חזרה
להורדת אפליקציה

מעוניין לעשות פינוי בינוי? צור קשר עם חברת אזורים

פעילויות חברת אזורים בתחום ההתחדשות העירונית

פעילות בפינוי בינוי חברת אזורים

סה"כ פרוייקטים
פרויקטים בתהליך סה"כ מתחמים בשלבים מתקדמים
פרויקטים בביצוע סה"כ דירות לפני
פרויקטים מאוכלסים סה"כ דירות אחרי

פעילויות החברה בתחום ההתחדשות העירונית

סה"כ פרוייקטים:
פרויקטים בתהליך:
פרויקטים בביצוע:
פרויקטים מאוכלסים:

פעילות בפינוי בינוי

מיקום דירוג:
סה"כ מתחמים:
סה"כ דירות לפני:
סה"כ דירות אחרי:

* המדידה נכונה למועד 31.8.2021

הנהלת חברת אזורים

גיל גורביץ

סמנכ"ל שיווק

רון אבידן

מנכ"ל

לוי שטרסלר

סמנכ"ל כספים

איל טישל

סמנכ"ל התחדשות עירונית

מאיר שמחה

סמנכ"ל הנדסה

יוני בראל

סמנכ"ל מכירות

אודות חברת אזורים

אזורים היא חברה שונה בנוף ההתחדשות העירונית בישראל באמצעות הגב הכלכלי והמוניטין שבנתה במשך עשרות שנים - אזורים התמקצעה בקידום ובתכנון, ופיתחה ממשקי עבודה פוריים עם הדיירים. החברה הוציאה לפועל פרויקטים גדולים המשפיעים על הסביבה ויוצרים קהילות מקומיות. כחלק מעתיד ההתחדשות העירונית בישראל, אזורים גאה גם בשילוב פעילות חברתית התומכת בפרויקטים שלה.


ניסיון, איכות ויציבות פיננסית
במהלך כ-60 שנות קיומה, אזורים צברה מוניטין של איכות בבנייה הכולל דירות ברמה גבוהה והשבחת ערך הנדל"ן. מבנה ההון שלה יציב מאוד, עם יותר מ-1.6 מיליארד ₪ של הון עצמי, מה שמאפשר לה גמישות גדולה יותר בניהול הפרויקטים ובקידומם. לראייה, שוק ההון מעריך את אזורים בצורה טובה מאוד. המנייה של החברה נסחרת על פי שווי שוק של מעל-3.5 מיליארד ₪, מה שמורֶ ה על ציפיות שוק ההון שהחברה תמשיךלהתקדם בפעילות העסקית שלה, וגם על האמונה בדרך של אזורים.


בשנה האחרונה, החברה גייסה 192 מיליון שקל בהנפקת סדרה חדשה של אג"ח. בפעם הראשונה אי פעם, במסגרת השלב המוסדי, נקבע ציון דרך היסטורי כשההנפקה האפקטיבית הועמדה על שיעור שלילי של 0.1% לפני עלויות ההנפקה - נתונים המצביעים על הביטחון של שוק ההון ושל המשקיעים המוסדיים בחברה, לאחר בחינה אובייקטיבית שלה.


הרבה מעבר לפתרון דיור - אזורים שואפת להשפיע על הסביבה ולבנות קהילות משגשגות
הוותק, הניסיון רב השנים והמקצועיות הבלתי מתפשרת, לצד גמישות מחשבתית והקפדה על איכות, מעניקים לאזורים איתנות בפני הדינמיות הכלכלית ובפני השינויים החברתיים המאפיינים את ישראל.


החברה בונה כיום 3,500 יחידות ברחבי הארץ בתמהיל מגוון של פרויקטים, החל במגדל היוקרה Exchange בצומת עלית רמת גן, קומפלקסים מרשימים כגון הרצליה הילס, ועד בנייני בוטיק במוצא עילית.

 

חלק מהייחודיות של אזורים נובע מהשאיפה לבנות פרויקטים גדולים וליצור קהילות, בין היתר באמצעות הקמת: גינות משחקים, שטחים נלווים, מועדוני דיירים, ומציאת פתרונות מותאמים ויצירתיים כגון חללים להכנת שיעורי בית. כתוצאה מכך, לחברה פריסה רחבה של פרויקטים משמעותיים המשפיעים על איכות החיים של הסביבה כולה.


אזורים מביאה את הידע והניסיון המצטבר שלה לענף ההתחדשות העירונית.
עם בנייה של יותר מ-200 אלף דירות עבור הישראלים, בשנים האחרונות, אזורים פנתה גם לכיוון של התחדשות עירונית, מתוך מטרה להביא את הניסיון המצטבר ואת העוצמה הפיננסית שלה לתחום המתפתח. נכון להיום, אזורים מעורבת בקידום 40 פרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ, הכוללים יותר מ-20,000 יח"ד.

 

בעקבות העוצמה והיכולות שלה, אזורים מתמקדת בפרויקטים גדולים: הפרויקט של החברה בבת ים כולל 720 יח"ד. בגבעת שמואל הפרויקט של אזורים כולל 367 יח"ד, בנווה דוד בחיפה מתוכננות 1,212 יח"ד. בשני פרויקטים בנתניה מתוכננות יותר מ500- דירות, ובשיכון ויצמן בהרצליה עומדות להיבנות 1,843 יח"ד.


במהלך השנים האחרונות אזורים נמצאת בתהליך למידה מתמשך בכל הנוגע לממשק מול היזמים, בעלי הדירות, הרשויות וכל הגורמים המעורבים בתהליך.

 

תהליך למידה שהוביל להתמקצעות בשני מישורים מרכזיים: קידום תכנון וממשק מול דיירים.  

בתחום קידום תכנון, תהליך הלמידה והשיפור של החברה מתמקד בביצוע מהיר ובמיקסום התהליך לטובת הפרויקט. על אף שאישור תב"עאינו משימה פשוטה, אזורים הצליחה לאשר שש תב"עות בהיקפים שונים בשנה החולפת - נתון חסר תקדים בקרב כל המתחרים בענף.
בעקבות הממשק הפורה מול הוועדות ומול הרשויות ובעקבות ההתמקדות בפרויקטים רחבים - אזורים צפויה להוציא לפועל כ-3,500 יח"ד בהתחדשות עירונית בשנתיים הקרובות - נתון שיא עבור אזורים עצמה ועבור התחום כולו.


בכל הנוגע לממשק עם הדיירים, אזורים צברה תובנות בעקבות פגישות ישירות ואישיות עם אלפי דיירים מכל קצוות הארץ במהלך השנים. מתוך ההבנה כי הדיירים אינם קבוצה הומוגנית ושהצרכים והרצונות של כל אחד מהם שונים, אזורים מצאה פתרונות יצירתיים ומגוונים.

 

התובנות של אזורים הובילו גם לקונספט ייחודי ובלעדי בעולם ההתחדשות העירונית - מנגנון התמורה הגמיש פינוי־זיכוי, אשר במסגרתו כל דייר, בפרויקט התחדשות של אזורים, מקבל שובר כספי על פי שווי הדירה העתידי, שבו הוא יכול להשתמש בכל פרויקט של אזורים ברחבי הארץ. בדרך זו, מגוון האפשרויות של הלקוח רחב מאוד – החל ברכישת דירה קטנה יותר וקבלת ההפרש הכספי, ועד מעבר לדירה מוכנה וזמינה לכניסה, במקום לחכות עד להשלמת הפרויקט בבניין של אותו דייר.


פינוי־זיכוי מעניק לדיירים גמישות מלאה ושם את אזורים בחזית ההתחדשות העירונית, עם פתרונות נכונים עבור הדיירים.

 

הניסיון והמקצוענות של אזורים, לצד הרגישות הרבה והפתרונות המגוונים עבור הדיירים, הפכו אותה לחברה פורצת דרך ושונה בנוף ההתחדשות העירונית אשר מדורגת בראש רשימת החברות הפועלותבתחום, בכל מדדי ההתחדשות העירונית.


התחדשות עירונית היא תחום סוציאלי -וצריך לפעול כדי לממש את הכוונה המקורית שלה.
עוד תובנה שהחברה הגיעה אליה היא שהתחדשות עירונית היא תחום סוציאלי, שמטרתו שיפור חייהם של ישראלים בכל קצוות הארץ ולא רק באזורי ביקוש - בהתאם לכוונה המקורית של המדינה.


אזורים מאמינה כי העתיד של ההתחדשות העירונית נמצא בשילוב של פעילות חברתית ועסקית. בשנים הקרובות החברה מתכוונת להרחיב את הפעילות בפריפריה וגם את היוזמות החברתיות שלה.

פרויקטים לדוגמה של אזורים

אזורים עיר הים, חיפה. (קרדיט_ 3DVISION.)
אזורים עיר הים, חיפה. (קרדיט_ 3DVISION.)

חברות נדל"ן מומלצות על פי מדד ההתחדשות העירונית

כתבות אחרונות אודות חברת אזורים

אזורים הגיעה לרוב הדרוש ותבנה 226 דירות בפינוי-בינוי במרכז רמת גן

3 שבועות לאחר שנבחרה ע"י נציגות הדיירים, הגיעה אזורים לרוב הדרוש בפרויקט, שממוקם בשכונת יד לבנים במתחם ברחוב שדרות ירושלים, וכולל כיום 5 בניינים ובהם 87 יח"ד

2024-02-11

"כבר היום ניתן לראות את היפוך היוצרות בחברות הנדל"ן"

'הפנים מאחורי ההתחדשות העירונית' עם איל טישל, סמנכ"ל התחדשות עירונית בקבוצת אזורים, שמספר איך הגיע במקרה לתחום ההתחדשות העירונית, למה הוא מתנדב וחונך סטודנטים ואיך אחרי חצי שנה של חיזור הצליח לקבוע פגישה עם בעל חנות על מנת לקדם פרויקט התחדשות.

2024-02-06

עיריית ירושלים אישרה שתי תוכניות פינוי בינוי לבניית 508 יח"ד בקטמונים ובקריית יובל

התכנית הראשונה, של NBS חיים חביב, בקריית יובל, כוללת הריסת 50 יח"ד והקמת מגדל של 30 קומות עם 178 יח"ד. התכנית השנייה, של אזורים, ממוקמת בקטמונים ח'-ט', כוללת הקמת שני מגדלי מגורים בני 40 קומות עם 330 יח"ד

2024-01-28

ירושלים, ראשל"צ, חדרה ויבנה בפנים: הוכרזו 13 מתחמי פינוי-בינוי חדשים

במתחמים עליהם הכריזה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית ישנן כיום 737 יח"ד, ובמקומן ייבנו 3,474 יח"ד. כל המתחמים מקודמים ב"מסלול מיסוי" בו התכנון מבוצע ביוזמת יזם פרטי. ההכרזה מקנה ליזם הטבות מס ומאפשרת לקדם הליכי "דייר סרבן"

2023-12-31

הוועדה המחוזית י-ם הגדילה את מספר הדירות בתוכנית של אזורים בקריית יובל

בדיון בהתנגדות הוחלט על הגדלת היקף הבינוי מ-612 ל-629 יח"ד ועל תוספת שתי קומות לשני המגדלים בתוכנית, כך שיכללו 28 ו-34 קומות. במסגרת הפרויקט, לו הוגשו 17 התנגדויות, ייהרסו 186 דירות קיימות

2023-12-17

אזורים הגיעה לרוב הדרוש להקמת 182 דירות במקום 62 ברמת גן

החברה הודיעה כי השיגה מעל 67% חתימות של הדיירים בפרויקט במתחם הירדן-הררי בשכונת נווה יהושע הוותיקה, במסגרתו ייהרסו 3 מבנים וייבנה מגדל בן 33 קומות ו-600 מ"ר למסחר ושטחי ציבור

2023-11-19

"ויתרתי לעצמי בגיבוש ל-669, וזו הפעם האחרונה שוויתרתי על משהו בחיים"

בכל שבוע, מרכז הנדל"ן מאיר בזרקור את הפינות הפחות מוכרות של בכירי הענף. והפעם - מנכ"ל אזורים רון אבידן שמספר על השיעור ביזמות שלמד מיולי עופר, על עסקת הענק במסגרתה מכר פנטהאוז ב-120 מיליון שקל לאיש העסקים סילבן אדמס ועל החיים לצד אשתו, שחקנית התיאטרון לימור גולדשטיין: "במובן מסוים היא השפיות שלי"

2023-09-28

אזורים ושלום את נתן הגיעו לרוב לקידום 80 דירות במקום 32 ליד אוניברסיטת ת"א

מדובר בפרויקט הריסה ובנייה בין הרחובות איינשטיין וברגסון, לא רחוק מקניון רמת אביב, במסגרתו ייבנו 2 בניינים בני 8 ו-9 קומות. במקביל הודיעה אזורים על הוצאת הודעות לפינוי הדירות בפרויקט ברמז 8, בו ייהרסו 14 יח"ד ויבנו 24 יח"ד

2023-09-26

רגע לפני שבת: הכתבות הנצפות ביותר השבוע 22.9.23

אזורים ומצלאוי זכו במכרזי דיירים לפינוי בינוי והקמת כאלף דירות בבת ים, סכסוך על מיליונים מעכב את האכלוס של המגדל הגבוה בגבעתיים, המדינה מקדמת פינוי בינוי בשכונה עם העיצוב הכי מוזר בישראל, והצצה לכמה מבתי היוקרה שנבנו לאחרונה בישראל

2023-09-21

מכרזי דיירים לפינוי-בינוי בבת ים: אזורים זכתה במתחם לבניית 560 יח"ד, מצלאוי ב-390

במסגרת הפרויקט של מצלאוי בין שיכון עמידר לרמת יוסף, ייהרסו 134 דירות ב-11 בניינים, וייבנו שני מגדלים בני 28 קומות ושני בניינים בני 8 קומות. אזורים תבנה 560 דירות בסה"כ במתחמים ברחובות הקק"ל-תנין וברחוב מבצע סיני

2023-09-18

"המשקיעים המתוחכמים נמצאים בשוק, מבינים שרוב הציבור נרתע, ומחפשים הזדמנויות"

יוני בראל, סמנכ"ל שיווק ומכירות באזורים, התארח בפודקאסט "החזית העירונית" ושוחח עם מוטי ויזל על העלאות הריבית שהכניסו את השוק לבהלה ולמה זו גם יכולה להיות הזדמנות, על ההטבות האגרסיביות שמעניקים יזמים ואיך השתנה האופי של המשקיע. "לכל אורך ההיסטוריה, כשהייתה עצירה של ביקושים - הם התפרצו חזרה ומחירי הנדל"ן הגיבו בהתאם"

2023-08-20

פנטהאוז ב-9.5 מיליון שקל: העסקה היקרה בתולדות גבעת שמואל

מדובר בדירה בקומה ה-29 בפרויקט של אזורים בשכונת בן גוריון בכניסה לגבעת שמואל, בשטח של כ-237 מ"ר, בתוספת למרפסות מרווחות בנות כ-157 מ"ר

2023-08-09

אזורים נבחרה לבנות 400 דירות בפינוי בינוי בנווה שאנן בחיפה

במסגרת התכנון המוצע יפונו 5 בנייני רכבת הכוללים 102 יחידות דיור, וייבנו מגדלים בני 20 קומות עם יותר מ-400 דירות, שלחלקם קומת מסחר בחזית הרחוב. הדיירים יקבלו דירה גדולה יותר, עם ממ"ד, מרפסת שמש, חניה ומחסן

2023-07-31

מורידים את הכפפות: פס"ד מחייב דיירים סרבנים לשלם מיליונים

דיירי מתחם בהרצליה שמיועד להתחדשות תבעו דיירים סרבנים, שטענו לקיפוח בתמורה. ביהמ"ש המחוזי דחה את טענותיהם וקבע כי הסירוב אינו סביר. עורך הדין של התובעים: "מקווה שזה יצנן את תופעת הסרבנים בהתחדשות עירונית"

2023-07-17

מול פארק הירקון: אזורים הגיעה לרוב הדרוש לפרויקט בשכונת בבלי

במסגרת פרויקט ההתחדשות בפינת הרחובות הזוהר והרב קוסובסקי בשכונה הצפון תל אביבית, ייהרסו 16 יח"ד וייבנה בניין בן 7 קומות עם 25 דירות, קומת גג וחניון תת קרקעי

2023-07-17
  • © כל הזכויות שמורות למרכז הנדל"ן ישראל - סקאלה ד.מ בע"מ Scala Group D.M
search