להורדת אפליקציה

צור קשר עם חברת אזורים

פעילויות חברת אזורים בתחום ההתחדשות העירונית

פעילות בפינוי בינוי חברת אזורים

סה"כ פרוייקטים
פרויקטים בתהליך סה"כ מתחמים בשלבים מתקדמים
פרויקטים בביצוע סה"כ דירות לפני
פרויקטים מאוכלסים סה"כ דירות אחרי

פעילויות החברה בתחום ההתחדשות העירונית

סה"כ פרוייקטים:
פרויקטים בתהליך:
פרויקטים בביצוע:
פרויקטים מאוכלסים:

פעילות בפינוי בינוי

מיקום דירוג:
סה"כ מתחמים:
סה"כ דירות לפני:
סה"כ דירות אחרי:

* המדידה נכונה למועד 31.8.2020

הנהלת חברת אזורים

רון אבידן

מנכ"ל

משה קורן

סמנכ"ל פיתוח עסקי והתחדשות עירונית

שלי יוסף גרין

מנהלת תחום פינוי בינוי ותמ"א 38

נהוראי טל

מנהל פרויקטים

חנן בינסקי

שמאי חברה

סופיה אלדור

אדריכלית, יועצת להתחדשות עירונית

איריס דמתי

מנהלת אדמניסטרטיבית

גיל גורביץ

סמנכ"ל שיווק

הרשי פרידמן

בעל השליטה ויו"ר הדירקטוריון

אודות חברת אזורים

אזורים היא חברה שונה בנוף ההתחדשות העירונית בישראל. באמצעות הגב הכלכלי והמוניטין שבנתה במשך עשרות שנים, אזורים התמקצעה בקידום תכנון, פיתחה ממשקים פוריים עם הדיירים והוציאה לפועל פרויקטים גדולים המשפיעים על הסביבה ויוצרים קהילות מקומיות. אזורים גאה גם בשילוב פעילות חברתית התומכת בפרויקטים שלה, כחלק מעתיד ההתחדשות העירונית בישראל- עם אזורים התחדשות עירונית.

ניסיון, איכות ויציבות פיננסית
ב־56 שנות קיומה, אזורים בנתה מוניטין של איכות בנייה, דירות ברמה גבוהה והשבחת ערך הנדל"ן. מבנה ההון שלה יציב מאוד, עם יותר מ־3.1 מיליארד ₪ של הון עצמי, מה שמאפשר לה גמישות גדולה יותר בניהול הפרויקטים וקידומם. לראיה, שוק ההון מעריך את אזורים בצורה טובה מאוד, כאשר המניה נסחרת על פי שווי שוק של 2 מיליארד₪, מה שמורֶה על כך ששוק ההון צופה כי החברה תמשיך להתקדם בפעילות העסקית שלה ומאמין בדרך שלה. בתחילת 2020 גייסה אזורים 400 מיליון ₪ דרך קרן הריט 'אזורים ליווינג', ולאחרונה גייסה אגרות חוב בריבית נמוכה של פחות מ־2% - נתונים המראים על הביטחון של שוק ההון והמשקיעים המוסדיים לאחר בחינה אובייקטיבית של החברה. 

הרבה מעבר לפתרון דיור - אזורים שואפת להשפיע על הסביבה ולבנות קהילות משגשגות
אזורים מתמקדת בשנים האחרונות באופן כמעט מוחלט בנדל"ן מגורים, המראה יציבות רבה בביקוש על רקע אי־ודאות בתחומים אחרים במשק. החברה בונה מעל ל-3,000 יחידות ברחבי הארץ בתמהיל מגוון של פרויקטים, החל במגדל היוקרה Exchange בצומת עלית, ר"ג, ועד בנייני בוטיק נמוכים במוצא עילית.

חלק מהייחודיות של אזורים נובע מהשאיפה לבנות פרויקטים גדולים וליצור קהילות, בין היתר באמצעות הקמת גינות משחקים, שטחים נלווים, מועדוני דיירים ופתרונות מותאמים ויצירתיים כגון חללים להכנת שיעורי בית. כתוצאה מכך, לחברה פריסה רחבה של פרויקטים משמעותיים המשפיעים על איכות החיים של הסביבה כולה. 

אזורים מביאה את הידע והניסיון המצטבר שלה לענף ההתחדשות העירונית                                                                     
עם בנייה של יותר מ־200 אלף דירות עבור הישראלים, אזורים פנתה בשנים האחרונות גם לכיוון של התחדשות עירונית, מתוך מטרה להביא את הניסיון המצטבר ואת העוצמה הפיננסית שלה לתחום המתפתח. נכון להיום, אזורים מעורבת בקידום 34 פרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ, הכוללים יותר מ־12,000 יח"ד.

בעקבות העוצמה והיכולות שלה, אזורים הצליחה לאשר תב"עות ב-6 פרויקטים גדולים אשר בבעלותה בבת ים - 720 יח"ד, בגבעת שמואל אזורים - 367 יח"ד, בנווה דוד בחיפה - 1,212 יח"ד, בשני פרויקטים בנתניה- יותר מ־500 דירות, ובשיכון ויצמן בהרצליה עומדות להיבנות 1,843 יח"ד. 

במהלך השנים האחרונות אזורים נמצאת בתהליך למידה מתמשך בכל הנוגע לממשק מול היזמים, בעלי הדירות, הרשויות וכל הגורמים המעורבים בתהליך.  

תהליך למידה שהוביל להתמקצעות בשני מישורים מרכזיים: קידום תכנון וממשק מול דיירים                                                       
בתחום קידום תכנון, תהליך הלמידה והשיפור של החברה מתמקד בביצוע מהיר ובמקסום התהליך לטובת הפרויקט. על אף שאישור תב"ע אינו משימה פשוטה, אזורים הצליחה לאשר שש תב"עות בהיקפים שונים בשנה החולפת - נתון חסר תקדים בקרב כל המתחרים בענף. 

בעקבות הממשק הפורה מול הוועדות והרשויות וההתמקדות בפרויקטים רחבים, אזורים צפויה להוציא לפועל כ־3,000 יח"ד בהתחדשות עירונית בשנתיים הקרובות - נתון שיא עבור אזורים עצמה ועבור התחום כולו. 

בכל הנוגע לממשק עם הדיירים, אזורים צברה תובנות בעקבות פגישות ישירות ואישיות עם אלפי דיירים מכל קצוות הארץ במהלך השנים. מתוך ההבנה כי הדיירים אינם קבוצה הומוגנית ושהצרכים והרצונות של כל אחד מהם שונים, אזורים מצאה פתרונות יצירתיים ומגוונים. בחלק מהמקרים, למשל, אזורים סיכמה על קניית דירות במזומן מהדיירים.  

התובנות של אזורים הובילו גם לקונספט ייחודי ובלעדי בעולם ההתחדשות העירונית - מנגנון התמורה הגמיש פינוי־זיכוי, אשר במסגרתו כל דייר בפרויקט התחדשות של אזורים מקבל שובר כספי על פי שווי הדירה העתידי, שבו הוא יכול להשתמש בכל פרויקט של אזורים ברחבי הארץ. באופן שכזה, מגוון האפשרויות של הלקוח רחב מאוד – החל ברכישת דירה קטנה יותר וקבלת ההפרש בכסף, ועד מעבר לדירה מוכנה וזמינה לכניסה, במקום לחכות עד להשלמת הפרויקט בבניין שלו. פינוי־זיכוי נותן לדיירים גמישות מלאה ושם את אזורים בחזית ההתחדשות העירונית, עם פתרונות נכונים עבור הדיירים, גם כאשר מדובר על אתגר פיננסי ותפעולי עבור החברה. 

הניסיון והמקצוענות של אזורים, לצד הרגישות הרבה והפתרונות המגוונים עבור הדיירים, הפכו אותה לחברה פורצת דרך ושונה בנוף ההתחדשות העירונית. 

התחדשות עירונית היא תחום סוציאלי - וצריך לפעול כדי לממש את הכוונה המקורית שלה עוד תובנה שהחברה הגיעה אליה היא שהתחדשות עירונית היא תחום סוציאלי, שמטרתו שיפור חייהם של ישראלים בכל קצוות הארץ ולא רק באזורי ביקוש - בהתאם לכוונה המקורית של המדינה. לכן, החליטה אזורים לגבש פתרונות יצירתיים על פי צורכי הדיירים כמו בפינוי־זיכוי, להיענות ל'קול קורא' של המדינה לקידום הפיתוח בפריפריה, ואף לגייס חברות פילנתרופיות כדי להוציא לפועל פעילויות חברתיות בתור רובד נוסף ותומך להצלחת הפרויקט. אזורים מאמינה כי העתיד של ההתחדשות העירונית נמצא בשילוב של פעילות חברתית ועסקית, ובהתאם היא מתכוונת להרחיב את הפעילות בפריפריה ואת היוזמות החברתיות שלה בשנים הקרובות.

 

פרויקטים לדוגמה של אזורים

שיכון ויצמן, הרצליה, קרדיט 3DVISION. ההדמיה להמחשה בלבד
השבטים, בת ים. קרדיט: 3DVISION

חברות נדל"ן מומלצות על פי מדד ההתחדשות העירונית

כתבות אחרונות אודות חברת אזורים

דרור נגל: "ברגע שאתה לא יודע מהם כללי המשחק זה הופך לג'ונגל"

כוח השררה שתוקע פרויקטים, לוחות הזמנים שתמיד יהיו אופטימיים מדי, ועוד • פודקאסט "מגדל בבל" עם מנכ"ל חברת אזורים דרור נגל

2018-10-31

קבלנים: "תוכנית מחיר למשתכן פופוליסטית, מטופשת וגרועה"

בכירי הענף בביקורת חריפה נגד התוכנית הממשלתית שמוביל שר האוצר: "היזמים לא מרוצים, גם לא רוכשי הדירות, גם לא משרד השיכון, וכנראה גם לא כחלון"

2018-11-21

בלעדי: המוסדיים הישראלים מוכרים מניות אזורים ואפריקה מגורים

ניתוח עבור אתר מרכז הנדל"ן חושף את העדפות המשקיעים המוסדיים בכל הקשור למניות חברות נדל"ן • צפו בכל המספרים - כמה מניות דמרי נרכשו ברבעון? 

