לוגו מדד

חולון

http://madadtama38.globes.co.il/index.php?module=Pages&pagenum=82

חולון

חולון מקדמת בשנים האחרונות תהליכי התחדשות נרחבים, מתוך מחשבה על רווחת תושבינו בהווה ובעתיד. מטרתנו לאזן בין אינטרסים לבין צרכים ולכן, גיבשנו אסטרטגיה ברורה, שמתאימה לתנאים הייחודיים שלנו, שבאה לידי ביטוי בתוכנית המתאר שקודמה ושהוגשה לוועדה המחוזית, בתוכנית ההתחדשות שמופקדת בימים אלה ובתוכניות מתאר ומפורטות אחרות שמקודמות בכל העיר.
 תוכניות אלה יגדילו את מצאי המגורים ויוסיפו מקומות עבודה בעיר, הודות לתכנון שמבוסס על תפיסת עיר רשת רב-מוקדית, לפיה מיוצרים מוקדים משתנים, שמחזקים ומעבים את הרחובות הראשיים, שנשענים על מערכות תחבורה עתירת נוסעים ומאפשרים התחדשות מתונה בשכונות, תוך שמירה על האופי החולוני.
בנוסף, מפותחת בחולון מערכת הסעת המונים ותחבורה ציבורית ענפה ומוקמים נתיבי תחבורה ציבורית, שבילי אופניים ורכבת קלה וכן אושרו התוכניות למטרו. התחדשות עירונית, לתפיסתנו, כוללת את כלל השימושים והשירותים בעיר: מגורים, תעסוקה, תעשייה, שטחים פתוחים ומבני ציבור, תוך מתן דגש לנושאי איכות, מרחב ציבורי, סביבה וקיימות.
לכן, גיבשנו תוכניות להתחדשות ומסמכי מדיניות לאזורי המגורים הוותיקים, לאזור התעסוקה ולשטחים הפתוחים שקושרים בין האזורים, כך שהיוזמות מקודמות בראייה כוללת, שנותנת מענה רחב למגוון פעילויות ושימושים, תוך שמירה על הבסיס הכלכלי ועל איכות החיים העירונית.
תוכנית ההתחדשות העירונית, שנמצאת לקראת אישור, מאפשרת התחדשות לכל מגרש בעיר במסלולים שונים של חיזוק ועיבוי המבנה הקיים, הריסה ובנייה או תוכנית מתחמית לפינוי-בינוי. האפשרויות מגוונות ומותאמות ביחס למיקום הפרויקט במרחב, קרבתו למערכת הסעת המונים ועוד, גם היקף הפרויקטים משתנה בהתאם לכך וביחס לתועלות הציבוריות שבכל פרויקט.
אני מזמין את העוסקים במלאכה ללמוד את מדיניות העיר ואפשרויות הפיתוח בה, ליזום ולממש ובכוחות משותפים להצמיח יחד איתנו את חולון אל המחר.
מוטי ששון
ראש עיריית חולון

כל הזכויות שמורות למרכז הנדל"ן ואתר מדלן 2022בניית אתרים בניית אתרים