להורדת אפליקציה

צור קשר עם חברת אזורים

פעילויות חברת אזורים בתחום ההתחדשות העירונית

פעילות בפינוי בינוי חברת אזורים

סה"כ פרוייקטים
פרויקטים בתהליך סה"כ מתחמים בשלבים מתקדמים
פרויקטים בביצוע סה"כ דירות לפני
פרויקטים מאוכלסים סה"כ דירות אחרי

פעילויות החברה בתחום ההתחדשות העירונית

סה"כ פרוייקטים:
פרויקטים בתהליך:
פרויקטים בביצוע:
פרויקטים מאוכלסים:

פעילות בפינוי בינוי

מיקום דירוג:
סה"כ מתחמים:
סה"כ דירות לפני:
סה"כ דירות אחרי:

* המדידה נכונה למועד 31.8.2021

הנהלת חברת אזורים

רון אבידן

מנכ"ל

משה קורן

סמנכ"ל פיתוח עסקי והתחדשות עירונית

שלי יוסף גרין

מנהלת תחום פינוי בינוי ותמ"א 38

נהוראי טל

מנהל פרויקטים

סופיה אלדור

אדריכלית, יועצת להתחדשות עירונית

סימה מאור

מנהלת פיתוח עסקי

דפנה מלכא איצקוביץ

מנהלת פרוייקטים ומרכזת התחום החברתי

אודות חברת אזורים

אזורים היא חברה שונה בנוף ההתחדשות העירונית בישראל. באמצעות הגב הכלכלי והמוניטין שבנתה במשך עשרות שנים, אזורים התמקצעה בקידום תכנון, פיתחה ממשקים פוריים עם הדיירים והוציאה לפועל פרויקטים גדולים המשפיעים על הסביבה ויוצרים קהילות מקומיות. אזורים גאה גם בשילוב פעילות חברתית התומכת בפרויקטים שלה, כחלק מעתיד ההתחדשות העירונית בישראל- עם אזורים התחדשות עירונית.

 

ניסיון, איכות ויציבות פיננסית

במהלך כ-60 שנות קיומה, אזורים צברה מוניטין של איכות בנייה, דירות ברמה גבוהה והשבחת ערך הנדל"ן. מבנה ההון שלה יציב מאוד, עם יותר מ־3.1 מיליארד ₪ של הון עצמי, מה שמאפשר לה גמישות גדולה יותר בניהול הפרויקטים וקידומם. לראיה, שוק ההון מעריך את אזורים בצורה טובה מאוד, כאשר המניה נסחרת על פי שווי שוק של 2 מיליארד₪, מה שמורֶה על כך ששוק ההון צופה כי החברה תמשיך להתקדם בפעילות העסקית שלה ומאמין בדרך שלה. בתחילת 2020 גייסה אזורים 400 מיליון ₪ דרך קרן הריט 'אזורים ליווינג', ולאחרונה גייסה אגרות חוב בריבית נמוכה של פחות מ־2% - נתונים המראים על הביטחון של שוק ההון והמשקיעים המוסדיים לאחר בחינה אובייקטיבית של החברה. 

 

הרבה מעבר לפתרון דיור - אזורים שואפת להשפיע על הסביבה ולבנות קהילות משגשגות


אזורים מתמקדת בשנים האחרונות באופן כמעט מוחלט בנדל"ן מגורים, המראה יציבות רבה בביקוש על רקע אי־ודאות בתחומים אחרים במשק. החברה בונה מעל ל-3,000 יחידות ברחבי הארץ בתמהיל מגוון של פרויקטים, החל במגדל היוקרה Exchange בצומת עלית, ר"ג, ועד בנייני בוטיק נמוכים במוצא עילית.

חלק מהייחודיות של אזורים נובע מהשאיפה לבנות פרויקטים גדולים וליצור קהילות, בין היתר באמצעות הקמת גינות משחקים, שטחים נלווים, מועדוני דיירים ופתרונות מותאמים ויצירתיים כגון חללים להכנת שיעורי בית. כתוצאה מכך, לחברה פריסה רחבה של פרויקטים משמעותיים המשפיעים על איכות החיים של הסביבה כולה. 

