אודות תמר אברהם שמאות מקרקעין:

תמר אברהם היא שמאית מקרקעין ומשפטנית זה כ־30 שנה, והינה אחת השמאיות הבכירות בענף הנדל"ן כיום. בשלושת העשורים האחרונים סיפק משרדה שירותים לכל סוגי השחקנים המעורבים בשוק הנדל"ן הישראלי: במגזר הציבורי – רשויות ממשלתיות כמו השמאי הממשלתי הראשי, רשות מקרקעי ישראל, משרד האוצר; רשויות מקומיות - עיריות, מועצות מקומיות; במגזר הפרטי – יזמים, בעלי נכסים, עורכי דין, חברות ציבוריות, דיירים בפרויקטים של תמ"א ופינוי־בינוי ועוד. 

"אני אוהבת את תחום הנדל"ן ועובדת מתוך עניין רב. שמאות מקרקעין היא מומחיות המשלבת כמה תחומים: ידע במשפטים – דיני תכנון ובנייה, דיני קניין ומיסוי מקרקעין: ידע בכלכלה – הבנה בהתנהגות שוק וניתוח עסקאות ותשואות; ידע בבנייה ושיטות בנייה; ויכולת לשלב בין כל התחומים הללו, כדי לתת ללקוחות שלי את הכלים הדרושים להם להצליח ולקבל את ההחלטות הטובות ביותר. העבודה משלבת סיורים בכל הארץ, מפגש עם אנשים והשתתפות בתהליכים מרתקים", אומרת תמר. 

המשרד שם דגש מיוחד באיכות העבודה ובקשר האישי עם הלקוח – כל עבודה נערכת בליווי אישי של תמר עצמה, מתוך כוונה לתרום מהידע והניסיון העצום שרכשה במהלך קרוב ל־30 שנה. "הדבר החשוב ביותר זו המוטיבציה שלי, או הכוח המניע, קודם כול – לעזור ללקוחות שלי, לתת להם כלים לקבל החלטות טובות שיהוו מנוע צמיחה עבורם. העובדה שאני עובדת עם כל סוגי השחקנים הקיימים בתחום הנדל"ן מאפשרת לי היכרות של 360 מעלות עם השוק, המעניקה לי יכולת וכלים לתת את הפתרון הטוב ביותר לכל לקוח. למשל, העובדה שאני נותנת שירותים לרשויות מקומיות מאפשרת לי לעזור ללקוחות פרטיים שזקוקים לערור על שומת היטל השבחה, לקדם תוכנית בניין עיר ולבצע בדיקת היתכנות כלכלית למיזם שהם רוצים לקדם. אני מתמחה גם בייצוג הלקוח בישיבות בוררות או בשומה מכרעת, השתתפות במו"מ, עמידה בבית המשפט ועמידה בחקירה בתיק שבו נתתי חוות דעת מומחה". 

"הדבר שמניע אותי בעבודה – אנשים" 

"הייתי מעורבת בפרויקטים גדולים, כגון נמל ת"א, פינוי־בינוי גדול בצפון ת"א, הכנת טבלאות איזון לשכונה בת כ־2,500 יח"ד, ייצוג רשויות מקומיות בתביעות ירידת ערך נכסים במאות מיליונים עקב 

סלילת כבישים, בדיקת היתכנות כלכלית לשכונה חדשה במרכז על קרקע בשווי מאות מיליוני שקלים ועוד. אבל אני דווקא אוהבת לזכור את העזרה לאנשים הבודדים שמתקשים להתמודד עם סוגיות שונות הקשורות לנכס בבעלותם. אלו שהם לא טייקונים בנדל"ן. הסיוע שלי הוא בשבילם עניין קיומי. למשל, פעם פנתה אליי אישה שהדבר היחיד שהיה לו זו מחצית דירה ישנה שנמכרה, והעירייה דרשה ממנה היטל השבחה. היא שלחה לי את השומה ולאחר שקראתי אותה בעיון, הצעתי לה פשוט לבקש פטור המגיע על דירות יחיד עם שטח של עד 140 מ"ר. אחרי יומיים היא התקשרה אליי מאושרת עד הגג והודתה לי. היא אמרה שהעצה שלי הצילה אותה, כי חוץ מאותה מחצית דירה, אין סיכוי שיהיה לה סכום כסף משמעותי בחיים. היא הייתה בהלם שהעצה הזאת לא עלתה לה כסף". 

"אנשים. זה גם הדבר שמניע אותי בעבודה עם דיירים בהליכים של תמ"א 38 או פינוי־בינוי. בסופו של דבר מדובר כאן באנשים שזו סביבת החיים שלהם, והיא עומדת בפני שינוי טוטאלי. לפעמים מדובר בדירה היחידה שיש לאדם, והוא מתגורר בה עשרות שנים, ולעיתים אלו אנשים שהשקיעו את כל כספם בנכס שיהווה ביטחון עבורם לעת זקנה. אני מבינה את גודל האחריות המוטלת עליי להביא את הפרויקט לחוף מבטחים, לטובת כל הצדדים". 

פרויקטים נבחרים 

  • פרויקט "ברקאי-הנוטר", אפקה, תל אביב - הריסת 115 יחידות דיור והקמת פרויקט הכולל בניינים יוקרתיים הכוללים 325 יחידות דיור. 
  • פרויקט ברחוב יצחק לוי 21 ,בצפון הוותיק של תל אביב - פרויקט במסגרת התחדשות עירונית, תמ"א 38/3 ,שבמסגרתו ייהרסו שנימבנים ישנים הכוללים 14 יחידות דיור, החלקת יאוחדו ועליהןייבנה מבנה חדש בן 8 קומות. 
  • פרויקט פינוי בינוי בשכונת גיורא, מערב הוד השרון - שבמסגרתו ייהרסו 4 בנייני "רכבת" ישנים הכוללים 48 דירות ובמקומם ייבנו 4 מבנים חדשים בני 8 קומות מעל מרתפי חניה ומבנה ציבור חדש. כמו כן יוקצה שטח ירוק לרווחת התושבים. 
  • פרויקט מתחם אורלוב, פתח תקווה - הריסת 4 מבנים קיימים בייעוד מגורים ומסחר והקמת 2 מבני מגורים הכוללים 106 יח"ד כל אחד מעל חזית מסחרית, ותכנון כיכר עירונית, בסמוך להיכל התרבות של העיר.

הנהלת החברה

תמר אברהם

שמאית מקרקעין בכירה, בעלים ומנהלת

כתבות אחרונות

שמאית תמר אברהם: "בהסכם חלוקת עיזבון חשוב שבפני כל היורשים תהיה תמונה מלאה"

שמאית המקרקעין תמר אברהם ועו"ד ונוטריון טליה שנברגר בשיחה מיוחדת על הסכם חלוקת עיזבון אשר כולל נכסי נדל"ן ועל משמעויותיו • עו"ד שנברגר: "ההסכם מיועד לחסוך במס; בעזרת חוו"ד שמאיות אפשר למקסם את התוצאה"

מערכת מרכז הנדל"ן |31.03.21

דווקא עכשיו, בזמן הקורונה: הביקוש לדירות באילת רק הולך ועולה

שמאית תמר אברהם מספרת על הסיבות לביקוש העולה בעיר הדרומית, שמביא גם לעלייה במחירים • "ביוני ובספטמבר 2019 דירה ממוצעת נמכרה ב-1.15 מיליון שקל; השנה – ב-1.25 מיליון"

מערכת מרכז הנדל"ן |18.02.21

תמר אברהם: "העבודה היא לא רק לחסוך כסף או להרוויח כסף; היא משפיעה על חיים של אנשים"

שמאית תמר אברהם על מס שבח ועל היטל השבחה, על הדרכים להפחית אותם ועל חשיבות עבודתה המורכבת בענף הנדל"ן • "הדרך להפחית היטל השבחה עוברת קודם כול ביסודיות וביצירתיות"

מערכת מרכז הנדל"ן |26.08.20

לא רק לחסוך ולהרוויח; "העבודה משפיעה על חיים של אנשים"

שמאית תמר אברהם על מס שבח ועל היטל השבחה, על הדרכים להפחית אותם ועל חשיבות עבודתה המורכבת בענף הנדל"ן •

מערכת מרכז הנדל"ן |26.08.20

תמר אברהם: "מה הן שלוש הנקודות שכדאי לשים לב אליהן במבט קדימה?"

"בתום עשר שנים מלאות התפתחויות, הגורמים השונים בענף מביטים קדימה בניסיון לאתר את גורמי הצמיחה, התשואה וההצלחה בשנים הקרובות"

מערכת מרכז הנדל"ן |30.04.20

עושים עסקה או רוצים לממש זכויות בנייה? אל תהיו מופתעים: בדקו מה אתם צפויים לשלם

חיוב במיסוי עירוני הוא חלק מהותי מכל עסקת מכר, ויכול להסתכם בעשרות אלפי שקלים • רגע לפני שאתם מוצאים עסקה לפועל בדקו את הנושא – ובררו עם שמאי מקרקעין אם ישנה עילה לערעור על החיוב

מערכת מרכז הנדל"ן |16.04.20

בין היזם, הרשות והדיירים: "תפקיד השמאי – גישור וחיבור בין כל בעלי האינטרסים בפרויקט"

כיצד צריך לגשת שמאי המקרקעין לפרויקט התחדשות עירונית, מה עליו לעשות כשהוא מלווה את כל אחד מהגורמים, ומדוע ההתחדשות העירונית היא תהליך היסטורי? • שמאית תמר אברהם מסבירה

מערכת מרכז הנדל"ן |22.03.20

נדל"ניוזלטר

מעוניינים לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדלן?
  • © כל הזכויות שמורות
search