• מגדלי LYFE ,הירקון 5א', בני ברק
  • חברה מובילה בפינוי בינוי ובתמ"א 38 - תל אביב, רמת השרון

מעוניין לעשות פינוי בינוי? צור קשר עם חברת קבוצת גבאי

פעילויות חברת קבוצת גבאי בתחום ההתחדשות העירונית

פעילות בפינוי בינוי חברת קבוצת גבאי

סה"כ פרוייקטים
פרויקטים בתהליך סה"כ מתחמים בשלבים מתקדמים
פרויקטים בביצוע סה"כ דירות לפני
פרויקטים מאוכלסים סה"כ דירות אחרי

פעילויות החברה בתחום ההתחדשות העירונית

סה"כ פרוייקטים:
פרויקטים בתהליך:
פרויקטים בביצוע:
פרויקטים מאוכלסים:

פעילות בפינוי בינוי

מיקום דירוג:
סה"כ מתחמים:
סה"כ דירות לפני:
סה"כ דירות אחרי:

* המדידה נכונה למועד 31.8.2021

הנהלת חברת קבוצת גבאי

שמשון גבאי

יו''ר הקבוצה

עו''ד מאיה גבאי טובול

מנכ''לית

אריק טובול

סמנכ''ל הנדסה

אורית גבאי טירר

סמנכ"לית שיווק ומכירות

תמר גבאי

סמנכ"לית רכש

אלי גבאי

בעלים וסמנכ"ל פיתוח עסקי

הראל פרץ

מנהל חטיבת התחדשות עירונית

אודות חברת קבוצת גבאי

קבוצת גבאי נמנית עם חברות הבנייה הוותיקות והמובילות בענף הנדל"ן בישראל. לאורך קרוב לארבעה עשורים בנתה את עצמה קבוצת גבאי צעד אחר צעד. החברה, שהחלה כחברה משפחתית, הפכה עם השנים לקבוצה רבת זרועות העוסקת בנדל"ן למגורים, ובנדל"ן מניב.

 

לקבוצה ניסיון עשיר ביזמות, בנייה ושיווק פרויקטים למגורים, שאותם היא מובילה בהצלחה מקצועית לכל אורך הדרך.

 

בימים אלו בונה קבוצת גבאי כ־1,700 יח"ד ב־17 אתרים שונים ברחבי הארץ, כ־5,000 יח''ד מאוכלסות ועוד כ־13,000 יח''ד נמצאות בתכנון מתקדם לאורכה ולרוחבה של ישראל, בתל אביב, רמת גן, רמת השרון, הוד השרון, נתניה, פתח תקווה, מודיעין, אור יהודה, אשקלון ועוד, חלקם הגדול מבוצע במסגרת ההתחדשות העירונית.

 

הקבוצה רואה בתחום ההתחדשות העירונית - בדגש על פרויקטים של פינוי-בינוי - אחד ממנועי הצמיחה העתידיים החשובים ביותר בענף.

 

עסקאות משמעותיות שביצעה קבוצת גבאי

במהלך השנים ביצעה הקבוצה עסקאות משמעותיות שהרחיבו את פעילותה, כגון: רכישת פעילות חברת צ. לנדאו ב-2015, הפיכה לבעלת גרעין השליטה בחברת הנדל"ן אנגל משאבים (כיום 'גבאי מניבים ופיתוח בע"מ') ב־2016, רכישת פעילות חברת 'יעקב אלעזר' ב־2018, הפיכת הקבוצה ליבואנית הרשמית והבלעדית של ענקית עגורני הצריח הספרדית COMANSA ב־2018, רכישת השליטה בחברת "העיר החדשה" ורכישת עיקר הפעילות של חברת הנדל"ן 'פריזט חסון' ב־2019.

 

הזדמנות לצמיחה במציאות צפופה במיוחד

כידוע, אחת הבעיות המרכזיות בענף הנדל"ן הישראלי, שצפויה לגדול ולהחמיר עוד עם השנים, נוגעת למצוקת הקרקע: במדינה קטנה כל כך, שבה האוכלוסייה צומחת בקצב גבוה, 'מלאי' הקרקעות הזמינות לבנייה הולך ומצטמצם.

 

על רקע זה רואים מנהלי קבוצת גבאי בתחום ההתחדשות העירונית הזדמנות להכשרת קרקעות נוספות שיהיו חלק ממנוע הצמיחה של החברה. בהתאם לכך משקיעה הקבוצה בפרויקטים רבים בתחום זה, ובעיקר במיזמי פינוי־בינוי והריסה ובנייה במסגרת תמ"א 32/38, באמצעות חטיבת ההתחדשות העירונית, שבראשה עומד הראל פרץ.

 

ייזום וביצוע תחת קורת גג אחת

קבוצת גבאי מציעה ללקוחותיה 'יתרון' בעל משמעות רבה, מצרך חשוב בענף הנדל"ן הישראלי: יזם וקבלן בגוף אחד. בדרך זו מתפקדת החברה כ־One Stop Shop – גורם אשר מבצע את כל שלבי הפרויקט בעצמו, מ־א' ועד ת'.

 

קבוצת גבאי מבצעת את שלב התכנון על כל היבטיו, באמצעות האדריכל הראשי של החברה; עורכת את התחשיב הכלכלי, באמצעות המחלקה הכלכלית שלה; מבצעת אומדן עלויות, שנעשה במחלקת הביצוע; ובוחנת את כלל ההיבטים המשפטיים של הפרויקט, בעזרת המומחים המשפטיים של החברה. לקבוצה קיימים כמה מנהלי פרויקטים שאמונים על קידומם, ומערך של קשרי דיירים שאחראי על מענה לכל בעלי הדירות בעזרת עדכונים שוטפים לשטח, כך שלכל בעל דירה תהיה כתובת לאורך הדרך ובכל שלבי הפרויקט.

 

מציאות זו מאפשרת לקבוצת גבאי להציב גם היום, ובכל פרויקט, את הלקוח במרכז, ולהציע גמישות תכנונית וביצועית רחבה, הודות לשילוב בין ייזום לביצוע. היחס החם והמעטפת המשפחתית שמקבל כל בעל דירה - ותיק או חדש - משלימים תמונה ייחודית בנוף הנדל"ן הישראלי.

 

פרויקטים מובילים של חטיבת ההתחדשות העירונית:

 

חלק מהפרויקטים שכבר יצאו לדרך ואף אוכלסו:

קהילת לודג' 50–60, ת"א - פרויקט פינוי־בינוי, המיזם הראשון מסוגו בשכונת הדר יוסף. נהרסו שישה מבנים בני 46 דירות, והוקמו שישה בניינים שבהם 116 יח"ד חדשות, אוכלס. החברה מקדמת בשכונת הדר יוסף עוד כ־500 יח''ד נוספות.

 

בודנהיירמר 2–6,ת"א - פונו 43 יח"ד ונבנות 90 דירות יוקרה. בעלי הדירות פונו והפרויקט בשלבי ביצוע ושיווק.

 

ירמיהו הלפרין 6–8, 14–16, נתניה: הריסת שמונה מבנים והקמת שני מגדלים בני 18 קומות, שבהם 132 יח"ד, 300 מטר מקו החוף, שלב א' בניינים 6-8 בביצוע.בודנהיימר 8, ת"א - תמ''א 2/38, 11 דירות יוקרה חדשות - אוכלס.

 

המתנחלים 32, רמה"ש - תמ''א 2/38, בניין חדש בן 21 דירות חדשות במקום תשע דירות כיום, בביצוע ובשיווק.

 

נווה יהושע 4, ר''ג - תמ''א 2/38, הקמת בניין חדש בן 24 יח"ד - אוכלס.

 

ארלוזורוב 44–48, פ''ת - תמ''א 2/38 - הריסת 3 בניינים, והקמת 2 בניינים חדשים בני 66 דירות. הפרויקט בביצוע ובשיווק.

 

רח' סולד 50, רמה"ש – תמ"א 2/38: הקמת בניין חדש בן 28 יח"ד חדשות, היתר בנייה.

 

הדוגמאות הללו ממחישות בצורה הטובה ביותר את השקפתה של קבוצת גבאי בנוגע ליתרונות בהתחדשות עירונית העולים ממגוון הפרויקטים שלה: שדרוג סביבת המגורים, שיפור תנאי הדיור והרחבת היצע הדירות בשכונות קיימות, שבהן התשתית כבר נמצאת והשירותים קיימים, הכפלה ושילוש של מספר יחידות הדיור במגרש נתון והתחדשות שכונות ישנות בפרק זמן קצר.

 

פרויקטים נוספים בתכנון מתקדם ולקראת היתר בנייה:

נאות אפקה, מתחם פוזנא, ת"א: פרויקט פינוי־בינוי, 126 יח''ד קיימות ובנייה של 377 יח''ד חדשות בשישה בניינים מפוארים - התכנית הופקדה לקראת היתר בנייה.

 

מתחם ארבר 14-26, ת"א: פרויקט פינוי-בינוי, 112 יח"ד קיימות, ובנייה של 320 יח"ד קיימות תב"ע מאושרת. 

 

קהילת ורשה 51–57, ת"א: פרויקט פינוי־בינוי - בהגשה להיתר לקראת אגרות להיתר בנייה, ייהרסו ארבעה בניינים ישנים בני 32 דירות ויוקמו שני בניינים חדשים עם 113 יח"ד.

 

קהילת פאדובה 17, ת"א: פינוי 48 דיירים ממבנה אחד בעל שלוש כניסות, ובניית שני בניינים חדשים הכוללים 97 יח"ד - הגשה להיתר.

 

מתחם העמל 2–8, ר"ג: פינוי־בינוי, 52 יח"ד קיימות ובנייה של 137 יח''ד במבנים חדשים. ועדה מחוזית.

 

מתחם העצמאות והיסמין, אור יהודה: פינוי בינוי, שבעה בניינים הכוללים 148 יח''ד, ובניית מבנים חדשים בני 720 יח''ד - לקראת וועדה.

 

מתחם אילת 1–9, בת-ים: פינוי־בינוי של 192 דיירים לטובת הקמת 770 יח''ד חדשות. ועדה מחוזית.

 

מתלם וייצמן־בר אילן, רמלה: 274 יח"ד ובנייה של כ־1,500, מקודם במסגרת הותמ"ל ולקראת הגשה.

פרויקטים לדוגמה של קבוצת גבאי

פרויקט ארבר 14-26 תל אביב. (קרדיט_ Evolve Media.)
פרויקט ארבר 14-26 תל אביב. (קרדיט_ Evolve Media.)
פרויקט הדר ויוסף, תל אביב. (קרדיט_ Evolve Media.)
פרויקט הדר ויוסף, תל אביב. (קרדיט_ Evolve Media.)
פרויקט ART PARK, ארלוזורוב פתח תקווה. (קרדיט_ אנטרייס.)
פרויקט ART PARK, ארלוזורוב פתח תקווה. (קרדיט_ אנטרייס.)
נאות אפקה – מתחם פוזנא, תל אביב. (קרדיט_ Evolve Media.)
נאות אפקה – מתחם פוזנא, תל אביב. (קרדיט_ Evolve Media.)
בודנהיימר 2-6 תל אביב. (קרדיט_ VIEWPOINT.)
בודנהיימר 2-6 תל אביב. (קרדיט_ VIEWPOINT.)

חברות נדל"ן מומלצות על פי מדד ההתחדשות העירונית

כתבות אחרונות אודות חברת קבוצת גבאי

מקראקוב, דרך סיביר, עד לחולות ראשון לציון: סיפורו המופלא של שמשון זליג

מעטות הדמויות שסיפורן מגלם את המוטו "משואה לתקומה" כמו הקבלן והיזם שמשון זליג. מי שהצליח להימלט כילד מציפורני הגרמנים, שרד במחנה עבודה סיבירי, והגיע בחוסר כל למעברה בחדרה, הפך ברבות השנים לאחד הקבלנים הגדולים בישראל. משפחתו מספרת על אדם שמעולם לא סיפר על האסון שחווה, עד לנסיעה המשפחתית לפולין, זמן קצר לפני פטירתו, שבה הסכר נפתח: "הלכנו לבקר במקום שבו אחותו נרצחה וזו הייתה הפעם הראשונה שבה הוא דיבר"

2024-05-06

לאחר מאבק של מעל עשור, תוכנית מורדות לינקולן במערב הכרמל חוזרת למחוזית

בשנת 2012 הגישו היזמיות בקרקע יחד עם עיריית חיפה את התוכנית לשטח, ורק עכשיו, 12 שנה מאוחר יותר, צפויה המחוזית לדון בה. בחודש ספטמבר ביקר בית המשפט את התנהלות העיריה בקידום התוכנית והגדיר אותה כ"לא מתקבלת על הדעת"