 

אזורים מביאה את הידע והניסיון המצטבר שלה לענף ההתחדשות העירונית                                                                     
עם בנייה של יותר מ־200 אלף דירות עבור הישראלים, אזורים פנתה בשנים האחרונות גם לכיוון של התחדשות עירונית, מתוך מטרה להביא את הניסיון המצטבר ואת העוצמה הפיננסית שלה לתחום המתפתח. נכון להיום, אזורים מעורבת בקידום 34 פרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ, הכוללים יותר מ־12,000 יח"ד.

בעקבות העוצמה והיכולות שלה, אזורים הצליחה לאשר תב"עות ב-6 פרויקטים גדולים אשר בבעלותה בבת ים - 720 יח"ד, בגבעת שמואל אזורים - 367 יח"ד, בנווה דוד בחיפה - 1,212 יח"ד, בשני פרויקטים בנתניה- יותר מ־500 דירות, ובשיכון ויצמן בהרצליה עומדות להיבנות 1,843 יח"ד. 

במהלך השנים האחרונות אזורים נמצאת בתהליך למידה מתמשך בכל הנוגע לממשק מול היזמים, בעלי הדירות, הרשויות וכל הגורמים המעורבים בתהליך.  

 

תהליך למידה שהוביל להתמקצעות בשני מישורים מרכזיים: קידום תכנון וממשק מול דיירים                                                       
בתחום קידום תכנון, תהליך הלמידה והשיפור של החברה מתמקד בביצוע מהיר ובמקסום התהליך לטובת הפרויקט. על אף שאישור תב"ע אינו משימה פשוטה, אזורים הצליחה לאשר שש תב"עות בהיקפים שונים בשנה החולפת - נתון חסר תקדים בקרב כל המתחרים בענף. 

בעקבות הממשק הפורה מול הוועדות והרשויות וההתמקדות בפרויקטים רחבים, אזורים צפויה להוציא לפועל כ־3,000 יח"ד בהתחדשות עירונית בשנתיים הקרובות - נתון שיא עבור אזורים עצמה ועבור התחום כולו. 

בכל הנוגע לממשק עם הדיירים, אזורים צברה תובנות בעקבות פגישות ישירות ואישיות עם אלפי דיירים מכל קצוות הארץ במהלך השנים. מתוך ההבנה כי הדיירים אינם קבוצה הומוגנית ושהצרכים והרצונות של כל אחד מהם שונים, אזורים מצאה פתרונות יצירתיים ומגוונים. בחלק מהמקרים, למשל, אזורים סיכמה על קניית דירות במזומן מהדיירים.  

התובנות של אזורים הובילו גם לקונספט ייחודי ובלעדי בעולם ההתחדשות העירונית - מנגנון התמורה הגמיש פינוי־זיכוי, אשר במסגרתו כל דייר בפרויקט התחדשות של אזורים מקבל שובר כספי על פי שווי הדירה העתידי, שבו הוא יכול להשתמש בכל פרויקט של אזורים ברחבי הארץ. באופן שכזה, מגוון האפשרויות של הלקוח רחב מאוד – החל ברכישת דירה קטנה יותר וקבלת ההפרש בכסף, ועד מעבר לדירה מוכנה וזמינה לכניסה, במקום לחכות עד להשלמת הפרויקט בבניין שלו. פינוי־זיכוי נותן לדיירים גמישות מלאה ושם את אזורים בחזית ההתחדשות העירונית, עם פתרונות נכונים עבור הדיירים, גם כאשר מדובר על אתגר פיננסי ותפעולי עבור החברה. 

הניסיון והמקצוענות של אזורים, לצד הרגישות הרבה והפתרונות המגוונים עבור הדיירים, הפכו אותה לחברה פורצת דרך ושונה בנוף ההתחדשות העירונית. 

