אזורים

חברת אזורים הוקמה ב־ 1964 , ובמהלך השנים הפכה לחברה שפועלת ברחבי הארץ מצפון ועד דרום. בעל השליטה בחברה כיום הוא איש העסקים הרשי פרידמן. החברה נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב, ובעלת הון עצמי של כ־ 1.2 מיליארד שקל. כל אלו מעידים על יציבותה, על חוזקה ועל האיתנות הפיננסית שממנה היא נהנית, ובעקבות כך - גם לקוחותיה הרבים בישראל וברחבי העולם. אזורים יוזמת ובונה פרויקטי נדל"ן, בעיקר לצורכי מגורים, ופעילה זה כמה שנים גם בעולם ההתחדשות העירונית. אחד מהעקרונות הבולטים של החברה, המתבטא בכל פרויקט שלה, הוא יצירת קהילה סביב מתחם המגורים ושותפות מלאה עם הדיירים, מתוך השקפה לפיה הבית הוא הרבה יותר ממקום המספק קורת גג: הוא מקום להכיר, להתחבר וליצור סביבה משותפת.
  • פרוייקטי
    פינוי בינוי

  • 3
  • 8
  • 1,371
  • 5,478

רון אבידן
מנכ"ל

משה קורן
סמנכ"ל פיתוח עסקי והתחדשות עירונית

שלי יוסף גרין
מנהלת תחום פינוי בינוי ותמ"א

נהוראי טל
מנהל פרויקטים

רועי גלעד דורון
התחדשות עירונית - מנהל

חנן בינסקי
שמאי חברה

סופיה אלדור
אדריכלית יועצת להתחדשות עירונית

התחדשות עירונית: להשקיע במנוע רב־עוצמה
משך שנות פעילותה, חזתה החברה בתהליכים רבים שהתרחשו בעולם הנדל"ן והייתה שותפה להם בעצמה. הדרך שעברה מאפשרת לה להבין ולקלוט שינויים בענף כבר בראשית דרכם, ולהתאים את פעולותיה לטובתה ולטובת לקוחותיה. אחת הדוגמאות המרכזיות לכך היא כניסתה של החברה לתחום ההתחדשות העירונית, עם נכונות  להשקעת משאבים רבים מצידה בתחום.

לאנשי אזורים ברור כי תחום ההתחדשות העירונית הופך אט־אט למנוע צמיחה חשוב בענף הנדל"ן הישראלי, בייחוד בימים אלו, המתבטאים בהאטה מבחינות רבות. בכוחה של תוכנית המתאר החדשה להביא להתחדשות של שכונות שלמות, לשיפור סביבת המגורים והתשתיות ולניצול מיטבי של הקרקע היקרה והמבוקשת כל כך. 

בהתאם לכך, הקימה החברה את חטיבת ההתחדשות העירונית, אשר אחראית כיום על כ־ 25 פרויקטים במקביל, שנמצאים בשלבי תכנון וביצוע כאלו ואחרים. סך כל יחידות הדיור המתוכננות בפרויקטים אלו הוא יותר מ־ 10,000. הפרויקטים מתבצעים באזורי הביקוש המובילים, בערים כמו תל אביב, רמת גן, ירושלים, חיפה, הרצליה, בת ים, גבעת שמואל ונתניה.
אחד הפרויקטים הראויים לציון בהקשר זה הוא פרויקט 'אזורים גן יהוד־מונסון' – פרויקט בתהליך של בינוי־פינוי בסמוך לפארק העצמאות בעיר, אשר ייחודו בבניית מגדל אחד תחילה, שבו אוכלסו דיירי המבנים הישנים, ורק לאחר מכן הריסה של המבנים הישנים הראשונים. כעת מתנהלות העבודות להקמת המגדל השני, ובסיומן ייהרסו יתר המבנים במתחם. פרויקט זה הוא דוגמה ליכולות הביצוע הגבוהות של החברה, המאפשרות לה להוציא אל הפועל גם מיזמים מורכבים.

יציבות ואמינות הן מילות המפתח
תחום ההתחדשות העירונית ידע לא מעט קשיים עד שהגיע למצב הנוכחי, של יציבות יחסית וכניסת שחקנים גדולים לתחום, כדוגמת חברת אזורים. המגמה הזו, שצפויה להימשך גם בשנים הקרובות, תבטיח שעוד ועוד פרויקטים 'על הנייר' יהפכו למציאות בשטח, משום שמאחוריהם עומד גוף בעל יכולת אמיתית להוציא את התוכניות אל הפועל. 

זו אחת הבשורות החשובות שמביאה עימה אל עולם ההתחדשות העירונית חברת אזורים - חברה שכבר הקימה אינספור פרויקטים בכל רחבי הארץ, שיודעת כיצד להתמודד עם אתגרים שונים בתחום הנדל"ן, שמבינה את מקומם החשוב והמרכזי של הדיירים בכל פרויקט ופרויקט ושמחזיקה ביכולות ביצוע שרק מעטים יכולים להתגאות בהן. עניין זה כבר בא לידי ביטוי בשטח, בפרויקטים מתהווים. לצד כל אלו, מתודת העבודה המסודרת שבה נוקטת החברה במשך שנים - ושיעילותה מוכחת בפועל גם בפרויקטים במסגרת תמ"א 38 - מבטיחה כי כל פרויקט, מורכב ככל שיהיה, יזכה למענה המקצועי המדויק ביותר מצד אנשי החברה. 

לצד זה, חברת אזורים ממשיכה לאורך הדרך לשים את הדייר בלב העשייה, לדאוג שכל צרכיו ובקשותיו ייענו ולקיים איתו קשר רציף, קרוב ואישי בכל שלב משלבי הפרויקט. כידוע, פרויקטים להתחדשות עירונית הם פרויקטים מאתגרים גם מבחינת הדיירים. הניסיון של אנשי החברה והעבודה הרצופה לאורך השנים מול אלפי לקוחות, מבטיחה שגם בתחום ההתחדשות העירונית יזכה כל דייר ליחס החם שהוא ראוי לו. 

פרויקטים מובילים של אזורים במסגרת התחדשות עירונית
■ שיכון ויצמן, הרצליה – פרויקט פינוי־בינוי בהיקף גדול, הכולל תכנון של שכונה שלמה. בניית 1,843 דירות חדשות, במקום 576 דירות כיום. התוכנית אושרה לתוקף בתנאים, ובימים אלו מושלמים התנאים לקראת אישורה הסופי.
■ השבטים, בת ים – פרויקט פינוי־בינוי גדול באחת הערים 'המתחדשות' ביותר בישראל. בניית 714 דירות חדשות, במקום 144 דירות כיום. הפרויקט עם תב"ע בתוקף ומקודמת עבורו בקשה להיתרים.
■ 'שער העיר', גבעת שמואל - בניית 367 יח"ד, במקום 112 דירות קיימות. הפרויקט עם תב"ע בתוקף ומקודמת עבורו בקשה להיתרים.
■ 'אזורים גן יהוד־מונסון' - שלב ב' בפרויקט המדובר ביהוד הוצא למכירה ובדרך להשלמתו, בעוד שלב א' אוכלס ביולי 2017 . בסיום העבודות יכלול הפרויקט 182 יח"ד חדשות.
■ שכונת נווה דוד, חיפה - פרויקט פינוי־בינוי ענק, שצפוי לחדש את פני השכונה כולה. במתחם ייהרסו 219 יח"ד וייבנו 1,212 יח"ד חדשות. הפרויקט אושר בתנאים ונידון בוועדת התנגדויות לקראת אישור התוכנית.
■ סוקולוב־ויצמן, נתניה - פינוי־בינוי, הריסת 62 יח"ד ובניית 264 יח"ד ומסחר. הפרויקט עם תב"ע בתוקף.
■ בארי־ויצמן, נתניה - פינוי־בינוי, הריסת 72 יח"ד ובניית 292 יחידות חדשות. הפרויקט עם תב"ע בתוקף.
■ שכונת רמת הרצל, נתניה - מתחם פינוי־בינוי אשר חולש כמעט על שכונה שלמה. במסגרתו יפונו 153 יח"ד וייבנו 650 יח"ד.
■ פרויקט רמת השרון - פרויקט יוקרתי במערב רמת השרון, שבמסגרתו ייבנו 220 יח"ד במקום 108 דירות קיימות.

מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם

או חייגו -
03-5632773
כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים