משרד עורכי דין מוביל - מיסוי מקרקעין

אודות ד"ר מ.דרוקר ושות'- משרד עורכי דין ונוטריונים:

לטפל בכל שלבי העסקה, בדגש על מתן פתרונות מיסוי. " משרד ד"ר מ. דרוקר ושות' ", אשר נוסד בשנת 1964 על ידי עו"ד ורו"ח ד"ר משה דרוקר, מוכר בקהילה העסקית והמשפטית וכן בקרב רשויות המס כמשרד "בוטיק" ייחודי, המעניק פתרונות מקצועיים ויצירתיים במגוון רחב של סוגיות מס, הניתנים לאחר בחינת המאפיינים הספציפיים של כל לקוח והתאמת הפתרון המיטבי עבור פעילותו העסקית. 

עיקר הצוות המקצועי במשרד הינו בעל השכלה כפולה - עורכי דין ורואי חשבון, ולצד זה רבים מאנשי המשרד הם בכירים לשעבר ברשות המיסים. שילוב זה, בין השכלה משפטית וחשבונאית כמו גם הבנת דרך הפעולה ברשות המיסים, מיצב את משרדנו כמוביל בתחום. בהתחדשות העירונית המשרד מספק ייעוץ, היערכות ותכנון מס, לרבות עריכת אומדן של חשיפת המס הצפויה בעסקה; טיפול בקבלת אישורים מראש ("Ruling-Pre") מאת רשות המיסים; וכן ייצוג בכל שלבי העסקה, לרבות ייצוג מול בנקים בהסכמי ליווי. נושא תכנון המס הוא בעל השפעה דרמטית על הכדאיות הכלכלית בעסקאות נדל"ן, במיוחד בתחום המורכב של ההתחדשות העירונית, שכן,ככלל, העלות הכספית בכל הקשור לביצוע הפרויקט, לרבות תשלומי מיסים והיטלים, מוטלת על כתפי היזם. כאן טמון יתרונו הבולט של המשרד. כיום המשרד מייצג חברות נדל"ן מובילות במגוון פרויקטים בהתחדשות עירונית. 

ד"ר מ. דרוקר ושות' - התחדשות עירונית דרך עיסוק במיסוי מקרקעין ובעסקאות נדל"ן 

כמשרד המתמחה בדיני מיסוי ובנדל"ן באה לידי ביטוי הראייה האינטגרטיבית בעסקאות השונות בתחום ההתחדשות העירונית, שבו סוגיות המס משתנות ללא הרף. "אנחנו מטפלים בכל שלבי העסקה, לרבות בנושאים הנוגעים להסדר רישום זכויות בטאבו ואשר מצריכים פעמים רבות מתן פתרונות מיסוי. כך לדוגמה, מסיבות היסטוריות, בניינים או דירות מגורים נותרו רשומים בטאבו במתכונת של חברת "גוש/חלקה" וקיים צורך לבצע הליך של פירוק החברה ורישום הזכויות, תוך צמצום נטלי המס. כמו כן, בתחום ההתחדשות העירונית קיימות השלכות מיסוי חשובות הנוגעות להעברת זכויות בפרויקטים מיזם מקורי ליזם חדש, כמו גם לכניסת משקיע חדש לפרויקט לאחר שכבר נחתם ההסכם עם הדיירים. חשוב לציין לעניין זה את פסק הדין פורץ הדרך בפרשת "איווגה", שבו ייצג משרדנו את החברה הנישומה - אשר במסגרתו נקבעו הלכות תקדימיות לטובת יזמים בעסקאות של העברת זכויות כאמור. במסגרת השירותים הניתנים על ידי המשרד בעסקאות של התחדשות עירונית, ובהתבסס על הניסיון הרב שצברנו בתחום, אנו נדרשים לא אחת לנהל מול רשויות המס הליכי השגה או ערר בפני בתי המשפט, במטרה להגן על זכויות הלקוח ולמקסם את תוצאות המס עבורו. 

השינויים שחלו בתחום, וכיצד הם מסייעים לכם לקדם עסקאות? 

במסגרת תיקון מס' 88 לחוק מיסוי מקרקעין הורחב משמעותית הפטור הייחודי ממס שבח שהוענק לבעלי הדירות בביצוע עסקאות תמ"א 38, כך שהפטור חל גם על מכירת זכויות ליזם מכוח תב"ע, ובלבד שבמסגרת התמורה הניתנת לבעלי הדירות תוספת השטח אינה עולה על 25 מ"ר. עם זאת, בתחום של התחדשות עירונית, שהינו כאמור דינמי מאוד, כמעט תמיד אנו נדרשים מחדש ליתן פתרונות מיסוי לסוגיות הייחודיות בפרויקטים השונים. כך, בנוגע לעסקאות פינוי בינוי, אנו נדרשים להתמודד עם עמדת רשות המיסים, כפי שפורסמה לאחרונה (חוזר 2021/1) באשר לפרשנות הוראות תיקון 94 לחוק מיסוי מקרקעין, אשר דן בהטבות מס ל"דייר קשיש" ואשר במסגרתו הוטלה על יזמים החובה להציע חלופות תמורה ל"קשיש". כמו כן כיום, להבדיל מן העבר, רוב חברות הנדל"ן הגדולות והמנוסות במשק מקיימות פעילות משמעותית בתחום ההתחדשות העירונית, מתוך הבנה ברורה כי מלאי הקרקעות הזמינות לבנייה בישראל מוגבל מאוד, כך שהדרך הבלעדית כמעט לביצוע עסקאות נדל"ן משמעותיות הינה באמצעות כניסה לתחום ההתחדשות העירונית, אשר בעבר היה שמור בעיקר ל"יזמים מקומיים".

הנהלת החברה

אורי דרוקר

עו"ד, שותף ומנהל

אייל צדקיהו

עו"ד (חשבונאות), שותף וראש מחלקת מיסוי מקרקעין ונדל"ן

ישראל מאנדל

עו"ד רו"ח, שותף במחלקת מיסוי מקרקעין ונדל"ן

נדל"ניוזלטר

מעוניינים לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדלן?
  • © כל הזכויות שמורות
search