מעוניין לעשות פינוי בינוי? צור קשר עם חברות נדל"ן מובילות:

הנהלת חברת מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן

אודי בלום - מנכ"ל

אודות חברת מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן

מטרופוליס הינה חברת נדל"ן מובילה ליזמות אורבנית בישראל, עם התמחות בייזום ופיתוח פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית.

החברה אכלסה עד היום כ 700 יחידות דיור במיקומים נחשקים בערים: תל אביב, גבעתיים, רמת גן, הרצליה ועוד. בשנים האחרונות מקדמת החברה תכנון, ביצוע ורישוי של עשרות פרויקטים בהיקף של למעלה מ ששת אלפים יחידות דיור. 

מנכ"ל מטרופוליס מזה שש שנים הינו רו"ח אודי בלום, בעל תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות בחשבונאות ומימון. החברה נמצאת בבעלותן של אלייד ואלדר, שתי קבוצות מובילות במשק הישראלי מה שמעניק לה איתנות פיננסית ויכולת לנהל פרויקטים בהיקפים גדולים. 

מטרופוליס דוגלת במקצוענות ובשקיפות אל מול קהל לקוחותיה, כל דייר או רוכש מקבל יחס אישי וליווי מרגע השיחה הראשונה ועד הכניסה לדירה. החזון המוביל את החברה הוא ליצור מצוינות בתחום הבנייה וליצור חווית מגורים איכותית. 

פרויקטים נבחרים של החברה:

  • פרויקט ויצמן 11-13 / חכמי קירואן, תל אביב. במסגרת הפרויקט מתוכנן לקום מבנה יוקרתי שנמצא במרחק הליכה ממקומות הבילוי והפנאי של העיר תל אביב. הפרויקט עתיד  לכלול 59 יחידות דיור. 
  • מתחם מטרופוליס הדר יוסף, תל אביב. במסגרת הפרויקט ייבנו 9 בניינים חדשים הכוללים 704 יחידות דיור לצד פיתוח סביבתי הכולל פארקים, שבילי אופניים ומבני ציבור לרווחת התושבים. מיקום הפרויקט נמצא בסמוך לצירי תנועה מרכזיים, חופי הים והנמל.

חברות נדל"ן מומלצות על פי מדד ההתחדשות העירונית

כתבות אחרונות אודות חברת מטרופוליס התחדשות עירונית ויזמות נדל"ן

630 דירות במגדלים בני 33 קומות: תוכנית הפינוי הבינוי המאסיבית של פתח תקווה מגיעה למחוזית

הוועדה המחוזית מרכז תדון מחר (ד') בתוכנית שבמסגרתה יפונו 180 יח"ד בבנייני שיכון באזור הגבול שבין מרכז העיר לשכונת רמת ורבר. יזמית התוכנית היא טקסטון מקבוצת עמים. 60 מהדירות שייבנו מיועדות להשכרה ארוכת טווח

2024-05-06

"הפרויקט שאני הכי גאה בו הוכיח שאפשר לעשות 'תל אביב' בקריית ים. היום הוא מהווה השראה להתחדשות עירונית בפריפריה"

'הפנים שמאחורי ההתחדשות העירונית' עם אדריכל מיקי אוטמזגין, מייסד ובעלים של אוטמזגין אדריכלות, שמספר על תחילת הדרך, המעבר הטבעי מתוספות בנייה להתחדשות עירונית והצעדים שהממשלה צריכה לנקוט כדי לשפר את איכות החיים של התושבים. "השקעה נכונה בתשתיות תנועה היא המפתח ליצירת מתחמי התחדשות עירונית טובה שתיתן איכות חיים לאנשים במקום מגוריהם", אומר אוטמזגין

2024-04-21

באיחור וללא הייטקיסטים, גם שוק הדירות בת"א מתחיל להתחמם: "השנה אין הרבה מיליונרים חדשים"

נתוני הלמ"ס מצביעים על התעוררות שוק הדירות בעיר העברית הראשונה, ושיחות עם אנשי הנדל"ן בעיר מעלות כי זו מתבססת הפעם על משפרי דיור, רוכשים בני הגיל השלישי ומבצעי המכר האגרסיביים של הקבלנים. על דבר אחד כולם מסכימים – לרוכשי לא מומלץ לחכות: "כל העצירות שחווינו בעשור האחרון תמיד הובילו לדבר אחד: התפרצות ביקושים ועליית מחירים"

2024-04-22

"בשנים הקרובות נראה הרבה פרויקטים שלנו – גם בתל אביב וגם בפריפריה"

קבוצת גני טל, מחלוצות ההתחדשות העירונית בישראל, סימנה את תחום הפינוי-בינוי כמוקד הפעילות היזמית העיקרי שלה לשנים הקרובות. מי שיוביל את המהלך הוא דין קפטה, שמונה באחרונה לתפקיד סמנכ"ל ההתחדשות העירונית בקבוצה. ראיון

2024-04-09

רפי אלמליח: "נקים 21 אלף דירות בנתיבות, שדרות ואופקים ונשלש את מספר התושבים"

ועידת מרכז הנדל"ן אילת 2024: יו"ר מטה התכנון הלאומי נתן אלנתן: "תוכניות העיצוב הפכו למפלצת כי זה לא מוסדר, הרשויות המקומיות לקחו את זה למקומות לא חוקיים". מנכ"לית אביב ייזום: "אם נושא היטל ההשבחה במטרו לא ייפתר כלום לא ייבנה. אין פרויקט שיכול לשלם 75%, וכמות הזכויות לא הגיונית מבחינה תכנונית"

2024-03-28

המשנה ליועמ"שית: "בוחנים את סוגיית היטלי ההשבחה, השמאות בנושא יכולה להגיע לכל תוצאה וזה לא מגביר ודאות"

ועידת מרכז הנדל"ן אילת 2024: עו"ד כרמית יוליס אמרה כי צוות בראשותה בוחן בימים אלו את נושא היטלי ההשבחה: "הדין לא מתאים להיום, להיקפי הנדל"ן ולהתחדשות העירונית. הסוגיות המשפטיות בתחום הזה הגדישו את הסאה". גם יו"ר לשכת שמאי המקרקעין התייחסה לסוגיה: "הסלט שנוצר הוא הרבה פעמים בגלל התערבות יתר של ועדות ערר בשיקול הדעת השמאי, ואז נוצר בלגן"

2024-03-27

"יש רשויות שחוץ מקשיים שגומרים את הפרויקט בהתחדשות עירונית, לא מקבלים בהן שום דבר"

ועידת מרכז הנדל"ן אילת 2024: במהלך פאנל שעסק ביחסי יזם-דיירים-רשות מקומית, תקף משנה למנכ"ל אורון נדל"ן: "מטלות שונות יכולות לנגוס גם 800 מטר בפרויקט ואז אין פרויקט". בכיר ברשות להתחדשות עירונית: "דורשים שכל עירייה תייצר את המדיניות התכנונית שלה". ראש העיר רעננה: "יש לנו 4,000 תושבים בלי ממ"דים. אנחנו במציאות בלתי אפשרית". מנכ"ל פרשקובסקי גרופ: "גוש דן היא ג'ונגל של יזמים, לבוא לעשות התחדשות עירונית בקרית ביאליק זו החוכמה"

2024-03-27

בדרך ל-2,000 דירות בקריית ים: הוועדה המחוזית תדון באישור תוכנית במרכז העיר

במסגרת התוכנית ייהרסו 381 יחידות דיור ישנות, וייבנו מגדלים של עד 37 קומות, 6,715 מ"ר למסחר, 6,800 מ"ר למשרדים, ו-126,700 מ"ר לציבור. התוכנית ביוזמת הרשות להתחדשות עירונית ועיריית קריית ים

2024-03-25

"מרגישים את התכונה בשטח, אשקלון רגע לפני פריצה מאוד גדולה של התחדשות עירונית"

גדעון קינג, מנהל מנהלת התחדשות עירונית אשקלון, התארח בפודקאסט החזית העירונית והסביר לנמרוד בוסו מדוע היקפי ההתחדשות בעיר עדיין נמוכים למרות הצמיחה שלה, למה מנגנון הסיוע הכלכלי עדיין נדרש, ואיך שינה ה-7 באוקטובר את התפיסה של המדינה ושל התושבים: "יש אינספור יוזמות. אנחנו מטפלים בקרוב ל-40 יוזמות ותוך מספר חודשים זה יוכפל"

2024-03-23

"יום אחרי קריסת 'ליהמן ברדרס' לא מצאת אדם אחד שרצה לקנות דירה. למדתי שלא לעולם חוסן"

בכל שבוע, מרכז הנדל"ן מאיר בזרקור את הפינות הפחות מוכרות של בכירי הענף. והפעם - גיל גולדשטיין, מנכ"ל אבני דרך התחדשות עירונית, שמספר איך ולמה הסתיים הרומן שלו עם קורס טיס, על ההשפעה של הכדורסלן עדי גורדון על חייו, ועל הדימוי השגוי שיש ליזמים בציבור: "חושבים שזה תחום שכולם בו תאבי בצע שרק רוצים לעשות כסף, אבל עליית המחירים והטירוף לא עושה לנו טוב"

2024-03-14

מטרופוליס: נדב יגן מונה למנהל השיווק והמכירות, במקום גלית פולק שמונתה רק לפני כשנה

חברת ההתחדשות העירונית שנמצאת בבעלות אלייד ואלדר, מינתה את יגן בן ה-35, ששימש כסמנכ"ל שיווק באלטנוילד, וסיים לאחרונה 3 חודשי מילואים בצפון. מנכ"ל מטרופוליס: "נדב מביא עמו ניסיון עשיר וארגז כלים ייחודי"

2024-03-11

עיריית ת"א מערערת לעליון בסוגיית ההיטלים בתוכנית הרובעים: "המחוזי הגיע למסקנה קיצונית ובלתי סבירה"

פרסום ראשון: במסגרת בקשת רשות הערעור שהגישה טוענת הוועדה המקומית לפגמים קשים בפס"ד לויתן, לפיו יש לקחת בחשבון את השפעותיה של תמ"א 38 במסגרת "המצב הקודם", ואשר צפוי להביא להפחתה משמעותית של היטלי ההשבחה של מוכרי הדירות ברובע 3. לטענת הוועדה התעלם השופט מקביעות עובדתיות של ועדת הערר וכן מעמדת היועמ"שית

2024-03-10

אספן גרופ נכנסת להתחדשות העירונית: תרכוש 50% מרייק נדל"ן תמורת 45 מיליון שקל

חברת הנדל"ן המניב תדאג כחלק מההסכם להשגת מימון לקידום הפרויקטים של רייק נדלן שכוללים 6,000 דירות בשלבים שונים, ומוערכים בכ-10 מיליארד שקל. ההון העצמי של אספן לפרויקטים יסתכם בכ-2 מיליארד שקל, אותם תממן ממקורותיה העצמיים ובהמשך ממימון ממוסד בנקאי

2024-03-10

הרשות להתחדשות: "קביעת שכר טרחת מארגני עסקאות התחדשות כאחוז מהרווח היזמי - יוצרת ניגוד עניינים ואינה מומלצת"

כך אמרה היום סמנכ"לית הרשות עינת גנון, בפורום מארגני עסקאות שערך מרכז הנדל"ן, והסבירה את הירידה של קרוב ל-20% בהיקף היתרי הבנייה בתחום ב-2023. עו"ד גיא יקותיאל חשף שיטת מכרז חדשה שעשויה להגדיל את תמורות הדיירים בעשרות אחוזים

2024-02-28

אזורים הגיעה לרוב הדרוש בשכונת אושיות ברחובות ותקים 400 דירות במקום 100 כיום

במסגרת הפרויקט בדרום העיר ייהרסו 6 בניינים ויוקמו בניינים בני 10 ו-16 קומות, כאשר התכנון הוא לשמור על צביון השכונה ולהקים גם גינות ציבוריות, אזורי פנאי ומסחר מלווה רחוב. מדובר בחלק מתוכנית התחדשות כוללת לשכונה לכ-5,000 דירות

2024-02-28

"המטרה שלי היא להפוך את גבעתיים לעיר הכי מבוקשת למגורים במטרופולין"

האדריכל שגיא תמרי מונה למהנדס העיר גבעתיים לפני כחצי שנה, ובריאיון באולפן מרכז הנדל"ן סיפר על ההחלטה למגן את כל מבני הציבור בעיר, מדוע התוכנית הבניינית שאושרה לאחרונה מביאה את המתכון הנכון בעיניו, ועל התדמית של העיר: "לגבעתיים יצא שם של עיר מנומנמת שלא קורה בה כלום, אבל דברים יתחילו לרוץ מעכשיו"

2024-03-24

השחקנית החדשה בתחום ההתחדשות: "2,000 יח"ד ראשונות בהיתר, פוטנציאל לעשרות אלפי יח"ד נוספות"

בשנה האחרונה חדרה הפכה למניה בעלייה בתחום ההתחדשות, עם מספר רק של פרויקטים -חלקם כבר בבנייה. ראש מנהלת ההתחדשות העירונית בעיר, גל לחמי, סיפרה: "למעלה מ-2,000 יח"ד כבר קיבלו היתרי בנייה ועוד כ-4,000 יח"ד בתב"עות מאושרות. המכפילים בעיר הולכים ויורדים". עוד סיפרה על תוכנית הדגל במרכז העיר: "חולשת על 1,600 דונם"

2024-03-04

"חייבים חקיקה בנוגע למסירת דירות. אנחנו לא רוצים שיזמים יתרסקו"

כך אמרה עו"ד קרן כהן בלחרסקי, שהתייחסה לשאלה האם המלחמה עשויה לאפשר הפרות חוזה כגון אי תשלום דמי שכירות או עיכוב במסירת דירות. "מה הבעיה לחוקק חוק שלפחות יגיד שעל הפיצוי העונשי אפשר לוותר בתקופה הזאת? זה מחויב המציאות"

2024-01-09

מהנדס העיר ירושלים באולפן: "קיימות מחלוקות מהותיות עם רמ"י. 2024 תהיה שנת שיא של התחדשות בעיר"

דווקא את 2023 המאתגרת סיימה עיריית ירושלים עם שיא של הוצאת היתרי בנייה. מהנדס העיר יואל אבן הגיע לאולפן של מרכז הנדל"ן וסיפר: "קיימתי ישיבות ברמה היומית עם הצוות של הרישוי, ממש כמו מבצע צבאי. והייתה היענות מופלאה של יזמים". על החיכוכים עם רמ"י אמר: "יש לנו חילוקי דעות מהותיים. היערות הם הים של ירושלים"

2024-01-16

"יש קונפליקט בין הרצון שלנו לשמר את הייחודיות של העיר, לוועדה המחוזית שרוצה לבנות לגבוה"

כך אמר מהנדס העיר נס ציונה בועז גמליאל שהגיע לאולפן של מרכז הנדל"ן לספר על תוכניות ההתחדשות של העיר. "יש לנו מאות יח"ד שקידמנו בתמ"א 38 ויש לנו 7 מתחמים להתחדשות עירונית, 1,500 יח"ד קיימות שאנחנו הופכים לכ-4,500 יח"ד"

2024-01-07

הפעם בשולחן העגול: פורום עורכי דין בנושא התחדשות עירונית במרחב דרום

צפו בסיקור פורום עורכי דין בהשתתפות ראשי עיר נבחרים ממרחב דרום ומתכנן המחוז בנושא התחדשות עירונית. בני ביטון, ראש עיריית דימונה: "אם זה טוב לתל אביב זה טוב גם לדימונה". גיל גולדשטיין, מנכ"ל אבני דרך:"לא יכול להיות שתהיה התחדשות עירונית רק במרכז".

2023-07-16

הכירו את: משרד עו"ד יקותיאל ושות'

משרד עו"ד יקותיאל הוקם בשנת 2009, ומלווה מאז מאות בעלי דירות בדרך לביתם החדש בפרויקטי התחדשות עירונית, "אפשר להגיד שניהול משא ומתן קשוח זו מלחמה, אבל זאת מלחמה שבאה להטיב עם הדיירים אנחנו מייצגים". צפו >>

2023-07-12

צפו: אירוע ההריסה בשכונת רמת ורבר בפתח תקווה

שנתיים אחרי כנס הדיירים, נפגשו בעלי הדירות בשכונת רמת ורבר בפתח תקווה לאירוע הריסה חגיגי עם חברת קטה גרופ אשר הובילה את הפרויקט. מה התחושות באירוע כזה? ומה מייחד את הפרויקט?

2023-05-29

מרעיון- לרישיון, למה הדרך לקבלת היתר כל כך ארוכה?

הליך התכנון והרישוי של פרויקטים מאתגר וסבוך ונפרש על פני שנים רבות, מה בעלי העניין צריכים לעשות על מנת לשנות את המציאות הנוכחית? יגאל צ'ודנר, מנכ"ל ומייסד חברת נתיבי הקמה אשר מתמחה בניהול הליכי רישוי וסטטוטוריקה, מסביר על הפערים בין הרצוי למצוי

2023-05-08

צפו בסיקור אירוע פסגת ההתחדשות העירונית והשקת המדד להתחדשות העירונית לשנת 2023

2023-04-20

"עיקר תשומת הלב שלנו היא בהורדת חסמים, לא בהגדלת ההכנסות ממסים"

 הפעם בשולחן העגול: עו"ד רואי זרנצ'נסקי ועו"ד ארנון יהב, על המשמעות הרחבה של שוויון תמורות בפרויקטי התחדשות עירונית ועל התיקונים האחרונים בחוק ההסדרים • צפו בסיקור

2023-03-07

"ירושלים בעיצומה של מהפכה"

לכנס מרכז הנדל"ן שנערך בירושלים הגיעו מובילי התכנון ומקבלי ההחלטות לדון ולשתף בתכניות העתיד של העיר. שירה תלמי באבאי, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה בירושלים : "השנה אישרנו 12 אלף יח"ד, שנה הבאה נאשר 18 אלף יח"ד, אנחנו בונים את העיר הזאת עוד פעם" • צפו בסיקור המיוחד

2023-02-07

"זה ברור לחלוטין שהשנה הזאת היא שנת המפנה"

שולחן עגול עם הרשות להתחדשות עירונית ומנהל התכנון על סיכום שנת 2022, על צמצום הפערים והיערכות לקראת 2023. צחי עומר, מנכ"ל ים סוף נדל"ן: "הפער בציפיות שבין מה שהדיירים רוצים לקבל לבין מה הם מקבלים בפועל, לבין המדיניות של המוסדות הוא בכלל לא ריאלי". צפו בסיקור

2022-12-08

מה יהיה על רפורמות החקיקה בהתחדשות עירונית עד לכניסתה של הממשלה הבאה?

איריס פרנקל, היועצת המשפטית ברשות הממשלתית להתחדשות עירונית : "אנחנו ברשות הממשלתית מנסים לתת פתרונות לבינתיים". גיא ששון, בעלים חברת ישראמיש :"כרגע אנחנו משתמשים בכלים הישנים שאנחנו יודעים לעבוד איתם"

2022-11-28

יעקב סיסו: "ראש העיר, מהנדס עיר ומחלקת ההנדסה מבינים את הפוטנציאל של ירושלים להפוך למשהו אחר בזכות ההתחדשות העירונית"

שולחן עגול בנושא התחדשות עיר הבירה נערך לאחרונה בהשתתפות אנשי נדל"ן וגורמי העירייה הבכירים • יעקב סיסו, שותף בקרן יסודות: "רוב אנשי העסקים החזקים בירושלים צמחו מענף הנדל"ן; אני משוכנע שנראה פה הרבה מאוד פרויקטים גדולים"

2022-01-12

חברות נדל"ן מובילות בהתחדשות עירונית

הכתבות הנצפות ביותר

הצטרפו לניוזלטר של מרכז הנדל"ן

וקבלו עדכונים שוטפים על כל מה שחם בעולם הנדל"ן ישירות למייל שלכם

 
מחפש...