הרטבי בורנשטיין בסון ושות’, משרד עורכי דין

משרד הרטבי־בורנשטיין־בסון ושות' מתמחה בנדל"ן, והוא ממשרדי עורכי הדין הוותיקים בייצוג בתחום ההתחדשות העירונית בישראל - החל בשלב הרעיוני ועד בנייה ומכירה, תוך שיתוף פעולה עם מתכננים ויועצים, רשויות תכנון ועוד. המשרד טיפל בפרויקטים רבים וגדולים בני אלפי יח"ד, לצד כאלו הכוללים מבני תעשייה ומבנים מסחריים, וניהל הליכים משפטיים מורכבים בנושאי מקרקעין. ההתמחות המקיפה בזירת הנדל"ן מקנה למשרד יכולת יוצאת דופן לפעול מתוך ראייה אינטגרטיבית, ולנהל תיקים מורכבים במיוחד. המשרד נוסד ב־ 1996 על ידי עורכי הדין הרטבי, בורנשטיין ובסון, שהיוו חלק עיקרי ממשרד סוכובולסקי־הרטבי, והוא מונה כיום 18 עורכי דין (שותפים ושכירים), מתמחים, מומחים לרישום מקרקעין וצוות מנהלי.

מירה בורנשטיין
עו"ד שותפה, מייסדת

חגי מידן
עו"ד שותף

אברהם בבג’נוב
עו"ד שותף

יוסי קליין
עו"ד שותף

המשרד היה בין הראשונים לפעול בתחום ההתחדשות העירונית, עוד ב־ 2001 , אז השותפה עו"ד מירה בורנשטיין זיהתה את הפוטנציאל של הנושא החדשני והבלתי מוכר. כיום מרוכז הטיפול בתחום על ידי עו"ד בורנשטיין ועו"ד חגי מידן. "בתחילת הדרך היזמים לא הבינו את הפוטנציאל, ולא גילו להיטות להיכנס לפרויקטים שכאלו. התמקדנו אז והיום בעיקר בייצוג בעלי דירות. בהמשך הצטרפו לפעילות הענפה חברות נדל"ן, ובכללן חברות שאותן אנחנו מייצגים באופן קבוע", אומרת עו"ד בורנשטיין, המשתתפת בקביעות בפורומים העוסקים בתיקוני חקיקה ובהסרת חסמים בתחום ההתחדשות העירונית. נוסף על כך, שותפי המשרד עוסקים בימים אלה בניסוח 'חוזי מדף' עבור הרשות להתחדשות עירונית, שיהוו מודל בסיס לבעלי דירות. 

המשרד עוסק כיום בעשרות פרויקטי התחדשות עירונית ונותן מענה מקצועי ומקיף ליזמים ולבעלי דירות. המשרד מלווה את בעלי הדירות משלב גיבושם, בחירת היזם, סיכום התנאים העסקיים והמשפטיים, גיבוש חוזה עם היזם, ישיבות עם הצוותים המקצועיים, דיונים בוועדות התכנון, התנגדויות ועתירות מנהליות, ליווי בנקאי, מסירת הדירות והרישום ב"טאבו". חלק מהפרויקטים שבהם מטפל המשרד כבר אוכלסו - ברחוב חרות וברחוב אלוף הניצחון ברמת גן; ואחרים נמצאים בבנייה או לקראת בנייה.


פרויקטים הכוללים ליווי יזם:
2 פרויקטים מקבוצת ים סוף (פפושדו):
■ "לוגאנו יהוד", כ־ 500 יח"ד חדשות, בהן כאלו שכבר אוכלסו.
■ "ארלוזורוב-המתמיד" ברמת גן, בבנייה, 285 יח"ד חדשות.


פרויקטים הכוללים ליווי דיירים:
■ לה־גארדיה 64-68 , ת"א (החברה להתחדשות עירונית וב.ס.ר) - 220 יח"ד, בבנייה.
■ עוזיאל, רמת גן (קרדן) - 150 יח"ד, לקראת בנייה.
■ בן גוריון, גבעת שמואל (החברה להתחדשות עירונית) - 144 יח"ד, לקראת בנייה.
■ בודנהיימר, ת"א (העיר החדשה) - כ־ 90 יח"ד, לקראת בנייה.
■ יהודה הלוי, יהוד (לוזון) - 216 יח"ד, בבנייה.
■ נחלת יצחק, ת"א (שיכון ובינוי) - 160 יח"ד, לקראת בנייה.
■ רקנאטי, רמת אביב (אשדר) - 198 יח"ד, בבנייה.
■ דרך השלום, ת"א (אשדר) - 564 יח"ד, לקראת בנייה.
■ ההסתדרות, גבעתיים (קבוצת אביב) - 135 יח"ד, לקראת בנייה.
■ תש"י, רמת גן (רוטשטיין) - 57 יח"ד בבנייה.
■ רוקח, רמת גן (ישראמיש) - בבנייה.
■ לוחמי סיני, רמת גן (בית וגג) - בבנייה.
מדובר בתהליך ממושך ומורכב, המצריך התייחסות להיבטי משפט שונים, בכללם דיני חוזים, תכנון ובנייה, מיסוי ועוד. תפקיד המשרד הוא לנהל את התהליך בדרך הנכונה והיעילה ביותר, תוך התייחסות פרטנית לנתוני הפרויקט, לנושאים אישיים מצד בעלי הדירות ולגיבוש הסכמות בין מספר גדול של שותפים. בפרויקט לה־גארדיה, למשל, יושם מודל חדשני מורכב מבחינה משפטית המשלב פינוי־בינוי עם קבוצת רכישה, על קרקע של רמ"י. 

התחדשות עירונית היא ריצה למרחקים ארוכים. חבלי הלידה לא פשוטים ותהליכי ההבשלה ארוכים. היתרון הבולט המשרד הוא ההתמקצעות רבת השנים וההיכרות עם ענף הנדל"ן, וכן העובדה שבכל פרויקט מעורב גם שותף מהמשרד.

מלאו פרטים ובעל המקצוע יחזור אליכם בהקדם


או חייגו -
03-6967272
כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים