מעוניין לעשות פינוי בינוי? צור קשר עם חברת מצלאוי חברה לבניין בע"מ

פעילויות חברת מצלאוי חברה לבניין בע"מ בתחום ההתחדשות העירונית

פעילות בפינוי בינוי חברת מצלאוי חברה לבניין בע"מ

סה"כ פרוייקטים
פרויקטים בתהליך סה"כ מתחמים בשלבים מתקדמים
פרויקטים בביצוע סה"כ דירות לפני
פרויקטים מאוכלסים סה"כ דירות אחרי

פעילויות החברה בתחום ההתחדשות העירונית

סה"כ פרוייקטים:
פרויקטים בתהליך:
פרויקטים בביצוע:
פרויקטים מאוכלסים:

פעילות בפינוי בינוי

מיקום דירוג:
סה"כ מתחמים:
סה"כ דירות לפני:
סה"כ דירות אחרי:

* המדידה נכונה למועד 31.8.2021

הנהלת חברת מצלאוי חברה לבניין בע"מ

סמי מצלאוי

בעלים ויו"ר

קלרה מצלאוי

בעלים וסמנכ"ל קשרי בנקים

ערן מזור

מנכ"ל

אודות חברת מצלאוי חברה לבניין בע"מ

מצלאוי חברה לבניין בע"מ חברה יזמית וקבלנית ותיקה ומובילה, המתמחה בתחום ההתחדשות העירונית בדגש על פרויקטים של פינוי־בינוי. זו החברה הראשונה בארץ שהוציאה לפועל פרויקטים של פינוי־בינוי, והראשונה שהשלימה בהצלחה פרויקטים גדולים בתחום.

 

את רזי הבנייה ספג סמי מצלאוי כבר מילדות, כאשר הצטרף לאביו והחל לעבוד בענף הבנייה. ב־1977 הקים עם אשתו, קלרה מצלאוי, את מצלאוי חברה לבניין בע"מ, אשר הפכה לאחת היזמיות המובילות בישראל בתחום הבנייה למגורים ובתחום ההתחדשות העירונית והפינוי־בינוי בפרט.

 

כבר ב־1994 ביצעה החברה פרויקט פינוי־בינוי ראשון ביהוד, בתקופה שבה אפילו השם "פינוי־בינוי" עוד לא היה קיים והעסקה נקראה פשוט "עסקת קומבינציה". זמן לא רב אחר כך הוציאה החברה לפועל פרויקט פינוי־בינוי בקריית אונו, הראשון בארץ שהוקם על פי תוכנית משרד השיכון. בהמשך, הייתה מצלאוי לחברה הראשונה בארץ שהשלימה ואכלסה בהצלחה פרויקטים גדולים של פינוי־בינוי - ביהוד, בקריית אונו ובכפר סבא.

 

מאז ועד היום עוסקת החברה בייזום, בפיתוח, בהקמה, בשיווק ובמכירה של עשרות פרויקטים, בעיקר בתחום הבנייה למגורים, תוך התמחות מיוחדת בתחום ההתחדשות העירונית ובפרויקטים רחבי היקף של פינוי־בינוי. עד כה בנתה החברה אלפי יחידות דיור חדשות, כאשר רוב פעילותה ממוקדת באזורי הביקוש של מרכז הארץ. 

 

"כחלוצה בתחום, מצלאוי חתרה מאז ומעולם לתכנון מתחמים ולא לחיזוק מבנים בודדים או להריסה ובנייה של כאלו", מסביר מנכ"ל החברה, רו"ח ערן מזור. "כבר משנת 2000 החלה מצלאוי לתכנן פרויקטים בראייה מתחמית, וזהו עיקרון חשוב אצלנו: תכנון מתוך ראייה לטווח הארוך". 

 

ידע, משאבים ויכולות – הסוד מאחורי האיכות

מצלאוי חברה לבניין בע"מ היא חברה בעלת וותק רב וניסיון עשיר בפרויקטים מגוונים, לרבות מתחמי מגורים רבי קומות, בתים פרטיים, מגדלי משרדים, מסחר ותעסוקה ופרויקטים של עירוב שימושים. לחברה זרוע קבלנית המנהלת ומבצעת את כלל הפרויקטים בבנייה עצמית, כך שלקוחותיה מקבלים, למעשה, פתרון One Stop Shop המרכז את כל שלבי הפרויקט תחת קורת גג אחת – משלבי ההתקשרות הראשונית, דרך ההסכם המשפטי, התכנון, שינויי הדיירים, הביצוע בפועל ומסירת הדירה, ועד לבדק. לאורך כל הדרך שומרת החברה על קשר רציף עם הדיירים ומהווה עבורם כתובת יחידה, אמינה ומהימנה לכל צורך.

 

החברה מעסיקה את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחומם, מחזיקה ברשותה את אמצעי הייצור החדישים והמתקדמים ביותר ונהנית מהידע, מהניסיון ומהאיתנות השמורים לחברה בעלת ותק וסדר גודל כמו שלה. יכולות אלו מאפשרות לה לשמור על עצמאות בביצוע הפרויקטים דאותם היא בוחרת, ולהוביל סטנדרט איכות בלתי מתפשר.

 

מלבד הזרוע היזמית והקבלנית שלה, עוסקת החברה גם בתחזוקה ובניהול של נכסים מניבים אותם בנתה, ומחזיקה כיום כ־9,000 מ"ר של נכסים מניבים למשרדים ולמסחר. אחד הנכסים הבולטים שנמצאים בהחזקתה ובניהולה הוא מבנה הקאנטרי קלאב המפואר של קריית אונו, שאותו בנתה בשיטת BOT עבור העירייה. המתחם כולל, מלבד הקאנטרי קלאב עצמו, גם שטחי משרדים ומסחר, חדרי טיפולים ומתחם שוק איכרים.

 

אסטרטגיה מנצחת

מצלאוי חברה לבניין בע"מ היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה לניירות ערך משנת 2007, דבר המעניק ללקוחותיה שקיפות לכל נתוני החברה. לאחרונה, לאור הגידול בפעילותה, החליטה החברה לגייס הון נוסף על ידי הנפקת אג"ח להמרה. ההנפקה זכתה לביקושים גבוהים ביותר מצד משקיעים מוסדיים מובילים, והחברה גייסה כ־50 מיליון ש"ח.

 

כחלק מהאסטרטגיה שלה, דוגלת מצלאוי בחבירה לחברות מובילות כגון חברת נצבא, שעימה היא מבצעת את פרויקט "רובע איילון" בבת ים, וחברת ICR מבית ישראל־קנדה, אשר הצטרפה כשותפה לפרויקט רוטשילד, הרצל וליבסקינד בבת ים.

 

"המורכבות בהוצאת פרויקט פינוי־בינוי אל הפועל גדולה מאוד", מסביר מזור. "נדרשת איתנות פיננסית וזמינות הון, נדרשים גם הרבה מקצועיות וניסיון מוכח בניהול פרויקטים מסוג זה, וגם סבלנות אין קץ הינה הכרח. כבר היום יש לנו כמה הסכמי עקרונות עם יזמים במתחמים ספציפיים. כך מייצרים תוכנית ארוכת טווח ומשמעותית, וכך נוצר תהליך בריא שהשוק עצמו יצר".

 

פרויקטים מובילים:

פרויקט "רובע איילון", בת ים: פרויקט הדגל של החברה ואחד מהפרויקטים הגדולים והחשובים בתחום הפינוי־בינוי בישראל. הפרויקט, הממוקם בסמוך לקניון בת ים, משתרע על פני שטח רחב מאוד וכולל כ-1,078 יח"ד, ושטחי משרדים ומסחר בהיקף של כ־25,000 מ"ר. בניית שלב א' החלה ב־2021. הפרויקט מבוצע בשותפות עם חברת נצבא.

 

פרויקט רוטשילד, הרצל וליבסקינד, בת ים: פרויקט הכולל הריסה של 12 מבנים (בהם כאלו המוגדרים כמבנים מסוכנים) בני 163 יח"ד בסך הכול, ובנייה של 560 יח"ד חדשות, לצד שטחי מסחר ומלונאות. הפרויקט נמצא בשלבי תכנון לקראת קבלת היתרים. ביולי 2021 נכנסה חברת ICR כשותפה לפרויקט.

פרויקטים לדוגמה של מצלאוי חברה לבניין בע"מ

אוסישקין 9-11, רמת השרון. (קרדיט_ evolve media.)
אוסישקין 9-11, רמת השרון. (קרדיט_ evolve media.)
פרויקט רוטשילד, בת ים. (קרדיט_ evolve media.)
פרויקט רוטשילד, בת ים. (קרדיט_ evolve media.)
פרויקט הרימון 1, קריית אונו. (קרדיט_ evolve media.)
פרויקט הרימון 1, קריית אונו. (קרדיט_ evolve media.)
יוספטל 101, רובע איילון, בת ים. (קרדיט_ VIEWPIONT.)
יוספטל 101, רובע איילון, בת ים. (קרדיט_ VIEWPIONT.)

וידאו אודות חברת מצלאוי חברה לבניין בע"מ

חברות נדל"ן מומלצות על פי מדד ההתחדשות העירונית

כתבות אחרונות אודות חברת מצלאוי חברה לבניין בע"מ

"ילד אחד מהפרויקט אומר 'עשית בשבילנו משהו שלא אשכח לעולם' והילד השני אומר 'מתי כבר תבנה גם לנו בית חדש' - זה צובט בלב"

"הפנים מאחורי ההתחדשות העירונית" עם סמי מצלאוי, בעלים של קבוצת מצלאוי, אשר מספר על החלק שלו כחלוץ תחום הפינוי-בינוי בישראל עוד בשנת 1994, על הפרויקט שהוא מקבל חיבוקים ונשיקות מהדיירים כשהוא מגיע אליו גם 20 שנה אחרי האכלוס, ועל הצורך להפוך את הפינוי-בינוי לפרויקט כלל-ארצי וכלל-מדיני. "אני מגיל 13 בתחום הבנייה. אני פשוט אוהב את זה. חייב לבוא כל יום לאתר ולדבר עם המהנדסים והעובדים"

2024-02-25

מצלאוי תורמת יחידות מרחב מוגן שהיא מייצרת ליישובי הדרום והצפון

יותר משלושה שבועות מפרוץ המלחמה, חברת מצלאוי משנעת מרחבים מוגנים לאשקלון, אופקים, שדרות ולצפון. מדובר בממ"ד נייד שמתחבר למבנה ובמיגוניות למרחבים פתוחים. הבעלים סמי מצלאוי: "קורא לכל הקבלנים להצטרף לייצור יחידות כאלו"

2023-10-30

מצלאוי מקדמת תוכנית למגדל בן 46 קומות עם 210 דירות ברמת גן

המתחם ממוקם בין הרחובות הצלע והעמל בשכונת נחלת גנים בעיר, וכולל גם 4 מגרשים פרטיים. במסגרת העסקה המשולבת ייהרסו 46 יח"ד. התוכנית כוללת 20 אלף מ"ר למשרדים ו-700 מ"ר למסחר

2023-10-02

מכרזי דיירים לפינוי-בינוי בבת ים: אזורים זכתה במתחם לבניית 560 יח"ד, מצלאוי ב-390

במסגרת הפרויקט של מצלאוי בין שיכון עמידר לרמת יוסף, ייהרסו 134 דירות ב-11 בניינים, וייבנו שני מגדלים בני 28 קומות ושני בניינים בני 8 קומות. אזורים תבנה 560 דירות בסה"כ במתחמים ברחובות הקק"ל-תנין וברחוב מבצע סיני

2023-09-18

להתראות אבו חסן? מצלאוי תבצע תמ"א 38 הריסה ובניה בבניין החומוסייה המיתולוגית

החברה הודיעה כי בשבוע שעבר הגיעה לרוב הדרוש לביצוע הפרויקט בבניין שבטי ישראל 17 ביפו, בו ממוקם הסניף המרכזי של חומוסיית אבו חסן. ההריסה צפויה להתבצע בסוף 2024. כרגע לא ברור האם החומוסייה תשוב למבנה החדש. בפרויקט החדש ייבנו 52 דירות מעל קומת מסחר, במקום 21 יח"ד כיום

2023-05-07

חדשות הנדל"ן: מצלאוי מחדשת בר"ג, שפונדר-פדלון מוכרת באבן יהודה, יישוב חדש בגליל התחתון

מצלאוי תבצע פינוי בינוי ברמת גן ותבנה 78 יחידות דיור חדשות במרכז העיר. הוולנת"ע המליצה על הקמת היישוב שיבולת לבעלי צרכים מיוחדים בגליל התחתון. יו"ר ארגון הקבלנים בפתח תקווה קורא לעירייה להאריך את תמ"א 38. שפונדר פדלון מכרה 30 יחידות דיור בפריסייל באבן יהודה

2023-04-20

רגע לפני שבת: הכתבות הנצפות ביותר השבוע 14.04.23

הממשלה הנוכחית מציינת 100 יום להקמתה, והגיע הזמן לבחון את הבטחותיה בתחום הדיור. החברה שכיכבה בתחום התמ"א 38 משנה כיוון לפינוי-בינוי. עסקת ענק בתחום המימון בין הפניקס לאאורה. גפן מגורים של צחי אבו נכנסה כשותפה בשתי חברות התחדשות עירונית. ומה חושב יו"ר הוועדה המחוזית מרכז מיכה גדרון על חלופת שקד?

2023-04-13

אינטרגמא בוחנת את רכישת השליטה במצלאוי ומלווה לה 60 מיליון שקל

חברת ההשקעות הלוותה לסמי מצלאוי את הסכום לרכישת מניות מהשותף, אליהו קנפלר, המחזיק ב-32% מהחברה. החברה בוחנת אפשרות לכך שסכום ההלוואה ישמש לרכישת שליטה משותפת

2023-04-10

התחדשות עירונית בקריית אונו - המדריך השלם לשנת 2024

17 תוכניות התחדשות עירונית מאושרות בקריית אונו. רוב התוכניות נמצאות כבר בשלבי בנייה מתקדמים, מפרויקט התאנה של ענב נדל"ן ועד המגה פרויקטים בציר לוי אשכול. כל מה שרציתם לדעת על פינוי בינוי בקריית אונו

2023-05-25

היזם שכבש את שכונת רמת הנשיא בבת ים

שכונת רמת הנשיא מסמלת אולי יותר מכל את תנופת ההתחדשות העירונית בבת ים. כמה מהפרויקטים הגדולים ביותר בשכונה, שאף נושקים זה לזה ויוצרים רצף טריטוריאלי חסר תקדים – נמצאים בידיה של חברת מצלאוי

2023-01-31

מצלאוי רוכש משותפו את חלקו בחברה לפי שווי של 400 מלש"ח ויהפוך לבעל השליטה היחיד

בעקבות העסקה, במסגרתה ירכוש מצלאוי משותפו אליהו קנפלר מניות בסך של 62 מלש"ח, יעלה חלקו בחברה מ-46% כיום לכ-78%. מצלאוי: "ההסכם כלל ויתורים הדדיים ומביא להסדרת מבנה הבעלות בחברה והחזרת עטרה ליושנה"

2023-01-08

חדשות הנדל"ן: מצלאוי החתימה, אילה אגם בונה בחריש, אב גד משווקת ואזורים במבצע לרופאים

מצלאוי החתימה דיירים ברחובות על פרויקט פינוי בינוי לבניית 160 דירות. אילה אגם החלה לבנות את הפרויקט השמיני שלה בחריש. אב גד משווקת צמודי קרקע שלה בעין הים. אזורים במבצע למועדון הרופאים לדירות בגבעת שמואל

2022-12-08

מצלאוי זכתה במכרז תמ"א 38 של עמידר בהוד השרון תמורת 7.3 מיליון שקל

החברה תהרוס בניין בן שלוש קומות הכולל 14 יחידות דיור ותבנה במקומו בניין בן 11 קומות עם 39 דירות. מצלאוי צופה הכנסות של 60 מיליון שקל. הפרויקט כבר אושר וקיבל היתר בוועדה המקומית, ומצלאוי צופה קבלת היתר מלא בתוך שישה עד שמונה חודשים

2022-10-26

מצלאוי זכתה במכרז להקמת קאנטרי קלאב ביהוד מונוסון תמורת 65 מיליון שקל

המתחם הוא בשטח 14 דונם ויופעל עלי ידי החברה ל-23.5 שנה. במסגרת תנאי הזכייה מצלואי תגבש תב"ע למתחם

2022-07-28

חברת מצלאוי מרחיבה פעילות – פרויקטים קטנים כגדולים, בפרישה גאוגרפית נרחבת

השוק המשתנה בתחום ההתחדשות העירונית וצמיחתה הפיננסית של חברת מצלאוי בשנים האחרונות, מביאות אותה כעת ליצירת שינויים אסטרטגיים במטרה להעמיק את התמחותה בתחום ההתחדשות העירונית

2022-06-29
הכתבות הנצפות ביותר

הצטרפו לניוזלטר של מרכז הנדל"ן

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם

 
מחפש...