קריית אונו

לפעמים המציאות מתדפקת על הדלת ומלמדת אותנו מה באמת חשוב בחיים. הריחוק החברתי והסגר הביתי שחווינו בשנה האחרונה, הזכירו, אני מאמין לכולנו, כמה חשוב לגור בבית נעים, בטיחותי ונוח, בסביבה ירוקה ובעיר עם שכנים ושירותים מצוינים, כזו שיש בה הכול. למזלנו, העיר קריית אונו לא הייתה צריכה את הקורונה כדי להבין את כל זה. זאת הסיבה שהעיר נמצאת בעיצומה של מהפכה כחלק ממדיניות התחדשות עירונית ארוכת טווח שפניה לקדמה. זאת הסיבה ששמה של העיר הולך לפניה בתחום ההתחדשות, ולמעשה כבר אפשר לראות חלק מהתוצאות בשטח.
בהובלה שלי, כבר ב- 2014 נקבעה מדיניות להתחדשות עירונית ותכנית האב יצאה לדרך. בתוך כך, העירייה הקפידה על שלושה היבטים לכל אורך הדרך – ללמוד, לחדש ולהתחדש: ללמוד את התושבים והעיר, על צרכיהם, להסתכל קדימה וללמוד גם מאחרים ובעיקר להתקדם בלי להפקיר את הישן. לפעמים החדש, הוא זה שעוזר לישן, וכך, גם הארנונה העסקית, שחסרה כל כך לעיר, תכנס ותאפשר להגדיל ולהרחיב את  סל השירותים לתושב.בנייני משרדים ומתחמי קניות פתוחים בפאתי העיר, מופעים ובילויים, חנויות ובתי קפה בשדרה המרכזית, בניינים אסטטיים ובטוחים במרכז העיר שמאפשרים לכל דייריהם לחיות בשמחה ובכבוד.
תחבורה אלטרנטיבית לרכב, שבילי אופניים, מרכזי ספורט, פארקים חדשים, עיר שוקקת חיים ובעיקר עיר של אנשים, של קהילה. כך אני רוצה לראות את קריית אונו, זה הכיוון שמנחה אותי מאז ומעולם ואני מקווה, שכשנצא מהגבלות הקורונה, התושבים ייהנו יותר ממה שקיים בעיר כבר עכשיו בכל התחומים.
                ,ישראל גל
ראש עיריית קריית אונו
כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים