ירושלים

ירושלים משנה את פניה. העובדה הזאת ניכרת בשנתיים האחרונות בכל רחבי העיר: בינוי הדיור, העבודות הנרחבות מעל ומתחת לפני הקרקע, בתחומי התשתיות, שיפור פני העיר, התחבורה, המסחר והתעסוקה - כל אלו יציבו את ירושלים, עם השלמתן, כעיר המובילה בישראל. תחום ההתחדשות העירונית הוא נדבך משמעותי במהפכה הפוקדת את ירושלים.
מתוך אמונה גדולה בנחיצותן של תכניות פינוי-בינוי, וכחלק משאיפתנו לצמצום פערי הבינוי בעיר, אנו מקדמים ומעודדים פרויקטים להתחדשות עירונית בכל רחבי העיר ובהם גם פרויקטים של תמ"א 38 .מימושם של כלל הפרויקטים, ובהם עשרות אלפי יחידות דיור, תוך שילובם בקידום סוגיות התחבורה, החינוך, התרבות והתעסוקה - מבטיח התחדשות עירונית במיטבה שתוצאותיה יהוו גאווה לכולנו. לצד החשיבות הרבה שאנו מייחסים להתחדשות העירונית, ועל מנת להבטיח כי ירושלים תהווה מוקד משיכה לזוגות צעירים ולאוכלוסיות מבוססות ומשכילות, אנו מקדמים תכניות להרחבת התעסוקה בעיר בדגש על הייטק, ביוטק ומדע.
אנו מאמינים כי המשאבים חסרי התקדים המושקעים במערכת החינוך - פורמלית ומשלימה כאחד - וכן בפעילות התרבותית המגוונת בעירנו, יהוו גם הם זרז להתבססותם בעיר של רבים- בני העיר ומחוצה לה. הצטרפותה של ירושלים לתוכנית הבינלאומית LAB כחלק מפורום ערים המתחייבות לקידום הטבע העירוני בשולי העיר ובתוכה, היא ביטוי סמלי נוסף לתפישה כי לצד ההתחדשות והבנייה נשמרת מחויבותנו לסביבה ולאיכות החיים של תושבינו. קידומם של שבילי הליכה, שבילי אופניים והרחבת הרכבת הקלה, ממחיש עקרון זה. אני קורא לכולם, להצטרף ולהיות חלק מהמהפכה הפוקדת את ירושלים בשנים האחרונות. אני בטוח כי גם אתם תיווכחו עד מהרה עד כמה קל להתאהב, להשקיע ולהשתקע בעירנו, שאין שניה לה בעולם.
            ,משה ליאון
ראש עיריית ירושלים
כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים