גבעתיים

גבעתיים תחגוג בקרוב 100 שנים להיווסדה, ועומדת בפני תהליך מקיף של התחדשות עירונית. שנים רבות התקיימו בגבעתייםמהלכי התחדשות שהתבססו בעיקר על ביקושים בשטח, ללא מסגרת אסטרטגית ארוכת טווח. תכנית המתאר החדשה של גבעתיים גובשה תחת עוגני תכנון מסודרים, תוך שמירה על צביון העיר והתשתיות הציבוריות, שימור ערכים סביבתיים ומתן מענה לצרכים הקשורים לדיור, תחבורה, חינוך ותעסוקה.

תכנית המתאר של גבעתיים מקדמת עקרונות תכנוניים חשובים לשמירה על איכות החיים בעיר, בהם שמירה על השטחים הירוקים, הוספת שטחים חומים )שטחי ציבור לטובת הכלל(, הוספת מוסדות חינוך, יצירת מרחבים נוחים ובטוחים להולכי הרגל, הרחבת התשתיות לתחבורה ציבורית ותוספת משמעותית של שטחי מסחר ותעשייה.לצד הצורך בשדרוג ופיתוח המרחב הציבורי, אנו רואים לנגד עינינו חשיבות לשימור האופי הייחודי של העיר כפרבר איכותי וירוק בלב המטרופולין.
תכנית המתאר שלנו מבטיחה התחדשות עירונית באמצעות חידוש תשתיות ושיפור איכות החיים לטובת התושבים. עלינו להקפיד על איזון נכון בין שימור הערכים המקומיים הקיימים לבין הצורך לחדש ולענות על צרכי הדיור בהתאם לגידול של האוכלוסייה בישראל.
                 רן קוניק
ראש עיריית גבעתיים
כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים