מעוניין לעשות פינוי בינוי? צור קשר עם חברת אזורים

פעילויות חברת אזורים בתחום ההתחדשות העירונית

פעילות בפינוי בינוי חברת אזורים

סה"כ פרוייקטים
פרויקטים בתהליך סה"כ מתחמים בשלבים מתקדמים
פרויקטים בביצוע סה"כ דירות לפני
פרויקטים מאוכלסים סה"כ דירות אחרי

פעילויות החברה בתחום ההתחדשות העירונית

סה"כ פרוייקטים:
פרויקטים בתהליך:
פרויקטים בביצוע:
פרויקטים מאוכלסים:

פעילות בפינוי בינוי

מיקום דירוג:
סה"כ מתחמים:
סה"כ דירות לפני:
סה"כ דירות אחרי:

* המדידה נכונה למועד 31.8.2021

הנהלת חברת אזורים

גיל גורביץ

סמנכ"ל שיווק

רון אבידן

מנכ"ל

לוי שטרסלר

סמנכ"ל כספים

איל טישל

סמנכ"ל התחדשות עירונית

מאיר שמחה

סמנכ"ל הנדסה

יוני בראל

סמנכ"ל מכירות

אודות חברת אזורים

אזורים היא חברה שונה בנוף ההתחדשות העירונית בישראל באמצעות הגב הכלכלי והמוניטין שבנתה במשך עשרות שנים - אזורים התמקצעה בקידום ובתכנון, ופיתחה ממשקי עבודה פוריים עם הדיירים. החברה הוציאה לפועל פרויקטים גדולים המשפיעים על הסביבה ויוצרים קהילות מקומיות. כחלק מעתיד ההתחדשות העירונית בישראל, אזורים גאה גם בשילוב פעילות חברתית התומכת בפרויקטים שלה.


ניסיון, איכות ויציבות פיננסית
במהלך כ-60 שנות קיומה, אזורים צברה מוניטין של איכות בבנייה הכולל דירות ברמה גבוהה והשבחת ערך הנדל"ן. מבנה ההון שלה יציב מאוד, עם יותר מ-1.6 מיליארד ₪ של הון עצמי, מה שמאפשר לה גמישות גדולה יותר בניהול הפרויקטים ובקידומם. לראייה, שוק ההון מעריך את אזורים בצורה טובה מאוד. המנייה של החברה נסחרת על פי שווי שוק של מעל-3.5 מיליארד ₪, מה שמורֶ ה על ציפיות שוק ההון שהחברה תמשיךלהתקדם בפעילות העסקית שלה, וגם על האמונה בדרך של אזורים.


בשנה האחרונה, החברה גייסה 192 מיליון שקל בהנפקת סדרה חדשה של אג"ח. בפעם הראשונה אי פעם, במסגרת השלב המוסדי, נקבע ציון דרך היסטורי כשההנפקה האפקטיבית הועמדה על שיעור שלילי של 0.1% לפני עלויות ההנפקה - נתונים המצביעים על הביטחון של שוק ההון ושל המשקיעים המוסדיים בחברה, לאחר בחינה אובייקטיבית שלה.


הרבה מעבר לפתרון דיור - אזורים שואפת להשפיע על הסביבה ולבנות קהילות משגשגות
הוותק, הניסיון רב השנים והמקצועיות הבלתי מתפשרת, לצד גמישות מחשבתית והקפדה על איכות, מעניקים לאזורים איתנות בפני הדינמיות הכלכלית ובפני השינויים החברתיים המאפיינים את ישראל.


החברה בונה כיום 3,500 יחידות ברחבי הארץ בתמהיל מגוון של פרויקטים, החל במגדל היוקרה Exchange בצומת עלית רמת גן, קומפלקסים מרשימים כגון הרצליה הילס, ועד בנייני בוטיק במוצא עילית.

 

חלק מהייחודיות של אזורים נובע מהשאיפה לבנות פרויקטים גדולים וליצור קהילות, בין היתר באמצעות הקמת: גינות משחקים, שטחים נלווים, מועדוני דיירים, ומציאת פתרונות מותאמים ויצירתיים כגון חללים להכנת שיעורי בית. כתוצאה מכך, לחברה פריסה רחבה של פרויקטים משמעותיים המשפיעים על איכות החיים של הסביבה כולה.


אזורים מביאה את הידע והניסיון המצטבר שלה לענף ההתחדשות העירונית.
עם בנייה של יותר מ-200 אלף דירות עבור הישראלים, בשנים האחרונות, אזורים פנתה גם לכיוון של התחדשות עירונית, מתוך מטרה להביא את הניסיון המצטבר ואת העוצמה הפיננסית שלה לתחום המתפתח. נכון להיום, אזורים מעורבת בקידום 40 פרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ, הכוללים יותר מ-20,000 יח"ד.

 

בעקבות העוצמה והיכולות שלה, אזורים מתמקדת בפרויקטים גדולים: הפרויקט של החברה בבת ים כולל 720 יח"ד. בגבעת שמואל הפרויקט של אזורים כולל 367 יח"ד, בנווה דוד בחיפה מתוכננות 1,212 יח"ד. בשני פרויקטים בנתניה מתוכננות יותר מ500- דירות, ובשיכון ויצמן בהרצליה עומדות להיבנות 1,843 יח"ד.


במהלך השנים האחרונות אזורים נמצאת בתהליך למידה מתמשך בכל הנוגע לממשק מול היזמים, בעלי הדירות, הרשויות וכל הגורמים המעורבים בתהליך.

 

תהליך למידה שהוביל להתמקצעות בשני מישורים מרכזיים: קידום תכנון וממשק מול דיירים.  

בתחום קידום תכנון, תהליך הלמידה והשיפור של החברה מתמקד בביצוע מהיר ובמיקסום התהליך לטובת הפרויקט. על אף שאישור תב"עאינו משימה פשוטה, אזורים הצליחה לאשר שש תב"עות בהיקפים שונים בשנה החולפת - נתון חסר תקדים בקרב כל המתחרים בענף.
בעקבות הממשק הפורה מול הוועדות ומול הרשויות ובעקבות ההתמקדות בפרויקטים רחבים - אזורים צפויה להוציא לפועל כ-3,500 יח"ד בהתחדשות עירונית בשנתיים הקרובות - נתון שיא עבור אזורים עצמה ועבור התחום כולו.


בכל הנוגע לממשק עם הדיירים, אזורים צברה תובנות בעקבות פגישות ישירות ואישיות עם אלפי דיירים מכל קצוות הארץ במהלך השנים. מתוך ההבנה כי הדיירים אינם קבוצה הומוגנית ושהצרכים והרצונות של כל אחד מהם שונים, אזורים מצאה פתרונות יצירתיים ומגוונים.

 

התובנות של אזורים הובילו גם לקונספט ייחודי ובלעדי בעולם ההתחדשות העירונית - מנגנון התמורה הגמיש פינוי־זיכוי, אשר במסגרתו כל דייר, בפרויקט התחדשות של אזורים, מקבל שובר כספי על פי שווי הדירה העתידי, שבו הוא יכול להשתמש בכל פרויקט של אזורים ברחבי הארץ. בדרך זו, מגוון האפשרויות של הלקוח רחב מאוד – החל ברכישת דירה קטנה יותר וקבלת ההפרש הכספי, ועד מעבר לדירה מוכנה וזמינה לכניסה, במקום לחכות עד להשלמת הפרויקט בבניין של אותו דייר.


פינוי־זיכוי מעניק לדיירים גמישות מלאה ושם את אזורים בחזית ההתחדשות העירונית, עם פתרונות נכונים עבור הדיירים.

 

הניסיון והמקצוענות של אזורים, לצד הרגישות הרבה והפתרונות המגוונים עבור הדיירים, הפכו אותה לחברה פורצת דרך ושונה בנוף ההתחדשות העירונית אשר מדורגת בראש רשימת החברות הפועלותבתחום, בכל מדדי ההתחדשות העירונית.


התחדשות עירונית היא תחום סוציאלי -וצריך לפעול כדי לממש את הכוונה המקורית שלה.
עוד תובנה שהחברה הגיעה אליה היא שהתחדשות עירונית היא תחום סוציאלי, שמטרתו שיפור חייהם של ישראלים בכל קצוות הארץ ולא רק באזורי ביקוש - בהתאם לכוונה המקורית של המדינה.


אזורים מאמינה כי העתיד של ההתחדשות העירונית נמצא בשילוב של פעילות חברתית ועסקית. בשנים הקרובות החברה מתכוונת להרחיב את הפעילות בפריפריה וגם את היוזמות החברתיות שלה.

פרויקטים לדוגמה של אזורים

אזורים עיר הים, חיפה. (קרדיט_ 3DVISION.)
אזורים עיר הים, חיפה. (קרדיט_ 3DVISION.)

חברות נדל"ן מומלצות על פי מדד ההתחדשות העירונית

כתבות אחרונות אודות חברת אזורים

אזורים נבחרה לפינוי-בינוי להקמת 300 דירות בקטמון הישנה

במסגרת הפרויקט אליו נבחרו במכרז דיירים אזורים יחד עם חברת מימושים, ייהרסו 96 דירות קיימות ב-8 בניינים בשכונה הירושלמית, סמוך למושבה היוונית והגרמנית. בין היתר יקימו במתחם מועדון דיירים ושטחים ירוקים

2024-06-09

"יש עיר בדרום שספגה אלפי טילים, ואנחנו כבר חודשים מתקשקשים על העתקת עצים. זה תוקע פרויקט של 1,300 דירות"

איל טישל, סמנכ"ל התחדשות עירונית באזורים, התארח בפודקאסט החזית העירונית וסיפר ליעקב ניצן, מנכ"ל ושותף ברובי קפיטל, על איך בודקים האם לפרויקט התחדשות יש היתכנות כלכלית, איך אפשר להסיר את רוב החסמים והבעיות, מדוע מבחינת היצע דירות אנחנו לקראת קטסטרופה ולמה כדאי למדינה לממן פרויקטים בפריפריה: "ברעידת אדמה או טילים הנזק יהיה הרבה יותר גדול. זה סוג של רפואה מונעת"

2024-06-08

אחרי 12 שנה באזורים: שלי יוסף גרין מצטרפת למחלקת ההתחדשות העירונית בבוני התיכון

ב-9 השנים האחרונות ניהלה יוסף גרין את תחום הפינוי-בינוי באזורים. יוסף גרין: "אזורים זה בית ואני שומרת לה פינה חמה בלב. בוני התיכון חברה שהתקדמה המון ושתעשה הרבה בשנים הבאות". רון אבידן מנכ"ל אזורים: "מאחלים לה הצלחה רבה בהמשך הדרך"

2024-05-29

אזורים הגיעה ל-100% חתימות לבניית כ-200 דירות בפינוי-בינוי במרכז יהוד 

במסגרת הפרויקט ייהרסו 56 יח"ד ובמקומן ייבנו 190 דירות ב-3 בניינים בני 17 קומות כולל קומות מסד המשלבות חזית מסחרית. המתחם תחום ברחובות הרצל, ויצמן ואלפרט ונחשב כחלק מהמרכז הוותיק של העיר

2024-05-05

אזורים מקדמת מגדל מגורים בן 35 קומות ו-132 דירות צמוד למכללת שנקר ולאיילון

על פי תוכנית הפינוי-בינוי שתגיע מחר (ב') לדיון בוועדה המחוזית, בכניסה המערבית לרמת גן יוקם מגדל ש-30% מהדירות בו יהיו עד שטח של 65 מ"ר, ו-600 מ"ר של שטחי מסחר

2024-04-14

אזורים זכתה במכרז דיירים ותבנה 130 דירות בדרך חברון בירושלים

במסגרת הפרויקט בשכונת רמת רחל, על ציר הרכבת הקלה, ייהרסו 40 יחידות דיור קיימות וייבנו דירות חדשות בבניין אחד. אזורים פועלת גם במתחם סמוך שנמצא לקראת הוצאת היתרי בנייה, להקמת 144 יח"ד חדשות

2024-04-14

1,600 דירות חדשות: אזורים מקדמת 3 מתחמי התחדשות לאורך רחוב מבצע סיני בבת ים

בשלושת המתחמים ייהרסו כ-520 יח"ד בסך הכל. בשניים מהמתחמים, אזורים כבר הגיעה לרוב הדרוש של החתימות, ובשלישי חצתה את ה-50%. המתחמים מצויים זה בקרבתו של זה ובקרבה לתחנת הרכבת יוספטל ולקו המטרו M3 העתידי

2024-04-07

הכפילה את מספר הדירות: אזורים תבנה 275 יח"ד בפינוי-בינוי בקריית מנחם בי-ם

אזורים הגיעה לרוב הדרוש בבניין נוסף בפרויקט שהיא מקדמת במתחם איסלנד-קולומביה בבירה, במסגרתו ייהרסו 74 יח"ד וייבנו 4 בניינים בני 10-19 קומות. סמנכ"ל התחדשות באזורים: "נגיש את התוכנית החדשה כבר בשבועות הקרובים"

2024-03-18

בעקבות הסכם פשרה בתביעה ייצוגית: אזורים תפצה רוכשי דירות בשוהם ב-20 מיליון שקל

מדובר בתביעה שהוגשה לפני שנתיים עקב עיכוב במסירת 400 דירות בפרויקט "אזורים שוהם", במסגרת מחיר למשתכן. בתגובה לתביעה טענה אזורים כי בשל הקורונה חלה ירידה בשיעור כוח האדם ובאספקת חומרי הגלם, אך כעת הסכימה לפשרה עם הרוכשים, שיקבלו כל אחד בין עשרות אלפי שקלים ועד כ-100 אלף שקל

2024-03-05

אזורים ואשדר נבחרו לבנות 900 דירות במיזם פינוי-בינוי בגבעת רמב"ם בגבעתיים

החברות נבחרו החודש במכרז דיירים לקידום פרויקט במתחם חנה סנש, בין הרחובות חביבה רייק, דוד רמז, דרך השלום וההגנה, במסגרתו ייהרסו למעלה מ-330 יח"ד וייבנו מגדלים יחד עם בנייה מרקמית. החברות מעריכות כי בחודשים הקרובים ניתן יהיה להגיש לוועדה המקומית את מסמכי התוכנית המפורטת

2024-03-04

אזורים הגיעה לרוב הדרוש בשכונת אושיות ברחובות ותקים 400 דירות במקום 100 כיום

במסגרת הפרויקט בדרום העיר ייהרסו 6 בניינים ויוקמו בניינים בני 10 ו-16 קומות, כאשר התכנון הוא לשמור על צביון השכונה ולהקים גם גינות ציבוריות, אזורי פנאי ומסחר מלווה רחוב. מדובר בחלק מתוכנית התחדשות כוללת לשכונה לכ-5,000 דירות

2024-02-28

אזורים הגיעה לרוב הדרוש ותבנה 226 דירות בפינוי-בינוי במרכז רמת גן

3 שבועות לאחר שנבחרה ע"י נציגות הדיירים, הגיעה אזורים לרוב הדרוש בפרויקט, שממוקם בשכונת יד לבנים במתחם ברחוב שדרות ירושלים, וכולל כיום 5 בניינים ובהם 87 יח"ד

2024-02-11

"כבר היום ניתן לראות את היפוך היוצרות בחברות הנדל"ן"

'הפנים מאחורי ההתחדשות העירונית' עם איל טישל, סמנכ"ל התחדשות עירונית בקבוצת אזורים, שמספר איך הגיע במקרה לתחום ההתחדשות העירונית, למה הוא מתנדב וחונך סטודנטים ואיך אחרי חצי שנה של חיזור הצליח לקבוע פגישה עם בעל חנות על מנת לקדם פרויקט התחדשות.

2024-02-06

עיריית ירושלים אישרה שתי תוכניות פינוי בינוי לבניית 508 יח"ד בקטמונים ובקריית יובל

התכנית הראשונה, של NBS חיים חביב, בקריית יובל, כוללת הריסת 50 יח"ד והקמת מגדל של 30 קומות עם 178 יח"ד. התכנית השנייה, של אזורים, ממוקמת בקטמונים ח'-ט', כוללת הקמת שני מגדלי מגורים בני 40 קומות עם 330 יח"ד

2024-01-28

ירושלים, ראשל"צ, חדרה ויבנה בפנים: הוכרזו 13 מתחמי פינוי-בינוי חדשים

במתחמים עליהם הכריזה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ישנן כיום 737 יח"ד, ובמקומן ייבנו 3,474 יח"ד. כל המתחמים מקודמים ב"מסלול מיסוי" בו התכנון מבוצע ביוזמת יזם פרטי. ההכרזה מקנה ליזם הטבות מס ומאפשרת לקדם הליכי "דייר סרבן"

2023-12-31
הכתבות הנצפות ביותר

הצטרפו לניוזלטר של מרכז הנדל"ן

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם

 
מחפש...