2024-04-17

כשאבא הוא גם הבוס: שבע חברות נדל"ן משפחתיות פותחות הכל

מיוחד ליום המשפחה: במשפחת דמרי נמנעים מלשוחח על עסקים סביב שולחן השבת, במשפחת קטה לא מדברים על שום דבר אחר. במשפחת לוטן (משולם לוינשטיין) מביאים את הילדים לאירועי הריסה, ובמשפחת הניג (אפגד) לא ממהרים להכניס את הדור הצעיר לעסק. שבע חברות משפחתיות מספרות על היתרונות, הקשיים, ולמה במקרה שלהן - משפחה ועסקים דווקא הולכים ביחד נהדר

2024-02-07

פינוי-בינוי ראשון בשכונת סלע בנתניה: תוכנית של גבאי ל-464 יח"ד תופקד השבוע

התוכנית כוללת הריסה של 8 בניינים עם 116 יח"ד ובניית 3 מגדלים של עד 35 קומות ושני בניינים של עד 10 קומות, 1,700 מ"ר למסחר ושטחי ציבור. זוהי הסנונית הראשונה של ההתחדשות הנרחבת המתוכננת בשכונה שבמרכז נתניה. בתום תקופת ההתנגדויות הוועדה המקומית תדון במתן תוקף לתוכנית, שצפויה להיות מקודמת במהלך 2024 להיתרי בנייה

2024-02-05

"אבא שלי לא נתן לי את האפשרות לחלום על עבודה אחרת. עוד בבית הספר הייתי מסיע פועלים לאתר"

בכל שבוע, מרכז הנדל"ן מאיר בזרקור את הפינות הפחות מוכרות של בכירי הענף. והפעם – אלי גבאי, בעלים משותף בקבוצת גבאי, שמספר על הפרויקט בכפר שלם שלימד אותו איך לדבר עם אנשים, איך הגיע עד לבנק קטן בהונגריה כדי לבצע בו את עסקת חייו, ומה נתנה לו העבודה באתרי הבנייה בתחילת הדרך: "אתה לומד מלמטה הכל ואי אפשר לסובב אותך עם אקסלים"

2024-02-01

"הריסת בניין בפינוי-בינוי היא סוף שמביא איתו התחלה חדשה"

'הפנים מאחורי ההתחדשות העירונית' עם הראל פרץ, שמספר על ההחלטות שהובילו אותו לתחום ההתחדשות העירונית, על התכונות הנדרשות ליזמים בתחום ועל העתיד של פינוי-בינוי ותמ"א 38. "לא יהיה מנוס מניצול הקרקע בצורה יותר חכמה והגדלת הצפיפות. על הממשלה להאיץ תהליכים ביורוקרטיים ולספק ודאות בפריפריה".

2024-01-18

460 דירות ו-1,700 מ"ר למסחר: הופקדה התוכנית של גבאי בשכונת סלע בנתניה

הוועדה המקומית נתניה הפקידה בתנאים את התב"ע שמקדמת קבוצת גבאי במתחם הרחובות פרישמן, פרוג, ציטלינג וגליקסון. כיום יש במתחם 8 בניינים עם 116 דירות. הקמת הפרויקט שיכלול מגדלים עד 30 קומות צפויה להתחיל ב-2026 וההכנסות הצפויות מוערכות בכמיליארד שקל

2023-06-28

42 מיליון שקל על הכף: ביהמ"ש קיבל את בקשת מיי טאון לעיכוב הליכים בתביעת גבאי נגדה

בתביעה שהגישה בינואר טוענת קבוצת גבאי כי ההסכם שנחתם לפני שנה לרכישת 60% ממניות מיי טאון התחדשות עירונית תמורת 42 מיליון שקלים, נחתם שלא כדין ואינו מחייב. אולם ביהמ"ש המחוזי קיבל את בקשת מיי טאון לעיכוב ההליכים, בשל בוררות המתקיימת בימים אלה בסוגיה. השופטת: "המשיבה איננה חולקת אף במסגרת כתב התביעה על חתימת ההסכם הנטען. אין מקום לעצור את הליך הבוררות בין הצדדים אשר מתנהל מזה מספר חודשים"

2023-06-01

1,064 יח"ד במקום 172, 3,600 מ"ר למסחר: הומלצה להפקדה תוכנית של קבוצת גבאי בחדרה

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחדרה המליצה להפקיד בוועדה המחוזית תוכנית פינוי בינוי בשכונת גבעת אולגה, במתחם המשתרע על פני 30 דונם. בין היתר יוקמו 3 מגדלים בני 35 קומות, 14 גני ילדים, פארק גדול ויותר מ-1,000 חניות תת-קרקעיות. הדיירים הקיימים יזכו בתוספת 25 מ"ר לדירה, מרפסת, חניה ומחסן. ההשקעה בפרויקט נאמדת ב-1.3 מיליארד שקל

2023-05-21

אושרה להפקדה תוכנית של קבוצת גבאי לבניית 1,500 יח"ד בפינוי בינוי במרכז רמלה

במסגרת תוכנית ההתחדשות במתחם ויצמן שאושרה בוותמ"ל ומקודמת בשיתוף העירייה, ייהרסו 276 יח"ד ויוקמו 1,455 יח"ד חדשות, כולל שטחי ציבור, מסחר, תעסוקה ושטחים פתוחים

2023-05-17

1,050 דירות חדשות: קבוצת גבאי נבחרה לפרויקט התחדשות גדול באשקלון

במסגרת התוכנית, שמשתרעת על כ-60 דונם, ייבנו גם 7,000 מ"ר של מסחר ומבני ציבור. מנגד, ייהרסו 116 דירות, מרכז מסחרי, בית קולנוע ותחנת דלק. היקף ההשקעה בפרויקט מוערך בכ-1.2 מיליארד שקל, וצפי ההכנסות מוערך ביותר מ-1.5 מיליארד שקל

2023-03-22

פינוי בינוי בדרום ת"א: קבוצת גבאי תבנה 581 יחידות דיור בכפר שלם

במסגרת הפרויקט, תהרוס החברה כ-80 מבנים ארעיים לא מוסדרים על שטח כ-12 דונם. התוכנית כולה משתרעת על 27 דונם, ו-10 מהדירות שיוקמו יוקצו לדיור בר השגה. התוכנית תכלול גם 1,105 מ"ר למוסדות ציבור, 1,500 מ"ר למסחר ו-500 מקומות חניה תת-קרקעיים

2023-03-16

פרויקט התחדשות של גבאי ובניין וסביבה בר"ג יוצא לדרך: צפו בסרטון ההריסה

פרויקט התמ"א 38 החדש של גבאי ובניין וסביבה יכלול 24 דירות שייבנו במקום שמונה יחידות דיור ישנות שנהרסו. היקף ההשקעה בפרויקט מוערך בכ-30 מיליון שקל, והצפי לאכלוס הוא בעוד כשלוש שנים

2023-02-05

הקרקע החדשה של חברות הבנייה: בנייה וניהול של מלונות

בשנת 2022 עמד קצב הבנייה השנתי למלונאות על 165 אלף מ"ר, אחרי 49 אלף מ"ר בלבד שהחלו להיבנות למטרה זו ב-2020. השמאי ארז כהן: "הסיבה העיקרית לכניסת חברות נדל"ן לתחום היא מקסום התשואה מהנכס - פי שלושה או ארבעה ביחס למגורים"

2022-12-28

חדשות הנדל"ן: אלמוג קיבלה היתר, רמי צרפתי הניחה אבן פינה, לוינשטין השיקה וגבאי הרסה

קבוצת אלמוג קיבלה היתר בנייה למגדל השני בפרויקט התחדשות בחיפה. הונחה אבן הפינה בפרויקט של רמי צרפתי בנתיבות. אבן פינה הונחה גם בפרויקט לוינשטין-כלל – מתחם מסחר ועסקים בבאר שבע. קבוצת גבאי הרסה בניין בצפון הישן ותבנה 17 דירות חדשות

2022-12-22

אלי גבאי בעלים וסמנכ"ל פיתוח עסקי בקבוצת גבאי: "היתרון העצום של החברה - היא וואן סטופ שופ; גם ניתן לדיירים את המפתח, וגם נבצע את הבדק"

על רקע תחילת הפרויקט היוקרתי ברחוב בודנהיימר בצפון ת"א, ערכנו היכרות עם קבוצת גבאי, שנמצאת בתנופה גדולה • אלי גבאי, בעלים וסמנכ"ל פיתוח עסקי בחברה: "לדיירים הכי חשוב שהחברה נותנת את כל החבילה"

2021-02-25
הכתבות הנצפות ביותר

הצטרפו לניוזלטר של מרכז הנדל"ן

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם

 
מחפש...