רעננה

בעיר רעננה יישום מואץ של מיזמי התחדשות עירונית. למיזמים אלו יתרונות רבים ברמת נראות העיר וחזותה, שדרוג התשתיות, שיפור איכות החיים, פתרון למצוקת החנייה וכמובן חיזוק המבנים מפני רעידת אדמה. אנו שמים דגש על יצירת פתרונות דיור לדור הצעיר, ופועלים להגדלת היצע הדירות הקטנות. אנו מעודדים ביצוע פרויקטים של בנייה והריסה המקנים ליזמים זכויות בנייה נוספות, ויצירת חניונים תת קרקעיים שיצמצמו את מצוקת החניה.
נכון להיום עומדות על הפרק מספר תוכניות להתחדשות עירונית, הן מכוח תמ"א 38 והן תוכניות בניין עיר. במקביל, אנו מתמודדים על קול קורא של הרשות להתחדשות עירונית למימון תוכנית עירונית כוללת להתחדשות עירונית. לאחרונה אנו מעודדים בעיר בנייה תוך עירוב שימושים, שנועד ליצור מרחב אורבני מאוזן. אנו פועלים ליישום המודל בקריית אתגרים, אזור המסחר וההייטק העירוני, על מנת שיכיל גם מתחמי מגורים לצעירים, חנויות, בתי קפה ומקומות בילוי.
כך אנו מעודדים את צעירי העיר להישאר בה, תוך שהם יכולים גם לעבוד, גם לגור במחירים מוזלים וגם לבלות באותו המתחם – ללא צורך להחזיק רכב ולבזבז שעות בדרכים. רעננה היא מהערים המובילות במדינה ביחס שבין מספר התושבים למספר היתרי הבנייה שהונפקו לתמ"א 38 .בהובלת אגף ההנדסה, אנו פועלים בשקיפות מלאה מול תושבי העיר כמו גם מול היזמים והקבלנים, ואף מעניקים להם ייעוץ וליווי מקצועי עוד קודם הגשת הבקשות. כוועדה מקומית עצמאית, על פי חוק התכנון והבנייה, נהנית רעננה ממתן שירות יעיל ומהיר לתושבים בתחום הרישוי והתכנון. כמי שעומד בראש הוועדה, אני פועל לקידום תהליכים והסרת חסמים ולייעול הבירוקרטיה. לרווחת התושבים ולמען איכות החיים בעיר נמשיך לפעול למען שימור האיזון בין קיומן של ריאות ירוקות לבין הרחבת יחידות הדיור ופיתוח המרחבים העסקיים כעיר מובילה בישראל.
        חיים ברוידא
ראש עיריית רעננה
כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים