Error message

  • Notice: Undefined variable: delimiter in rp_breadcrumbs_breadcrumb() (line 440 of /var/www/html/sites/all/modules/custom/rp_breadcrumbs/rp_breadcrumbs.module).
  • Notice: Undefined variable: delimiter in rp_breadcrumbs_breadcrumb() (line 440 of /var/www/html/sites/all/modules/custom/rp_breadcrumbs/rp_breadcrumbs.module).

You are here

"בנגב ייבחן העם" - אבל רק בשעות העבודה

עצוב לגלות שאפילו קברניטי הנגב מבינים שללא רכבת שתמלט אותם במהירות לדירותיהם במרכז הארץ, חיילי אמ"ן לא יסכימו לרדת דרומה

דרור מרמור
- עורך התוכן במרכז הנדל"ן
29.08.19

נגב
קובי גדעון, לע"מ
נתניהו בקבר בן גוריון. חיילנו המצוינים מוכרחים לחזור מידי ערב לגוש דן

בחודש מאי האחרון נסגר מכרז שפירסמה רשות מקרקעי ישראל לרכישת מגרש של 5.7 דונם להקמת משרדים ביישוב עומר שבנגב. חברת מחלב גברה על 3 הצעות נוספות עם מחיר של 4.8 מיליון שקל, בנוסף ל-1.67 מיליון שקל הוצאות פיתוח.

אותו מכרז בדיוק נסגר לפני שנה, בספטמבר 2018. חברת נ.די.ב גברה אז על 10 הצעות אחרות, עם מחיר של 7.4 מיליון שקל - גבוה ב-50% מהמכרז האחרון (נוסף לאותם 1.67 מיליון שקל הוצאות פיתוח).  

פיני בדש, ראש מועצת עומר, משוכנע שהירידה החדה בביקושים ובמחירים לשטחי תעסוקה בעומר היא תוצאה ישירה של הגמגום בצה"ל ובמערכת הביטחון בכל הנוגע למעבר המתוכנן של קרית המודיעין מגלילות לליקית, הצמודה לעומר. "כל אזור התעסוקה והתיירות שלי תלוי במעבר של צה"ל", הוא אומר, "ולכן, היזמים יודעים שכל רעיון שמעלה כעת הצבא בדבר תזוזה של הבסיס קילומטר ימינה או שמאלה, משמעותו עיכוב של שנים ומשמעותו האמיתית היא שהמעבר לא יקרה". לפארק ההיי טק של עומר, הכולל 7,000 דונם וחלומות על מגרשי גולף ואזור תיירות שוקק, מדובר במכה אנושה. 

בדש, ראש מועצת עומר: "אני מאשים את נתניהו. מיליארד או שניים, עלות פריסת רכבת לקריה החדשה, זהו כסף קטן מול תועלת של עשרות מיליארדים ומול 10 מיליארד שקל שקריה כזו תחולל למחזור העסקים פה מידי שנה"

אנשי הנגב כועסים ומתוסכלים מנסיונות הרמטכ"ל ובכירי צה"ל לעכב ולשנות את תוכניות המעבר של "קרית המודיעין", חוד החנית בתוכנית הגדולה של מעבר צה"ל לנגב, עליה החליטה הממשלה כבר בשנת 2002. עבודות הפיתוח במקום כבר החלו לפני שנים, המכרז להקמת הקריה כבר באוויר, ובמשרד הביטחון עדיין מבטיחים שהוא בסה"כ נדחה מספטמבר לנובמבר 2019. אבל בנגב שומעים היטב את הרחשים העולים מהצבא ומלשכת הרמטכ"ל, לאחר שהמדינה סירבה לתקצב לחיילים קו רכבת ישירה מתל אביב לקריה החדשה. בדש: "אני מאשים את ראש הממשלה נתניהו. מיליארד או שניים, עלות פריסת רכבת לקריה החדשה, זהו כסף קטן מול תועלת של עשרות מיליארדים ומול 10 מיליארד שקל שקריה כזו תחולל למחזור העסקים פה מידי שנה. זו הרכבת הכי כלכלית שיכולה להיות למדינת ישראל".

אלא שבדש עצמו מנסר את הענף שעליו יושבים אוהדי הנגב. 

העובדה שבדש דורש בתוקף את הקמת קו הרכבת החדש, כדי להציל את המעבר של בכירי המודיעין של צה"ל, מלמדת עד כמה הכישלון שלנו גדול בהפקרת הנגב. אפילו בדש עצמו חושב שהדרך היחידה להצלת הפרויקט כרוכה במתן אפשרות לאותם חיילים מחוננים ומוכשרים לצאת מידי בוקר ולחזור מיד ערב לביתם בגוש דן. אפילו בדש מבין שאין שום סיכוי שהחיילים, רובם ככולם, יעברו עם משפחתם לגור באיכות החיים שמציע להם דרום המדינה. 

זו הסיבה שהרמטכ"ל כוכבי גם היה מעורב ביוזמה להקצאת 1,500 רכבים לקצינים הזוטרים ביותר (סג"מים), כדי שיוכלו להגיע במהירות לנגב ובחזרה, יוזמה שנדחתה בעיקר בשל התנגדות משרד התחבורה, שגם ככה מנסה ללא הצלחה יתרה להיאבק בעומס על הכבישים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ימשיך לקרוא לבאר שבע "בירת הסייבר", אבל מסתבר שהנגב שלנו טוב לכל היותר כמקום עבודה.

חיילינו המצוינים והמשובחים יואילו בטובם לרדת לנגב – רק במידה ורכב פרטי או רכבת מהירה ישימו אותם שם בבוקר וימלטו אותם במהירות בסוף היום בחזרה ללחות של גוש דן. אף אחד לא חושב על שאטלים מהירים שיקחו את החיילים לדימונה, לירוחם, לבאר שבע ולעוד שלל ישובים קרובים הרבה יותר, בהם הם יכולים לקנות דירות ובתים נהדרים מחר בבוקר.

"בנגב יבחן העם" אמר בזמנו ראש הממשלה דוד בן גוריון. עצוב לגלות שהמבחן נערך לפי שעה רק בשעות העבודה, כי משפחות חיילי אמ"ן מוכרחות כמובן לגור, להתחנך ולבלות באזור המרכז.    

112 הרצאות, 80 דוברים, 3 אולמות ו-1,500 משתתפים. 100% פרקטיקה, 100% חומר מעשי.
שריינו כבר עכשיו מקום באירוע המקצועי של ענף הנדל"ן ב-7 בנובמבר - פסגת הנדל"ן 2019. להרשמה - https://bit.ly/2TKCUiA

אודות המחבר
דרור מרמור
עורך התוכן במרכז הנדל"ן. בעבר שימש עורך הנדל"ן של עיתון העסקים "גלובס" 

קורסים ואירועים קרובים


מכללת מרכז הנדל"ן - ב.ס.ר 1, בן גוריון 2 רמת גן, קומה 23
תאריך:
02.02.2020

דיויד אינטרקונטיננטל, תל אביב-יפו
תאריך:
26.03.2020

ואל טורנס, צרפת
תאריך:
14.03.2019

נדל"ניוזלטר

מעוניינים לקבל עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן?

f
המרכז בפייסבוק