2018-12-04

"בעוד 25 שנה כבר לא יהיה אפשרי לעשות התחדשות עירונית בערים"

ב"שולחן עגול" שכינס מרכז הנדל"ן בהשתתפות נציגי ממשלה, רשויות מקומיות, מהנדסי ערים, יזמים ועו"ד - ניסו לשחרר חסמי התחדשות עירונית

2018-12-23

חדשות הנדל"ן: עשרות אלפי דירות חדשות בותמ"ל ובקבינט הדיור

שכונות חדשות בהוד השרון ובירכא • תוכניות מתאר ארציות לעורף נמל חיפה ולחופי אילת • סוף עידן בזק במגדלי עזריאלי ת"א • סיכום שבוע בתעשיית הנדל"ן

2019-01-03

רשמית: דרור נגל עוזב את אזורים לאחר 6 שנים בתפקיד המנכ"ל

עדכון - 3 ימים לאחר שהחברה דיווחה כי טרם התקבלה החלטה על סיום כהונה, היום דיווחה כי נגל חדל לכהן כמנכ"ל • מנהל הכספים ערן ענבים ימלא מקום המנכ"ל .

2019-03-14

מגוריט השלימה רכישת 11 יח"ד ב"הרצליה הילס" בכ-28 מיליון שקל

יחידות הדיור נמסרו לקרן הריט, שמייעדת אותן להשכרה • ישנו הפרש של כשני מיליון דולר בין אומדן שווי הדירות לבין עלות הרכישה שלהן - יירשמו בדוח הכספי

2019-04-01

חדשות הנדל"ן: אבידן מנכ"ל אזורים; פלאזה סנטרס מממשת בפולין

המינוי החדש הוכרז רשמית • וגם: ערעור על דחיית ההתנגדויות באחד הפרויקטים של קבוצת חג'ג' באיינשטיין בת"א • משהב החלה את שלב הבנייה בפרויקט ברמת גן

2019-04-04

שכרו של מנכ"ל אזורים החדש רון אבידן: כ-1.7 מיליון שקל בשנה

בתוספת מענקים שנתיים, יכול שכרו השנתי של מנכ"ל אזורים רון אבידן להגיע עד ל-2.99 מיליון שקל • תנאי העסקתו יובאו לאישור באספה השנתית באמצע מאי

2019-04-08

אזורים וצמח המרמן יפצו בכ-230 אלף שקל דיירי בניין בק. אונו

כך הכריע בימ"ש השלום בתל אביב, בתביעה שהגישה נציגות הדיירים • הפיצויים - בגין ליקויי בנייה שהתגלו עוד במועד מסירת הדירות ועיכוב של 130 ימים בתיקונם

2019-05-01

הסיבה לעלייה החדה במניות יזמיות הנדל"ן: צפי להשקת מדד יזמות

הבורסה פיצלה השבוע את ענף הנדל"ן לשני תתי ענפים - מדד מניב ומדד בנייה/יזמות; השקת מדדים לכל תת-ענף צפויה למשוך לא מעט משקיעים

2019-07-02

אזורים: ועדת ערר דחתה בקשה לתוספת 59 דירות במגדל בצומת עלית

הוועדה השאירה פתח לתוספת של 30 דירות (וסה"כ 326 דירות), בהתאם לבחינת הוועדה המקומית; במקום ישנו "מחסור מהותי ומשמעותי בתשתיות ציבוריות"

2019-07-30

חדשות הנדל"ן: תכנון חדש לאנרג'י פארק בחדרה – ושלל עסקאות

עיריית חדשה מקדמת תב"ע להכפלת זכויות הבנייה בפארק החדש • הוארכה כהונת מנכ"ל נמלי ישראל • ועסקה בשווי 11 מיליון שקל נחתמה במתחם סלע צ'ק פוסט בחיפה

2019-11-15

חדשות הנדל"ן: 2 פרויקטים בי-ם מבשילים; נרכש בית גולדין בת"א

גב ים הודיעה כי התקיימו התנאים המתלים להקמת פארק ההייטק בגבעת רם • החלה בניית מגדל "גט"י הר חוצבים" • וקבוצת רכישה של פסו-גוב תקים את נחלת בנימין 7

2019-12-07

אזורים: 600 מיליון ש' מימון עבור 580 יח"ד בשכירות ארוכת טווח

מגדל תעמיד את המימון עבור חברת הבת של אזורים, שתקים שני פרויקטים של "דירה להשכיר" בראשל"צ ובאור יהודה • המימון – ל-10 שנים מסיום הקמת הפרויקטים

2020-01-11
  • © כל הזכויות שמורות
search