 

התחדשות עירונית היא תחום סוציאלי - וצריך לפעול כדי לממש את הכוונה המקורית שלה עוד תובנה שהחברה הגיעה אליה היא שהתחדשות עירונית היא תחום סוציאלי, שמטרתו שיפור חייהם של ישראלים בכל קצוות הארץ ולא רק באזורי ביקוש - בהתאם לכוונה המקורית של המדינה. לכן, החליטה אזורים לגבש פתרונות יצירתיים על פי צורכי הדיירים כמו בפינוי־זיכוי, להיענות ל'קול קורא' של המדינה לקידום הפיתוח בפריפריה, ואף לגייס חברות פילנתרופיות כדי להוציא לפועל פעילויות חברתיות בתור רובד נוסף ותומך להצלחת הפרויקט. אזורים מאמינה כי העתיד של ההתחדשות העירונית נמצא בשילוב של פעילות חברתית ועסקית, ובהתאם היא מתכוונת להרחיב את הפעילות בפריפריה ואת היוזמות החברתיות שלה בשנים הקרובות.

 

פרויקטים לדוגמה של אזורים

_N סוקולוב נתניה (קרדיט_ DVISION3)
MOMENT בת ים (קרדיט_ DVISION3)
הררי רמת גן. קרדיט_ רן בלנדר אדריכלים

חברות נדל"ן מומלצות על פי מדד ההתחדשות העירונית

כתבות אחרונות אודות חברת אזורים

אזורים: ירידה של 37% בהכנסות מדירות בעקבות עיכוב פרויקטים בבת ים וברמת גן

הכנסות החברה ברבעון האחרון מדירות ירדו ל-246 מיליון שקל לעומת 305 מיליון שקל בתקופה המקבילה. החברה מסבירה את הירידה בהכנסות בעבודות תשתית בפרויקט Moment ובעיכוב הקבלן בפרויקט Exchange וכן בקיטון במלאי הדירות

2022-06-29

רגע לפני שבת: הכתבות הנצפות ביותר השבוע באתר מרכז הנדל"ן 24.06.22

ראש עיריית לוד מחריף את המחאה נגד המחסור בחשמל; יוסי אברהמי זכתה במכרז דיירים לפינוי בינוי במתחם יפת ביפו; אזורים זכתה בשלושה מכרזים של פינוי בינוי; רגע לפני שבת 24.06.22

2022-06-23

אזורים תבצע 1530 דירות בשלושה פרויקטים של פינוי בינוי

החברה זכתה במכרזי דיירים: בכוכב הצפון בתל אביב, מתחם הגליל בקרית ביאליק ובמתחם 'המשולש' בחולון; כ־ 350 יח"ד יהרסו

2022-06-22

אזורים תקים כ־130 יח"ד בנחלת יצחק תמורת כ־200 מיליון שקלים

זאת במסגרת הסכם קומבינציה שנחתם יחד עם שותפה על 44.75% משווי המקרקעין

2022-06-16

למרות ירידה בהכנסות אזורים מדווחת על זינוק ברווחים בזכות קרן הריט אזורים Living

הרווח הנקי של החברה הסתכם בכ-44 מיליון שקלים, ביחס ל- 25 מיליון שקלים ברבעון המקביל – עלייה של כ-74%, המיוחסת לפעילות הדיור להשכרה לטווח ארוך של קרן הריט

2022-05-31

צפו בהריסת 3 בנייני רכבת בפרויקט N סוקולוב של אזורים בנתניה - שבמקומם ייבנו מגדלים עם 264 יח"ד

הפרויקט הוא חלק משיתוף פעולה רחב של חברת אזורים והחברה להתחדשות נתניה בכמה מתחמים שבהם ייבנו כ-2000 יח"ד דיור חדשות

2022-05-25

התחדשות עירונית בפריפריה, מציאות או אגדה?

יעקב אטרקצ'י מנכ"ל ובעלים אאורה ישראל: "אם נייצר מוצר ראוי עם שטחי מסחר ותעסוקה המחיר יעלה והפרויקטים יצמחו" • אביעד פרידמן מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "חייבים לפתור את בעיית התשתיות בפריפריה" • שירה ברנד סגן יו"ר מטה התכנון הלאומי: "חלופת שקד תזניק את ההתחדשות העירונית בפריפריה"

2022-04-04

הדיבידנד שחיכו לו עשור: לאחר עשר שנים אזורים שוב מחלקת דיבידנד לבעלי המניות, לאור תוצאות חיוביות בדוח השנתי

רווחי החברה לשנת 2021 מפעילותה השוטפת הסתכמו ב-322 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 111 מיליון שקל בשנת 2020 – עלייה של 190%. את הרבעון הרביעי של 2021 סיכמה אזורים עם רווח נקי של כ-123 מיליון שקל

2022-04-03

פינוי בינוי הרצליה - המדריך השלם לשנת 2022

ב-2022 מיזמי פינוי בינוי בהרצליה תופסים תאוצה, בהם שכונת וייצמן ומתחם הכוזרי, ומה יהיה עם הפינוי בינוי ביד התשעה (שביב)?

2022-05-30

עסקה נוספת לאזורים בירושלים: רכשה קרקע בשכונת הר נוף ב-113 מיליון שקל

בהסכם זה רוכשת החברה המנוהלת על ידי רון אבידן, כ-90% מהזכויות במקרקעין בשטח כולל של 4,273 מ"ר, והיא צופה כי תוכל לבנות כ-180 יח"ד

2022-03-16

מדיפאואר רוכשת מרכז מסחרי בארה"ב תמורת 22 מיליון דולר; דניה נבחרה לבצע את פרויקט גינדי בקריית מלאכי

קבוצת mor פותחת את שערי המלון בפולין לישראלים שנמלטו מאוקראינה • אזורים ודלק ישראל השלימו את רכישת הקרקע ברחוב המסגר בת"א מידי נכסים ובניין • יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים: רפורמת הפיגומים תייקר את מחירי הדיור

2022-03-04

אזורים ליבינג תבנה 244 יח"ד בפרויקט דירה להשכיר בלוד; תשלם על הקרקע 175 מיליון שקל

היעד: 244 יח"ד להשכרה ארוכת טווח למשך תקופה שלא תפחת מ-15 שנה ברציפות • המודל: 50% מהדירות תיועדנה לדיור בשכר דירה מפוקח לזכאים. יתרת הדירות תושכרנה לשוכרים בשוק החופשי

2022-02-27

השוק הפרטי מסכם את 2021: "עליית המחירים בפריפריה הדביקה את גוש דן"; "המהלך המרכזי - הורדת שיעור ההסכמה בפינוי-בינוי"

בכירי חברות הנדל"ן, יזמים ומנכ"לים, מסכמים מנקודת המבט שלהם את השנה שהייתה • כתבה שנייה בסדרת כתבות המסכמת את השנה מנקודת מבטם של גורמי הנדל"ן השונים

2022-01-12

על ציר הרכבת הקלה: הוועדה המחוזית בירושלים הפקידה את תוכנית מגדל בית הכרם

בתוכנית: 30 קומות, 165 יח"ד, 6,570 מ"ר מסחר, תעסוקה ומבני ציבור. המטרה: פיתוח האזור וקידום ההתחדשות העירונית בהתאם למדיניות הבינוי לאורך צירי הרכבת הקלה

2022-01-12

רגע לפני שבת: הכתבות הנצפות ביותר השבוע באתר מרכז הנדל"ן 17.12.21

מחירי הדירות עלו בשנה ביותר מ-10% • מעתה - שמאות דיגיטלית ברשות מקרקעי ישראל • והפקדה תוכנית ההתחדשות לשכונת רמת ורבר בפ"ת • רגע לפני שבת, 17.12.21

2021-12-16
  • © כל הזכויות שמורות
search