תמר אברהם שמאות מקרקעין

תמר אברהם היא שמאית מקרקעין ומשפטנית זה כ־ 30 שנה, והינה אחת השמאיות הבכירות בענף הנדל”ן כיום. בשלושת העשורים האחרונים סיפק משרדה שירותים לכל סוגי השחקנים המעורבים בשוק הנדל”ן הישראלי: במגזר הציבורי - רשויות ממשלתיות כמו השמאי הממשלתי הראשי, רשות מקרקעי ישראל, משרד האוצר, ורשויות מקומיות - עיריות, מועצות מקומיות; במגזר הפרטי - יזמים, בעלי נכסים, עורכי דין, חברות ציבוריות, דיירים בפרויקטים של תמ”א ופינוי בינוי ועוד.

תמר אברהם
שמאית מקרקעין בכירה ובעלים

“אני אוהבת את תחום הנדל”ן ועובדת מתוך עניין רב. שמאות מקרקעין היא מומחיות המשלבת כמה תחומים: ידע במשפטים - דיני תכנון ובנייה, דיני קניין ומיסוי מקרקעין; ידע בכלכלה - הבנה בהתנהגות שוק וניתוח עסקאות ותשואות; ידע בבנייה ושיטות בנייה; ויכולת לשלב בין כל התחומים הללו, כדי לתת ללקוחות שלי את הכלים הדרושים להם להצליח ולקבל את ההחלטות הטובות ביותר. העבודה משלבת סיורים בכל הארץ, מפגש עם אנשים והשתתפות בתהליכים מרתקים”, אומרת אברהם.

המשרד שם דגש מיוחד באיכות העבודה ובקשר האישי עם הלקוח - כל עבודה נערכת בליווי אישי של תמר עצמה, מתוך כוונה לתרום מהידע והניסיון העצום שרכשה במהלך קרוב ל־ 30 שנה. “הדבר החשוב ביותר זו המוטיבציה שלי, או הכוח המניע, קודם כול - לעזור ללקוחות שלי, לתת להם כלים לקבל החלטות טובות שיהוו מנוע צמיחה עבורם. העובדה שאני עובדת עם כל סוגי השחקנים הקיימים בתחום הנדל”ן מאפשרת לי היכרות של 360 מעלות בשוק, המעניקה לי יכולת וכלים לתת את הפתרון הטוב ביותר לכל לקוח. למשל, העובדה שאני נותנת שירותים לרשויות מקומיות מאפשרת לי לעזור ללקוחות פרטיים שזקוקים לערור על שומת היטל השבחה, לקדם תוכנית בניין עיר ולבצע בדיקת היתכנות כלכלית למיזם שהם רוצים לקדם. אני מתמחה גם בייצוג הלקוח בישיבות בוררות או שומה מכרעת, השתתפות במו”מ, עמידה בבית המשפט ועמידה בחקירה בתיק שבו נתתי חוות דעת מומחה”.
“הדבר שמניע אותי בעבודה - אנשים”
“הייתי מעורבת בפרויקטים גדולים, כגון נמל ת”א, פינוי־בינוי גדול בצפון ת”א, הכנת טבלאות איזון לשכונה בת כ־ 2500 יח”ד, ייצוג רשויות מקומיות בתביעות ירידת ערך נכסים במאות מיליונים עקב סלילת כבישים, בדיקת היתכנות כלכלית לשכונה חדשה במרכז על קרקע בשווי מאות מיליוני שקלים ועוד. אבל אני דווקא אוהבת לזכור את העזרה לאנשים הבודדים שמתקשים להתמודד עם סוגיות שונות הקשורות לנכס בבעלותם. אלו שהם לא טייקונים בנדל”ן. הסיוע שלי הוא בשבילם עניין קיומי. למשל, פעם פנתה אליי אישה שהדבר היחיד שהיה לה זו מחצית דירה ישנה שנמכרה, והעירייה דרשה ממנה היטל השבחה. היא שלחה לי את השומה ולאחר שקראתי אותה בעיון, הצעתי לה פשוט לבקש פטור המגיע על דירת יחיד עם שטח של עד 140 מ”ר. אחרי יומיים היא התקשרה אליי מאושרת עד הגג והודתה לי. היא אמרה שהעצה שלי הצילה אותה, כי חוץ מאותה מחצית דירה, אין סיכוי שיהיה לה סכום כסף משמעותי בחיים. היא הייתה בהלם שהעצה הזאת לא עלתה לה כסף”.
“אנשים. זה גם הדבר שמניע אותי בעבודה עם דיירים בהליכים של תמ”א 38 או פינוי־בינוי. בסופו של דבר מדובר כאן באנשים שזו סביבת החיים שלהם, והיא עומדת בפני שינוי טוטאלי. לפעמים מדובר בדירה היחידה שיש לאדם, והוא מתגורר בה עשרות שנים, ולעיתים אלו אנשים שהשקיעו את כל כספם בנכס שיהווה ביטחון עבורם לעת זקנה. אני מבינה את גודל האחריות המוטלת עליי להביא את הפרויקט לחוף מבטחים, לטובת כל הצדדים”.

מלאו פרטים ובעל המקצוע יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6325520
כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים