החברה להתחדשות עירונית

החברה להתחדשות עירונית הוקמה ב־ 2009 , עוד לפני שהמילים “התחדשות עירונית" הפכו למושג שגור ולתחום נדל"ני משגשג. כבר אז הצליחו מקימיה, טל גולדשטיין ועמי כחלון, לחזות את התנופה האדירה שעל גליה ישעט התחום קדימה. בתוך כעשור הפכה החברה לגורם מוביל ומשמעותי בנוף ההתחדשות העירונית בישראל, תוך שהיא מציבה סטנדרטים גבוהים ובלתי מתפשרים של מקצועיות בשדה מתפתח של פעילות יזמית
  • פרוייקטי
    פינוי בינוי

  • 7
  • 11
  • 929
  • 4,141

טל גולדשטיין
מנכ"ל משותף

עמי כחלון
מנכ"ל משותף

בראש החברה עומדים המייסדים, כחלון וגולדשטיין, המכהנים יחד כמנכל"ים משותפים, ולצידם צוות ותיק ומיומן של מנהלי פרויקטים, עורכי דין, אדריכלים, שמאים ואנשי מקצוע מתחומים רבים נוספים, החוברים יחד לניהול ולהובלה של תהליכי פינוי־בינוי מורכבים. 

טל גולדשטיין, יזם נדל"ן ותיק ומנוסה בעל ניסיון של כ־ 25 שנות פעילות,
ניצב בחוד החנית של מקצועני הפינוי־בינוי בישראל. עמי כחלון, כיום סגן ראש עיריית קריית אונו, הוא מהראשונים בארץ לקידום התחדשות עירונית כפתרון למצוקת הדיור, והיה שותף להקמת מנהלת הפינוי־בינוי הראשונה בישראל. יחד מובילים השניים את הגשמת חזונה של החברה לעסוק ולהתמקצע בפינוי־בינוי, מתוך השקפה כי זו הדרך לחדש ולשדרג את סביבת המגורים של אלפי משפחות במהירות וביעילות, עד כדי יצירת מהפך של ממש בשכונות שלמות.


הישגים חסרי תקדים בענף ההתחדשות העירונית
החברה חתומה על פרויקט הפינוי־בינוי פורץ הדרך NEXT TLV בשדרות לה גווארדיה בתל אביב, שבמהלכו נהרסו שלושה בנייני רכבת, על 72 דירותיהם, ובמקומם נבנים ארבעה בניינים בני 7-9 קומות ובהם 275 יחידות דיור וכן שטחי מסחר. הפרויקט עתיד להתאכלס באוקטובר 2020 , והשפעתו על המרקם השכונתי כבר מורגשת, הגם שבנייתו טרם הסתיימה. עוד מובילה החברה באיזור זה את פרויקט NEXT הטייסים (בשיתוף חברת ב.ס.ר), וכן פרויקט נוסף בשדרות לה גווארדיה 24-28 . פרויקטים אלה, שיחד כוללים כ־ 600 דירות לצד שטחי מסחר וציבור, מצויים בשלבים מתקדמים של הוצאת היתרי בנייה ועתידים לגרום לשינוי סביבתי עצום ולהפיח חיים חדשים בשכונה הוותיקה. 

פעילותה של החברה ניכרת כיום בכמה וכמה אזורים בארץ, אך מכוונת תמיד לאזורי ביקוש עירוניים, שבהם יש צורך במציאת פתרונות יצירתיים להגדלת מספר הדירות בשטחים נתונים. ברבים מהמקרים הפרויקטים מתממשים הודות להצלחתם של מהלכים שהחברה מנהלת מול רשויות התכנון והשלטון המקומי, המביאים לעיתים להישגים חסרי תקדים בענף בהקשר זה צברה החברה הישגים משמעותיים בערים נוספות על תל אביב, ביניהן בת ים, גבעת שמואל, רמת גן, בית שמש וירושלים,  פרויקטים גדולים שמקודמים על ידה בערים אלה נמצאים גם הם בשלבים מתקדמים ולקראת יציאה לדרך. זאת, כשלאורך כל שנות התקדמות הפרויקטים משמשת החברה לבעלי הדירות עוגן רצוף ומשמעותי, ומנהלי הפרויקטים (וגם מנכ"לי החברה בעצמם) מקיימים קשר שוטף לא רק עם נציגויות בעלי הדירות אלא עם כל אחד ואחת מבעלי הדירות הזקוקים למענה או לאוזן קשבת לגבי כל נושא הקשור לפרויקט. 

מאפיין זה של פעילות החברה להתחדשות עירונית נוגע בשורשי קיומה ובעיקרון מרכזי המנחה את התנהלותה, והוא עיקרון בעלי הדירות במרכז. קברניטי החברה השכילו להבין כי בתחום ההתחדשות העירונית בעלי הדירות הם שותפיו האמיתיים של היזם, שכן הם בעלי הקרקע. הם אלו שנמצאים בלב ליבו של הפרויקט, כך שעל החברה מוטל לשמור על ביטחון הנכס היקר ביותר שלהם כערובה לשמירה על ביטחון הפרויקט בכללותו. בעלי הדירות נתפסים בחברה כשותפים לדרך הזכאים - וזוכים לשקיפות מלאה. רצונותיהם וצורכיהם מקבלים מענה אינדיווידואלי, ושיתוף הפעולה עימם הוא הכרחי לצורך הגשמת הפרויקט 

עוצמה, מקצוענות ועשייה אדירה
מקצוענותה ועוצמתה של החברה להתחדשות עירונית באות לידי ביטוי ביכולתה המוכחת לפעול מול רשויות התכנון, ברמה המקומית והארצית, כדי להביא לשינויי תב"עות ולאפשר לפרויקטים להפוך מעוד תוכנית על הנייר למציאות בשטח. מדובר בתהליכים מורכבים וארוכי שנים, הדורשים ידע מקצועי מצרפי אדיר, עבודה מול עשרות גורמים ובעלי זכויות ואינטרסים, ותעצומות פיננסיות ממשיות שמאפשרות את אורך הנשימה ואת הגיבוי הבנקאי ההכרחיים בפרויקטים בסדרי גודל כאלה. בשנים האחרונות קידמה החברה שינוי תב"ע ב־20 פרויקטים ברחבי הארץ, המונים יחד אלפי יחידות דיור ומתקדמים לקראת ביצוע, במסגרת שיתופי פעולה עם חברות בנייה ופיקוח הנדסי בעלות שם בענף הנדל"ן. 

יכולתם של קברניטי החברה לזהות פוטנציאל גבוה לפינוי־בינוי באזורים שונים, והצלחתם לקדם תוכניות מול רשויות התכנון תוך שמירה על רצף עבודה ועל סבך בירוקרטי מינימלי, הביאה גם לחבירה לקבוצת הנדל"ן הירושלמית החזקה ISA GROUP ולהקמת החברה להתחדשות ירושלים. במסגרת זו מקודמות כיום 12 תוכניות בכמה שכונות בירושלים וגם בבני ברק, בהיקף כולל של אלפי יחידות דיור ואלפי מ"ר של מסחר.


פרויקטים נבחרים


כאמור, החברה להתחדשות עירונית מובילה עשרות פרויקטים של פינוי־ בינוי בשלבים מתקדמים. להלן פרטים לגבי אחדים מהם:
* NEXT הטייסים, תל אביב - פרויקט שנמצא בשלבי הוצאת היתר בנייה ולקראת יציאה לשיווק, שבמסגרתו ייהרסו שישה מבני רכבת ברחובות הטייסים 6-10 וברנפלד 10-14 , ובמקומם ייבנו ארבעה בנייני מגורים בני שבע ותשע קומות. בסך הכול יכללו המבנים החדשים 260 יחידות דיור, לעומת 72 יח"ד בבניינים הקיימים.
* הרא"ה 151-153, רמת גן - פרויקט יפהפה שקיבל היתר בנייה בחודש ינואר 2020 ועתיד לצאת לדרך בקרוב. במסגרת הפרויקט ייהרסו שני בנייני רכבת ישנים שבהם 38 יחידות, ובמקומם ייבנו שני בנייני מגורים שבהם 108 יחידות דיור. 
* פרויקט בן גוריון דרום, גבעת שמואל - פרויקט גדול בכניסה המערבית לעיר, ברחוב בן גוריון 2-6 , שם יוקמו שני מגדלים בני 15 קומות ובהם 148 יחידות דיור במקום שלושת המבנים הקיימים שבהם 36 יחידות דיור. הפרויקט נמצא אלו בשלבים מתקדמים של הוצאת היתר בנייה.
* פרויקט רמת לח"י, בית שמש - פרויקט עצום שתוכניתו אושרה בחודש ינואר 2020 על ידי הוותמ"ל, לבניית 1,053 יחידות דיור בעשרה מבנים חדשים בגובה של תשע עד 24 קומות, במקום מבני רכבת משנות ה־ 50 הכוללים 176 דירות בסך הכול.
*  יד לבנים 12-14 , תל אביב - פרויקט מקסים באזור המצוי בתנופת התפתחות, שבו ייהרסו שני הבניינים הקיימים שבהם 25 דירות, ובמקומם יוקם קומפלקס ובו מבני מגורים בני שמונה קומות בלבד. הפרויקט יכלול 168 יחידות דיור.

מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם

או חייגו -
073-7962606
כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים