הרצליה

התחדשות עירונית היא כיום אחד ממרכיבי השינוי והשדרוג של המרחב הציבורי בערים בישראל, והינה מדיניות משמעותית לפיתוח פניה של העיר הרצליה. נראה שאין כמעט עיר בארץ שלא נהנית מבניינים חדישים ומשודרגים שעברו תמ"א 38 או פינוי-בינוי, ולצידם כאלה שנמצאים בשלב כלשהו של התהליך. תנופת ההתחדשות הזו היא סם חיים לעיר שרוצה לשפר את איכות המגורים של תושבי העיר, כמו גם להשאיר בה את בני ובנות העיר ולהביא אליה תושבים חדשים. מתוך כך, הוקמה בהרצליה בשנת 2019 ,המינהלת להתחדשות עירונית שמטרתה לקדם, ליזום וללוות תהליכי תכנון עירוני, תוך מתן דגש על תהליכים חברתיים.
אנו שמים דגש רב על פיתוח המרחב הציבורי, פיתוח הקהילה והמרקם העירוני הבנוי, בראיה כוללת ובמטרה לקדם פיתוח עירוני איכותי והוליסטי של העיר הרצליה. באופן זה, התחדשות עירונית יכולה לחזק את פיתוח העיר, לחזק את כלכלת העיר, להעצים את שטחי הציבור ולחזק את הפעילות האנושית ברחובות העיר. הרצליה מקדמת עשרות מתחמי פינוי-בינוי לצד בניה חדשה. יחד עם זאת, אנו מקפידים לבצע זאת באופן מידתי ובשיתוף מלא של תושבי האזור.
קידום בנייה חדשה בעיר יתבצע רק במקומות שבהם ישנן תשתיות חדשות, כגון: תחבורה, מוסדות חינוך, מבני ציבור, מים, חשמל ועוד. בעיניי, חזון של פיתוח וקידמה יחד עם תכנון מקצועי, שיתוף התושבים והובלה מתוך הסכמה - הוא השילוב הנכון כדי שנהיה מוכנים וערוכים בצורה הטובה ביותר לאתגרים וליעדים האורבניים של השנים הבאות.

          ,משה פדלון
ראש עיריית הרצליה
כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים