אלמוג פינוי-בינוי

חברת אלמוג פינוי בינוי קוצרת השנה את פירות ההשקעה שלה במגה־ פרויקטים שהיא בונה ביבנה ובחיפה, זאת לאחר התמקצעות ארוכת השנים שלה בתחום מאתגר זה. הכירו את החברה שפעילותה משלבת תכנון הוליסטי, חזון חברתי ומקצוענות.
  • פרוייקטי
    פינוי בינוי

  • 6
  • 7
  • 1,103
  • 4,494

איציק אמסלם
יו"ר קבוצת אלמוג

יקי אמסלם
מנכ"ל קבוצת אלמוג

אמיר הלר
משנה למנכ"ל

הצורך לקבל את הסכמת מרבית הדיירים בבניין, בשילוב תהליכי תכנון ורישוי ממושכים, המושפעים לעיתים תכופות משינויים רגולטוריים והליכי הבינוי המורכבים, הופכים את הפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית למאתגרים ולארוכי טווח. זו הסיבה לכך שהפעילות בתחום זה מחייבת אורך רוח, חוסן כלכלי וראייה לטווח רחוק. בשנת 2009 נכנסה קבוצת אלמוג לפעילות בתחום ההתחדשות העירונית, באמצעות הקמה של חברה אחות בשם אלמוג פינוי בינוי. בשנתיים האחרונות החברה קוצרת את פירות
ההשקעה הממושכת בפרויקטים השונים, בעקבות התחלת הבנייה והשיווק של הפרויקטים הגדולים "אלמוג יבנה" ו"אלמוג כרמל מערב" בחיפה.


בונים מתוך חזון חברתי
הקבוצה רואה ביישום פרויקטים בהתחדשות עירונית שליחות לאומית ואידיאולוגית, הן בהגדלת היצע הדירות והן בהעצמת השוויון החברתי במדינה והתחדשות מרכזי הערים בה. קבוצת אלמוג היא חברה משפחתית העוסקת בייזום ובביצוע של פרויקטים למגורים ופרויקטים מניבים בהיקף של כ־1,500 יח"ד בשנה, מקריית ביאליק ועד לבאר שבע. החברה נוסדה בשנת 1986 ומאז היא אחת החברות המובילות בתחום. 

אלמוג היא חברה יזמית ומבצעת, המעסיקה צוות מקצועי גדול הכולל: מהנדסים, מנהלי עבודה, עובדי שטח ועובדי משרד מנוסים, המניעים את החברה קדימה. אלמוג פינוי־בינוי, מקבוצת אלמוג, הפכה בעשר השנים האחרונות לאחת החברות הגדולות ביותר בתחום. בצבר הפרויקטים של אלמוג פינוי בינוי נכללות כ־10,000 יח"ד ב־18 מתחמים בשלבי תכנון ורישוי מתקדמים, בתל אביב־יפו, בחיפה, בפתח תקווה, בבאר יעקב, ביבנה, בבת ים, בחולון ובנתניה. אלמוג פינוי בינוי נשענת על המקצוענות והניסיון רב השנים של קבוצת אלמוג כחברה יזמית ומבצעת, ונהנית מחוסן כלכלי ואיתנות פיננסית, המקנה לבעלי הנכסים את הביטחון המלא ביציאה לפועל של הפרויקט, בנייתו, השלמתו והשבחתו של האזור כולו. זאת, חרף האתגרים הרבים הנובעים מהייחודיות של תחום ההתחדשות העירונית. במהלך שנת 2018 החלה החברה בשיווק של פרויקט ALMOG YAVNE ברחוב החרמון ביבנה, הנבנה בשיטה ייחודית של בינוי־פינוי, השונה באופיו מהפרויקטים המוכרים מסוג פינוי־בינוי. מדובר במקבץ קיים של בנייני רכבת ישנים שבהם מתגוררת אוכלוסייה ותיקה, שיהפוך למתחם מגורים מושלם שיכלול חמישה מגדלים חדשים, מודרניים ובטוחים לדיירים. במסגרת קידום התוכנית, ובתיאום מלא עם העירייה, החליטה החברה לעבוד בשיטה של בינוי ופינוי, כך שתחילה היא בונה שני מגדלים על קרקע פנויה, ורק לאחר מכן יעזבו הדיירים את דירותיהם הישנות ויעברו לדירותיהם החדשות. למעשה, הדיירים מוסרים מפתח ומקבלים מפתח לדירות החדשות שלהם, ורק אז ממשיכים לבנות את הפרויקט, וכן הלאה. במסגרת הפרויקט "אלמוג יבנה" נבנות 487 יח"ד, ומתוכן 92 יח"ד אשר יוקצו לדיירים הוותיקים. כל אלו משתרעות על פני חמישה מגדלים בני 23-26 קומות. הבנייה בשיטת בינוי־פינוי הופכת את הפרויקט למורכב וממושך יותר, אך תואמת את החזון החברתי המניע את פעילותה של קבוצת אלמוג. עבודות הבנייה בפרויקט נמצאות בעיצומן; לאחרונה הושלמה בניית החניון התת־קרקעי העצום, והמגדל הראשון החל לטפס למעלה בקצב של כשתי קומות בחודש!
אלמוג פינוי־בינוי שמה לה למטרה לתכנן ולבצע את הפרויקטים על הצד הטוב ביותר, תוך הקפדה מרבית על איכות, שקיפות, בטיחות והקניית ביטחון ואמינות לתושבים במתחמים בהם היא פעילה. לעיתים, חלק מהתושבים מרגישים לא שייכים לצביון החדש של הבניין או השכונה החדשה. באלמוג משקיעים מחשבה ומשאבים כספיים בהגדלת תחושת השייכות של הדיירים הוותיקים, על מנת שלא יעזבו את השכונה וישתלבו בה וכדי שהאינטגרציה החברתית אכן תפעל. כך למשל בפרויקטים שבהם ישנה אוכלוסייה דתית, מתכננים בית כנסת בבניין החדש; או במקרה אחר מרכז מסחרי המשמש גם כמרכז תעסוקה לטובת האוכלוסייה ובשכונות עם רוב של אוכלוסייה מבוגרת אנחנו מתכננים להקים מועדונים לתנועות נוער, כדי ליצור מגע יומיומי בין אוכלוסייה צעירה למבוגרת. 

