רמת גן

 

דבר ראש העיר

רמת-גן היא עיר פורצת דרך בתחום ההתחדשות העירונית. בשנה שעברה חתמנו על הסכם הגג - רמת-גן 2030 ,בהיקף כולל של כ-4.1 מיליארד ₪. מדובר בהסכם היסטורי עבור רמת-גן שכולל תוכנית לפיתוח תשתיות ובינוי אסטרטגי לעשור הקרוב לעיר רמת גן עבור השכונות החדשות במזרח העיר וכן תוכנית התחדשות עבור השכונות הוותיקות.

עיריית רמת-גן יזמה תוכנית )תב"ע( להקמת קריית חינוך, כחלק מהסכם הגג 2030 ,הכוללת תיכון חדשני, בית ספר תבוני ייחודי, אשכול גנים, שטחי ציבור פתוחים ומתחמי מגורים – שכולם יחד מהווים שכונה חדשה. המיזם נמצא בשלב סיום עבודות הפיתוח ולקראת חודש ספטמבר 2022 ,תסתיים הקמת בית הספר התבוני ואשכול גני הילדים. קריית החינוך צפויה להיות מרכז החינוך הראשון בישראל הכולל בתוכו חמישה עולמות תוכן ייחודיים, המאפשרים לתלמידים להתחזק בתחומים המעניינים אותם- ספורט, מדעים, הומניסטיקה, סביבה או אמנויות. בתכנונה הושם דגש על חשיבות רבה לגיוון, גם מבחינת הרכב האוכלוסייה, גם מבחינת רמתם הפדגוגית של התלמידים וגם ברמה החברתית.

בנוסף, אנו מקדמים את המיזם להקמת מתחם הבורסה ליהלומים שיכלול שלושה מגדלים, הגבוה מהם בן 120 קומות, אליו יתווספו שני בניינים של 88 ו-77 קומות. לפי התכנון המתגבש בוועדה לתשתיות לאומיות, צפויה לקום בקרבת מתחם הבורסה גם תחנת מטרו. תכנית זו הולכת לשנות את רמת-גן ברמה הכלכלית והאסטרטגית בכלל ותייצב אותה כבירת העסקים של ישראל.

אנו פועלים במרץ בשביל להפוך את העיר רמת-גן למרכז תרבות וספורט שוקק חיים עם הקמת מתחם הכושר הגדול בישראל בפארק הלאומי רמת-גן, מתחם רכיבת סוסים, מגרשי כדור-עף והקמת מתחם סקייטפארק, גם כן בפארק הלאומי. בנוסף, אנו פועלים לחידוש המוזיאון לאומנות ישראלית שצפוי להיות אבן שואבת לשוחרי אומנות ופיתוח שביל יהונתן לאורך הירקון. ברמת גן פועלת האקדמיה למשחק 'בית צבי' וכן מכללת שנקר בית הספר לעיצוב. בימים אלו נבחנת האפשרות להקמת מרכז הסקווש העירוני הראשון של רמת-גן בקריית קרניצי, מתחם בגודל של 1650 מ"ר שיכיל שישה מגרשי סקווש.

רמת-גן תמשיך לחתור אל מדיניות של התחדשות עירונית ובנייה בעלת שימושים מעורבים ובתקנים מחמירים של שימור ותקנים ירוקים שיחדיו, ישרתו את התושבים ברמת המסחר וברמת המגורים.
                                                                                                                                                                                                             כרמל שאמה הכהן
                                                                                                                                                                                                                                  ראש עיריית רמת-גן

כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים