אוניברסיטת בר-אילן חתמה עם חברת אלקטרה בע"מ ובנק הפועלים על מימון בהיקף 400 מיליון שקל

הסכום ישמש לשיפוץ מעונות ולהקמת שני מגדלים בקמפוס תוך יצירת כפר סטודנטים הכולל 1,700 מיטות. פרויקט המעונות נבנה בתמיכת הות"ת וחברת 'דירה להשכיר' הממשלתית

שיתוף הכתבה
בתמונה מימין לשמאל: איתמר דויטשר (אלקטרה),דב קוטלר (פועלים),צחי כהן (פועלים),שלמה זהר (בר-אילן),זהר ינון (בר-אילן). צילום: דוברות אוניברסיטת בר-אילןבתמונה מימין לשמאל: איתמר דויטשר (אלקטרה),דב קוטלר (פועלים),צחי כהן (פועלים),שלמה זהר (בר-אילן),זהר ינון (בר-אילן). צילום: דוברות אוניברסיטת בר-אילן

אוניברסיטת בר-אילן מדווחת הבוקר כי חתמה עם חברת אלקטרה בע"מ ובנק הפועלים על הסכם מימון מחודש בהיקף של כ-400 מיליון שקל לטובת פרויקט מעונות אשר נבנה בשיטת ה-BOT - שיטה של שותפות ציבורית פרטית למימון פרויקט,  שבה גוף פרטי מקבל זיכיון מגוף ציבורי כדי לממן, לתכנן, לבנות ולהפעיל מתקן ציבורי לתקופה קצובה.

לדברי האוניברסיטה, הפרויקט אפשר את שיפוץ ושדרוג בנייני המעונות הוותיקים וכן את הקמתם של שני מגדלים בצפון הקמפוס תוך יצירת כפר סטודנטים שבו כ-1700 מיטות. לצידו של הפרויקט חניון ואזור מסחרי וכן פארק ירוק בהיקף של כ-30 דונם.

פרויקט המעונות נבנה בתמיכת הות"ת וחברת ' דירה להשכיר ' הממשלתית, והוא מהווה חלופה זולה של למעלה מ-40% לעומת ממחירי השכירות באזור.

במעמד החתימה נכחו המשנה הבכיר לנשיא ומנכ"ל האוניברסיטה מר זוהר ינון, מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר, הממונה על החטיבה העסקית בבנק מר צחי כהן, מנכ"ל קבוצת אלקטרה איתמר דויטשר ויו"ר ועדת הקבע של אוניברסיטת בר-אילן רו"ח שלמה זוהר, וכן בכירי הנהלת האוניברסיטה וקבוצת אלקטרה.

לדברי זוהר ינון, משנה בכיר לנשיא ומנכ"ל בר-אילן: "עברנו ביחד עם אלקטרה דרך מורכבת בכמה היבטים, ואני שמח שאנו מיישמים היום שלב חשוב בפרויקט שמביא תועלת  לאוניברסיטה, לזכיין והכי חשוב לסטודנטים. בזכות השותפות שנבנתה בין בר-אילן לאלקטרה, האוניברסיטה מציעה חוויית מגורים בקמפוס בסטנדרט בינלאומי. אנו שמחים בשותפות עם אלקטרה שהפגינה מקצוענות בכל שלבי הפרויקט ועל ההצטרפות של בנק הפועלים המביע אמון בשותפות שבין בר-אילן לאלקטרה".

מנכ"ל בנק הפועלים דב קוטלר, הוסיף: "זהו פרויקט חשוב בעל ערך רב ותכנון לזמן ארוך אשר ישפרו את חיי הסטודנטים ויביאו לפיתוח האוניברסיטה. מימון הפרוייקט הובל על ידי סקטור מימון פרויקטים בבנק הפועלים בראשות ליאור מנצר, תוך שיתוף פעולה מלא עם הזכיין - חב׳ אלקטרה ועם אוניברסיטת בר אילן. לבנק יש תפקיד משמעותי בפיתוח הנדל"ן בישראל ואנו תומכים בקידום פרוייקטי BOT נוספים בתחומי התשתיות".

איתמר דויטשר, מנכ"ל קבוצת אלקטרה , סיכם: ״הפרויקט הנוכחי הוא סמן ימני לשותפות אמיתית בין מגזר ציבורי לפרטי. צלחנו את כל האתגרים והתפיסות השונות ומצאנו באוניברסיטה שותפות אמיתית, שיחד עימה סללנו את הדרך הנכונה לפעול יחד לטובת הסטודנטים. כל הצדדים התגייסו למען המטרה המשותפת, ובמישור המימוני אנו שמחים על תמיכת בנק הפועלים בפרויקט ועל החשיבות שהוא מייחס לפרויקטים ייחודיים אלה״.


כל יום בשעה 17:00- חמש הכתבות החשובות ביותר בתחום הנדל"ן מכל האתרים אצלכם בנייד!
לחצו כאן להצטרפות לתקציר המנהלים של מרכז הנדל"ן!

תגובות

הוספת תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.message }}
{{ comment.writer }}{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.writer }}{{ reply.date_parsed }}
הראה עוד
תגיות:דירה להשכיראיתמר דויטשראוניברסיטת בר-אילןבנק הפועליםדב קוטלרחברת אלקטרההוות"תזוהר ינוןצחי כהןשלמה זוהר
הכתבות הנצפות ביותר

 
מחפש...