החזון החברתי של קבוצת אלמוג בא לידי ביטוי גם בפרויקט נוסף, שבנייתו ושיווקו החל במהלך שנת 2019 - "אלמוג כרמל מערב", הממוקם בשכונת נווה דוד בחיפה. מדובר בפרויקט הראשון מסוגו באזור, הנבנה במרחק כ־600 מטרים מקו החוף (אווירי) ויכלול פינוי של 74 משפחות ובנייה של שלושה מגדלים בני 27-30 קומות ו־437 יח"ד, בצומת הרחובות אמציה, שלמה המלך ואסתר המלכה. הפרויקט יחלוש על כ־16 דונם ויכלול פיתוח עשיר, ריאות ירוקות, גינה אקולוגית וגינת ספורט ומשחק אתגרית. 

באוגוסט החולף התקבל היתר בנייה לפרויקט, בספטמבר נהרסו הבניינים הישנים ובנובמבר החלה בניית הפרויקט המורכב והייחודי. בבניינים הוותיקים שנהרסו התגוררה אוכלוסייה שהתרגלה להוצאות נמוכות יחסית על תחזוקת הבניין, הוצאות אשר עתידות לגדול במידה משמעותית עם המעבר למגדלים החדשים. כדי לסייע לאלו אשר יתקשו להתמודד עם העלויות הגבוהות - ולאפשר להם להמשיך להתגורר בדירות החדשות - התחייבה החברה, בשיתוף פעולה מלא עם העירייה, לממן קרן שתסייע בתשלומי האחזקה עבור דיירים שיזדקקו לסיוע, וזאת על פי מבחן הכנסה. עוד התחייבה חברת אלמוג פינוי בינוי לבנות מרכז לבריאות המשפחה בשטח 500 מ"ר לרווחת המשפחות הצעירות באזור, וכן מקלט ציבורי שישמש את דיירי הבניינים הישנים שנותרו באזור. הפרויקט ייבנה בשלושה שלבים, ובניית השלב הראשון תימשך כ־48 חודשים. 

משנים את פניה של יפו
אחד הפרויקטים החשובים במסגרת ההתחדשות העירונית יוקם בתל אביב־יפו, במתחם הרחובות קהילת קנדה־שדרות ירושלים. כאן קידמה החברה תוכנית הוליסטית רחבת היקף, שבה יפונו 208 דיירים וייבנו 800 יח"ד בשישה מגדלים ובשישה בניינים נוספים בבנייה מרקמתית. מדובר בפרויקט מורכב, המהווה פרויקט דגל של העירייה במסגרת התחדשות עירונית, וכולל אספקטים חברתיים, קהילתיים ותחבורתיים. המורכבות של הפרויקט נובעת מהמספר הגדול של יחידות הדיור, כמו גם מהיותו פרויקט הכולל עירוב שימושים של שטחי ציבור, מסחר ופנאי. הפרויקט ממוקם סביב הנתיב ההולך ונבנה של הרכבת הקלה, פרויקט עצום ומורכב שישנה את פני האזור מקצה לקצה.

מלאו פרטים והיזם יחזור אליכם בהקדם

או חייגו -
08-9428282
כל הזכויות שמורות למדד התחדשות עירונית 2020 בניית אתרים בניית אתרים