חיכיתם לירידה במחירי הדירות בשל משבר הקורונה?

כך לפי מדד מחירי הדירות של הלמ"ס לאפריל 2020 – שעלה ב-3.5% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד • המחוזות שבהם עליית המחירים הייתה הגבוהה ביותר: חיפה והצפון

המחירים ממשיכים לעלות, למרות הכול (שאטרסטוק)
המחירים ממשיכים לעלות, למרות הכול (שאטרסטוק)

רבים המתינו ל"תוצאות האמת" בנוגע להתנהגות מחירי הדירות בצל משבר הקורונה, וחלק גדול מהם אף קיוו כי הקיפאון יביא לירידת מחירים מסוימת, זמנית לפחות. אם נשפוט לפי מדד המחירים האחרון, שהתפרסם היום (ב') על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, תקוות אלו התנפצו על קרקע המציאות: מדד מחירי הדירות באפריל – שיא המשבר, להזכירכם – עלה ב-0.1% בהשוואה לחודש הקודם, וב-3.5% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. 

אז לא, המחירים לא ירדו, ולמעשה מאז ספטמבר האחרון הם מסרבים לעשות זאת, במשך שמונה חודשים רצופים. נזכיר כי מדד המחירים של חודש מרץ עלה גם הוא, ב-0.6% בהשוואה לקודמו, וב-4.2% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. אם כן, ובאופן צפוי למדי, קצב עליית המחירים באפריל הואט – אך הם עדיין ממשיכים לעלות בינתיים. מעניין יהיה לראות כיצד התנהגו המחירים במאי.

בפילוח שינויי מחירי הדירות לפי מחוזות, בלטו המחוזות חיפה והצפון, שבהם נרשמה עלייה של 0.4% בהשוואה לחודש הקודם. בירושלים עלו המחירים ב-0.3%, ולעומת העליות הללו – במחוז מרכז נרשמה ירידת מחירים של 0.1%, ובמחוז הדרום ירידה של 0.3%. במחוז תל אביב נותרו המחירים ללא שינוי, אם כי בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד עלו מחירי הדירות במחוז זה ב-6%. בירושלים עלו המחירים ב-4.2% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2019.

מחירי הדירות החדשות עלו ב-1.7% בהשוואה למרץ 2020, וב-2.9% בהשוואה לאפריל 2019. אחוז העסקאות שבוצעו בתמיכה ממשלתית (מחיר למשתכן) והשתתפו בחישוב מהווה 33% מכלל העסקאות, זאת בהשוואה ל-38.2% בחודש הקודם.

נזכיר כי למשך תקופה ארוכה, מסביבות חודש יולי 2019 ועד לסביבות חודש ספטמבר באותה שנה, מחירי הדירות החדשות דווקא ירדו, אך מאז הם נמצאים במגמת עלייה מתמדת.

קראו עוד במרכז הנדל"ן

רוצים לדעת עוד על נדל"ן בכלל ועל התחדשות עירונית בפרט? פודקאסט "החזית העירונית" ממתין לכם. האזינו לפרק האחרון - פרק 12 עם אילי בר ועו"ד תמר עדיאל זכאי

כתבות נוספות שיעניינו אותך
  • © כל הזכויות שמורות
search