Error message

  • Notice: Undefined variable: delimiter in rp_breadcrumbs_breadcrumb() (line 440 of /var/www/html/sites/all/modules/custom/rp_breadcrumbs/rp_breadcrumbs.module).
  • Notice: Undefined variable: delimiter in rp_breadcrumbs_breadcrumb() (line 440 of /var/www/html/sites/all/modules/custom/rp_breadcrumbs/rp_breadcrumbs.module).

You are here

עסקאות נדל"ן בעיניים פקוחות לרווחה

הקונים בשוק צמאים למידע, המוכרים מייחלים לשקיפות, השוק מוכן למציאות חדשה • מדד ההתחדשות העירונית הוא נדבך חשוב במשימה

איתן זינגר
- מנכ"ל מדלן ישראל
16.04.19

התחדשות עירונית
יחצ

כמו ברוב הכלכלות המפותחות, גם בישראל משקלו של ענף הבנייה בתמ"ג הולך ומצטמצם לאורך השנים. כשמדינה עוברת תהליכי עיור ותיעוש, ענף הבנייה צומח מהר יותר משאר חלקי המשק, ועם הזמן, ככל שהתהליך ממצה את עצמו - התוצר הכללי חוזר לצמוח מהר יותר מענף הבנייה לבדו, ומשקלו של זה בתמ"ג הולך ויורד. זה המצב בגדול, אלא שאצלנו - שום דבר ואף תהליך אינו מובן מאליו. 

הנה, בשנת 2017 למשל, תוצר ענף הבנייה (שכולל רק את הערך המוסף הישיר של הבנייה בארץ) הסתכם ב-8.66 מיליארד שקל, ועלה ב-4.4% במונחים ריאלים לעומת 2016, בזמן שהתוצר כולו עלה רק ב-4.3%. ענף הבנייה, אם ככה, ממשיך להיות אחד ממנועי הצמיחה החזקים ביותר של המשק הישראלי.

אם חושבים על זה, זה לא מפליא בכלל. לענף הנדל"ן בכללותו יש נגיעה לכמעט כל תחום במשק. הוא כולל השקעות גדולות בבנייה ובתשתיות, שמובילות להעסקת יותר בעלי מקצוע (ממהנדסים וחשמלאים ועד גננים ושיפוצניקים), לרכישת ריהוט, מוצרי חשמל שירותים ועוד. זה לא מפסיק כאן: העלייה בתחושת העושר של בעלי הדירות מאיצה גם היא את הצריכה, כך שהשפעתה החיובית של רכישת הדירה ממשיכה להתפשט.

העובדה שתהליכי העיור המשמעותיים של מדינת ישראל כבר ככל הנראה מאחוריה הופכת את ההתחדשות העירונית ללב הפועם של כל הדבר הזה. במרכזי הערים אין כמעט בנייה חדשה לחלוטין, והדרך שלהן להתחדש ולמשוך אוכלוסיות צעירות וחזקות עוברת לרוב במיזמי תמ"א 38 (שגם מחזקים את הבניינים הקיימים נגד רעידות אדמה) או פינוי בינוי. 

לא פלא, אם כך, שתמ"א 38 הפכה להיות שחקן משמעותי מאד בשוק. בין השנים 2012 ל-2018 ניתנו בכל הארץ היתרים ל-54 אלף יחידות דיור שחוזקו או נוספו במסגרת פרויקטים של תמ"א 38. חיים של 54 אלף משפחות (פוטנציאלית לפחות) השתנו, רובן, יש לקוות, לטובה.

אבל למה רק "לקוות"? כי כאן אנחנו נתקלים במציאות הישראלית, שלא מעט פעמים לוקחת את כל התוכניות והכוונות הטובות והופכת אותן למפח נפש. שוק יזמות התמ"א בישראל כיום הוא שוק לא מסודר, ויש בו מנעד רחב של יזמים וחברות. כשאדם הולך להפקיד את הנכס היקר ביותר שברשותו - הדירה שרכש במיטב כספו ועמלו - בידי חברה חיצונית, הוא רוצה לדעת שזו תעמוד בכל ההבטחות וההתחייבויות, לא תתעכב ולא (רחמנא ליצלן) תיסגר, ושבסופו של תהליך, שהוא תמיד קשה ומטריד, כמו כל תהליך בנייה - הוא ימצא את עצמו במצב טוב יותר. לצערנו, זו לא תמיד המציאות.  

הדיירים והקונים בשוק התמ"א צמאים לסדר, לשקיפות, לגורם אובייקטיבי שיפקח להם את העיניים ויעזור להם בתהליך הזה. מדלן הוא הגוף המתאים ביותר לעשות זאת: כמי שמובילים את שילוב הבינה המלאכותית בענף, אנחנו עוקבים, מנטרים ומודדים כבר שנים את שוק הנדל"ן הישראלי בעזרת צוות של יותר מ-140 איש ואישה. המדדים שלנו (למחירי דירות, איכות בתי ספר, מאפייני שכונות ועוד) משמשים מדי יום את הציבור הרחב, כלי התקשורת בישראל וגופים עסקיים וממשלתיים. 

המערכת הייחודית שפיתחנו לשוק ההתחדשות העירונית ממפה את כל הגופים העוסקים בתחום, ומתבססת על נתוני האמת של כל חברה וגוף, אסמכתאות רשמיות, בדיקות שטח והערכות של אנשי מקצוע. זוהי השנה השלישית ש"המדד להתחדשות עירונית" משקלל את העשייה של כל הגופים בתחום באופו מהימן ומקצועי, כדי לסייע לדיירים לקבל החלטה מושכלת ומבוססת נתונים לפני החתימה על העסקה החשובה בחייהם.

מדלן שמה לה למטרה להפוך את שוק הנדל"ן הישראלי והעולמי לשקוף והוגן יותר, ומדד ההתחדשות העירונית, שהוא פרי עבודה של מאות ואלפי שעות אדם ומחשב, מהווה נדבך חשוב במשימה המאתגרת שלקחנו על עצמנו.

הקונים צמאים למידע, המוכרים מייחלים לשקיפות, השוק מוכן למציאות חדשה. מציאות בה העסקאות מתקיימות בעיניים פקוחות לרווחה. מדלן תאפשר זאת, ואתם שותפים יקרים - תהנו ביחד איתנו מפירות המסע המרתק הזה.

לחדשות נדל"ן, עדכונים יומיומיים, דעות וניתוחים, הורידו את  אפליקציית מרכז הנדל"ן
אנשי נדל"ן, בואו לשמוע ולהשמיע את דעתכם. הצטרפו לקבוצת הפייסבוק רק נדל"ניסטים ותיחשפו לתכנים בלעדיים לתעשייה

קורסים ואירועים קרובים


מלון דיוויד אינטרקונטיננטל תל אביב
תאריך:
07.11.2019

ב.ס.ר 1 , קומה 23 , רחוב בן גוריון 2 , רמת גן
תאריך:
23.09.2019

ב.ס.ר 1 , קומה 23 , רחוב בן גוריון 2 , רמת גן
תאריך:
22.09.2019

נדל"ניוזלטר

מעוניינים לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן?

f
המרכז בפייסבוק