חיפה

חיפה היא ללא ספק "הדבר הבא". עיר יפהפייה עם נכסים אדירים – הר ירוק, ים שניבט מכל עבר, חופים שאינם מביישים עיר ריביירה, אדריכלות היסטורית נדירה, שכונות שקטות ואיכותיות ומרכז עירוני שעובר תהליכי התחדשות ו־ואדיות ירוקות שמקנות לחיים בעיר איכויות נדירות של טבע. לשיטתנו, עיר היא לא רק נדל"ן.
מעבר למרחב הפרטי החשוב לכולנו, איכות החיים מחוץ לבית חשובה לא פחות: המרחב הציבורי שבו אנחנו חיים – רחובות מוצלים וירוקים, שבילי אופניים, פתרונות חניה, תחבורה ציבורית, שדרות מסחריות המשולבות במרחב קהילתי נגיש וקרוב, ותרבות אמיתית ומגוונת.עיריית חיפה עובדת בימים אלה על כ־ 30 תוכניות אב שיזניקו את העיר קדימה, והן מצביעות על שינוי מגמה ברור.
גם תוכניות לקידום התיירות בחיפה, במקביל לשינויים במסמכי מדיניות העסקים הקטנים, יהפכו אותה בהדרגה לעיר שואבת ומרגשת. כל אלה מקודמים בד בבד עם פעילות נחושה נגד התעשיות המזהמות, שמקומן אינו במרחב העירוני.לחיפה פוטנציאל משמעותי ביותר להיות "עיר שווה",
עיר קוסמופוליטית אמיתית עם שכונות ואוכלוסיות מגוונות, ריחות וטעמים מרגשים, ותחבורה ציבורית מתקדמת הכוללת רכבת תחתית מדליקה ואמיתית, תרבות יוצרת צעירה ואוונגרדית - עיר אירופית עם ניחוח ים תיכוני. אני סבורה שמרבית הצעירים בישראל כבר מבינים: דירה זה הכרחי, אבל זה לא מספיק; איכות חיים נמדדת גם מחוץ לכותלי הבית. את כל אלה יש בחיפה ולמכביר, ועל כל אלה אנחנו עובדים קשה, מתוך מטרה ואמונה מלאה שחיפה תהיה עיר שמציעה חיים עירוניים במדינת ישראל. 
 
 
עינת קליש רותם
ראש עיריית חיפה
כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים