונית היא קודם כל בני אדם"

2022-06-23

מה צפוי לנו ב-2022 בתחום ההתחדשות העירונית: התמונה המלאה לדיירים וליזמים

2022 כבר כאן ועמה שינויים רבים בתחום ההתחדשות העירונית. מה אתם, בעלי הדירות והיזמים שנכנסים לפרויקט או נמצאים בעיצומו, צריכים לדעת לקראת השנה הקרובה

2022-01-06

רגע לפני שבת: הכתבות הנצפות ביותר השבוע באתר מרכז הנדל"ן 29.10.21

הקלות הבנייה בדרך לביטול - במסגרת חוק ההסדרים • התחנה המרכזית החדשה בת"א תיסגר בעוד קצת יותר מחודש • ורם אדרת זכתה במכרז ל-400 יח"ד בלוד • רגע לפני שבת, 29.10.21

2021-10-29

עו"ד דן הלפרט: "יזמים חוששים כיום להיכנס לפרויקטי תמ"א 38"; "חלופת שקד לא טובה – לפחות מבחינת בעלי הדירות"

עו"ד ונוטריון דן הלפרט דיבר בהרצאה מיוחדת למרכז הנדל"ן שעסקה בכמה מהסוגיות הבוערות ביותר כיום בפינוי-בינוי • עוד אמר עו"ד הלפרט: "היום ברור שעולם ההתחדשות העירונית הולך לכיוון של מתחמים ופרויקטים רחבי היקף"

2021-10-28

"אצלנו בעלי הדירות הם הדבר החשוב ביותר"

עורך הדין דן הלפרט מספר על המסלול שבו חייבים ללכת בעלי הדירות בדרך להגשמת פרויקט ההתחדשות העירונית שלהם – מסלול שבו משרדו מלווה אותם לאורך כל הדרך

2020-08-10

הפעם בשולחן עגול: שיח פתוח עם נציגי משרד הבינוי והשיכון

פורום יזמי נדל"ן נפגשו עם נציגי משרד הבינוי והשיכון לדון על מצב שוק הדיור כיום ועל מודל "הדיור המשולב" שהציג עמית גריידי, רשם הקבלנים והממונה על חוק המכר. עו"ד ונוטריון דן הלפרט הציג בהרצאה נקודות חשובות לצלוח מכרז יזמים ואיך מנהלים נכון מיזוג ורכישה של חברות יזמיות.

2023-08-22

רוב התושבים בישראל עדיין בלי ממ"דים בדירתם – והכול בגלל סחבת סביב ההתחדשות העירונית, עו״ד דן הלפרט בעל משרד עורכי הדין דן הלפרט מסביר

בזמן מבצע שומר החומות הזעקה של בעלי הדירות נשמע היטב – אך מאז לא השתנה הרבה • עו״ד דן הלפרט בעל משרד עורכי הדין דן הלפרט: "חייבים לעזור לאנשים האלה, ומי שתוקע את התהליכים זו דווקא המדינה ואלו דווקא הרשויות"

2021-08-05

עו"ד דן הלפרט בעלים במשרד עו"ד דן הלפרט: "המדינה לא עושה מספיק נגד עברייני בנייה; גם העונשים מצד בתי המשפט לא כבדים מספיק"

תופעת הבנייה הבלתי חוקית הורסת כל חלקה טובה, והגיעה גם לתמ"א 38 – אך אולי יש תקווה • עו"ד דן הלפרט בעלים במשרד עו"ד דן הלפרט מסביר על הצעדים שמתכוונת לבצע המדינה, כדי להילחם בעבריינים ש"תוקעים" פרויקטים

2021-04-29
הכתבות הנצפות ביותר

הצטרפו לניוזלטר של מרכז הנדל"ן

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם

 
מחפש...