רייסמן-גור, משרד עורכי דין

משרד רייסמן־גור ושות' הוא משרד בוטיק עם צוות צעיר ומסור, המציע ללקוחות ידע מעמיק, ניסיון והצלחה מוכחת בהובלת פרויקטים של התחדשות עירונית, עסקאות קומבינציה ופעילות בתחום התכנון והבנייה.

עמיר רייסמן
עו"ד, שותף

מורן גור
עו"ד, שותף

המשרד רושם יותר מ־80 פרויקטים של התחדשות עירונית אשר הושלמו, נתון מרשים המציב אותו בין המשרדים המובילים בתחום בישראל. נכון להיום המשרד מלווה עשרות פרויקטים נוספים של התחדשות עירונית ברחבי הארץ. המשרד אף היה אחד מהמשרדים החלוצים בתחום ההתחדשות העירונית. כבר בשנת 2005 זיהה עו"ד עמיר רייסמן, מייסד המשרד, את הפוטנציאל העצום של תוכנית תמ"א 38 הטרייה, והחל לפתח את התחום. כבר ב־2006 ליווה רייסמן פרויקטים ראשונים של התחדשות עירונית ברמת גן. 

בשנת 2010 הצטרף לרייסמן עו"ד מורן גור, המתמחה בתכנון ובנייה ובשמאות מקרקעין. כיום מנהלים השניים את משרד רייסמן־גור בהצלחה רבה, ומובילים אותו לצמיחה יציבה. 

השותף הטרי במשרד הוא עו"ד מאיר דויטש, שהחל כמתמחה במשרד וצבר ניסיון ומקצועיות המוכרים בקרב גורמים רבים בענף ההתחדשות העירונית. על רקע היקף העבודה הצומח והביקושים הגוברים לשירותי המשרד בתחום ההתחדשות העירונית, גדל מספר העובדים במשרד במאות אחוזים בשנים האחרונות. צוות העובדים מונחה על ידי עקרונות היסוד של משרד רייסמן־גור: חתירה למצוינות וחשיבה יצירתית מחוץ לקופסה למען הגשמת הפרויקטים, גם אם ישנם קשיים בדרך.


ליווי מקצועי לאורך כל הדרך בהתחדשות עירונית - עבור דיירים ויזמים
משרד רייסמן־גור מעניק מעטפת שלמה של ליווי מקצועי הן לדיירים והן ליזמים בתחום ההתחדשות העירונית - החל בשלב הראשוני של חוות דעת וניתוח הפרויקט ועד לייצוג בפני ועדות משנה להתנגדויות, ועדות ערר לתכנון ובנייה ועוד. צוות המשרד הצעיר מציע שילוב בין רעב גדול ומבט קדימה, לבין ניסיון רב וידע מעמיק. עורכי הדין של המשרד עוסקים אך ורק בתחום ההתמחות שלהם, כך שהלקוחות נהנים מיחס אישי ומהיר מצוות מוכשר ומקצועי. 

למשרד ניסיון רב בכל תחומי המשפט האזרחי־מסחרי, עם התמקדות בייצוג יזמים ובעלי זכויות בבתים משותפים בפני המפקח/מפקחת על המקרקעין בתביעות לאכיפת הסכמים שבסיסם בתוכנית תמ"א 38. המשרד מלווה את הצדדים בהתאם לחוק המקרקעין. 

נוסף על כך מתמחה המשרד בנדל"ן מסחרי, לרבות עסקאות מקרקעין, דיני תכנון ובנייה, צווי הריסה, הכנת תב"ע וייצוג מול ועדות התכנון, ובנדל"ן פרטי. המשרד עוסק בפעילותו השוטפת ביחסי קבלן־דייר, מבחינת ייצוג רוכשי דירות מקבלן, תביעות ליקויי בנייה, הסכמי מכר, הסכמי שכירות וכו'.


תקדימים בתביעות נגד סרבנים
משרד רייסמן־גור ושות' היה מעורב בפסקי דין הקשורים לתביעות נגד סרבנים בעסקאות תמ"א 38 , שבהם צבר ניסיון בכמה תקדימים: בבניין ברחוב שטרוק בתל אביב, למשל, התובעים עתרו לאכוף על הנתבעים (הדיירים הסרבנים) את ההסכם שנחתם ביניהם במסגרת תוכנית תמ"א 38. המפקח נעתר לתביעת הדיירים והחברה היזמית, ואישר את ביצוע העבודות. מדובר בפסק דין ראשון מסוגו שבו התקבל אישור המפקח על המקרקעין להריסת מרפסת של מתנגדים, אשר נסגרה בעבר שלא כדין. בפסק הדין התקדימי קיבל המפקח את טענות התובעים, הורה להמשיך בפרויקט ואף חייב את הנתבעים בהחזר הוצאות שכ"ט ואגרת תביעה לתובעים. 

מקרה נוסף בו המשרד היה מעורב הוא ברחוב איינשטיין 25, רמת גן, שם עתרו הדיירים לאכיפת הסכם תמ"א 38/2 (הריסה ובנייה) שנחתם בין הצדדים. מדובר בפסק דין ראשון בתביעה נגד סרבנים בתמ"א 38/2 במקרה שבו בידי התובעים היה הרוב החוקי הנדרש להריסה. בפסק הדין קיבלה המפקחת את טענות התובעים והורתה להמשיך בביצוע הפרויקט, ואף חייבה את הנתבעים לשלם החזר הוצאות שכ"ט ואגרת תביעה לתובעים.

מלאו פרטים ובעל המקצוע יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-5555055
כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים